www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / dofinansowanie na sprzęt (6170 - wyświetleń)
- Autor HeniekKwiat Dodany 2014-03-13 16:23
witam, mam pytanie czy jako Osoba niepełnosprawna ( paraplegia ) mogę starać sie o dofinansowanie na zakup komputera lub samochodu ?
wiem że kiedyś były takie programy w pfron, ale to już chyba nieaktualne, może ktoś coś podpowie..
Nadrzędny - Autor Scinki Dodany 2014-03-13 18:16
jak najbardziej aktualne, mozesz starac sie o dofinansowania niemalze na wszystko
Nadrzędny Autor HeniekKwiat Dodany 2014-03-19 11:37
dziękuje, a jakies bardziej konkretne informacje możesz podać, gdzie starać się o dofinansowanie na rower rehabilitacyjny a gdzie n samochód ?
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2014-03-19 13:24
Scinki, to ja też czekam na konkrety - gdzież to rozdają te góry złota na to "niemalże wszystko"... Szczególnie interesuje mnie samochód...

Do autora: na samochody nikt obecnie nie daje i długo dawał nie będzie. Jedynie stowarzyszenie SPINKA pośredniczy w przyznawaniu ewentualnie dofinasowania do oprzyrządowania auta oraz docieraniu do salonów samochodowych, które jednak jedynie proponują kredyty - które to można sobie załatwić wszędzie indziej.

Komputery już szybciej, sprzęt wspomagający teoretycznie także - ale musisz śledzić na bieżąco strony PFRON oraz samorządów (PCPR, regionalny CPS lub inne lokalne jednostki). Są programy, m.in. Aktywny Samorząd, które poszczególne moduły tematyczne co roku wznawiają - modyfikując warunki. Właśnie niebawem będą ogłaszane niektóre z nich na 2014 - zaglądaj na strony.
Zasadniczo, ze swoim schorzeniem masz szanse, ale często trzeba też spełniać dodatkowe kryteria (dochodowe, społeczne, zawodowe) -czytaj i szukaj.
Pzdr.
Nadrzędny - Autor Pablopk Dodany 2014-03-19 13:44 Zmieniony 2014-03-19 13:47
To z samochodami to faktycznie dobre, przez chwile myślałem, ze powróciły dobre czasy. Te samochody to dla mnie jak policzek w twarz na otrzeźwienie (kilka lat temu miałem wniosek w domu i silna motywację wypełnić go jutro albo pojutrze i d...a i po samochodach).

Natomiast rowery rehabilitacyjne to pcpr do 60% wartości trzymaj się słowa do potrzeba zaświadczenie od lekarza ze potrzebujesz rower rehabilitacyjny do prowadzenia swojej rehabilitacji w warunkach domowych, zaświadczenie jest we wniosku a wniosek w pcpr lub na jego stronie. Będą jeszcze chcieli fakturę proformę oraz inne rzeczy, masz spisane we wniosku jako załączniki.
Nadrzędny Autor HeniekKwiat Dodany 2014-03-20 09:06
Z tymi samochodami to była dobra akcja, dużo osób wtedy skorzystało.

Do ćwiczeń w warunkach domowych ?
Chodzi mi bardziej o rower do jazdy na zewnątrz, czy np. na takie http://www.ortcare.pl/pages/manualne/sportowe/sportowe.html też mogę się starać ?
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2014-03-21 12:54
Obecnie przez  Powiatowe  Centra Pomocy Rodzinie realizowane są programy :
Dofinansowanie do uczestnictwa w turnusach 
Dofinansowanie ze środków PFRON kosztów utworzenia, działalności, oraz kosztów wynikających ze zwiększonej liczby uczestników warsztatów terapii zajęciowej 
Dofinansowanie likwidacji barier architektonicznych 
Dofinansowanie likwidacji barier w komunikowaniu się i technicznych 
Dofinansowanie do zaopatrzenia w sprzęt rehabilitacyjny, przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze 
oraz program Aktywny samorząd
Obecnie nie ma żadnego programu , w ramach którego osoby z niepełnosprawnością mogły by ubiegac się o dofinansowanie do zakupu samochodu.
Nadrzędny - Autor mr.mentos Dodany 2014-05-12 15:43
witam, a czy w 2014 r jest jakis program dofinansowania komputera? dla tetraplegika
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2014-05-14 10:01
Nie, dla tetraplegika konkretnie to nie ma. Ale dla niepełnosprawnych z określonymi niepełnosprawnościami i owszem:) Proponuję lekturą na stronie PFRON lub na stronach samorządów-operatorów programów PFRON.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / dofinansowanie na sprzęt (6170 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill