www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Wezwanie na komisje ZUS a zwolnienie (3096 - wyświetleń)
- Autor LukaszPrzybicki Dodany 2014-05-24 17:07
Witam,właśnie staje na komisje zusowską,na wtorek mam wezwanie na komisje.Lekarz prowadzący wystawił mi zaświadczenie,że nie nie mogę zgłosić się ze względu na stan zdrowia i początkowo miała iść moja mama z papierami i z tym zaświadczeniem,jednak na stronie zusu przeczytałem,że oni mogą przyjechać do domu na komisje?czy w mojej sytuacji komisja odbędzie się bez mojego udziału czy odwołają i przyjadą w innym terminie? proszę o pilną odpowiedz
Nadrzędny - Autor LukaszPrzybicki Dodany 2014-06-01 16:03
Witam ponownie,przyznano mi rente ,czy w sytuacji gdy jest to kontynuwacja renty trzeba donosić np numer konta czy wystarczy czekać na przelew z zusu i dojdzie na to konto na które poprzednio wpływała renta? pytam bo np w przypadku zasiłku pielegnacyjnego musiałem donosić ponownie numer konta i składac wniosek.
Nadrzędny Autor Sonka Dodany 2014-06-01 17:15
W przypadku zasiłku taka konieczność zaistniała, bo wypłaca (wypłacała?) inna jednostka, nie ZUS. Składałeś wniosek, bo zakończył Ci się okres, na który miałeś zasiłek przyznany. MOPS nie jest informowany, że renta została przedłużona. Gdybyś nie złożył wniosku - zasiłku byś nie otrzymywał.

ZuS ma nr konta ( o ile nie zmieniłeś) to będzie dokonywał na niego wpłatę.

Telefon do ZUS-u rozwieje zawsze Twoje obawy, pamiętaj:-)

Pozdrawiam i zdrówka życzę :-)
Nadrzędny Autor piotrek5728 Dodany 2014-06-26 08:18
NIC nie trzeba donosić środki z ZUS wpłyną na konto które było ostatnio zgłoszone, chyba że chcesz zmienić ?.
Nadrzędny Autor piotrek5728 Dodany 2014-06-26 08:26
1.Jeśli został zgłoszony wniosek o rentę a jesteś dla przykładu na zwolnieniu L-4, ZUS musi odstąpić od badania przed Lekarzem Orzecznikiem i Komisją Lekarską ZUS do chwili wyczerpania 6 miesięcy chorobowego, a jednak jeśli wezwie na komisję i dla przykładu wyda decyzję niekorzystną  dla zainteresowanego, to należy zgłosić odwołanie do Komisji Lekarskiej ZUS, potem do Sądy, gdyż przez okres do 6 miesięcy ciągłego chorobowego do czego każdy ma prawo - Sąd uchyli decyzję ZUS na twoją korzyść, gdyż podczas chorobowego -(wskazane wyżej); ZUS nie może skierować na jakąkolwiek komisję lekarską ZUS, dopiero po wyczerpaniu okresu 6 miesięcy - tak było w moim przypadku.

2.Jednak jeśli chodzi o ciągłość renty to dobrze niech ktoś z rodziny przedłoży w ZUS iż nie możesz się wstawić i wtedy albo Orzecznik przyjdzie do domu, lub wyda Orzeczenie - zaocznie.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Wezwanie na komisje ZUS a zwolnienie (3096 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill