www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / dieta osób niepełnosprawnych (5644 - wyświetleń)
- Autor florentynka Dodany 2014-07-25 23:38
witam
jak odzywiacie sie jezdzac na wozku, bedac para- i tetarplegikami?
czytam wlasnie artyykuły o tym, bo mam problem z nadwagą, jezdze na wozku od 5 lat
http://inwalidzki.wozek.ort-reha.eu/tetraplegia/dieta-para-tetraplegikow
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/18244#.U9LcA2OraHg
co o tym sądziecie?
Nadrzędny Autor ViVio Dodany 2014-08-05 14:32
Podane linki nijak się mają do dzisiejszej rzeczywistości. Artykuł z 2004r. to tzw. wykopany staroć - idź z duchem czasu. Moim zdaniem powinnaś sięgnąć po nowocześniejsze środki.

Ja osobiście polecam zdrowy tryb życia, czyli zwracanie uwagi na to co się je. Niestety czasy mamy takie, a nie inne, że we wszystkim (prawie) jest chemia. I jak tu być zdrowym, pięknym i szczupłym? Warto jeść owoce, wybieraj odpowiednie dla siebie. Jeśli chcesz schudnąć musisz o to zadbać. Suplementy diety? Uważaj z nimi, często to także zwykła chemia.

Słyszałaś o czerwonych diamentach? To potoczna nazwa jagód goji. Są bardzo zdrowe, regulują pracę układu trawiennego. Owoce goji posiadają sporo antyutleniaczy i są niskokaloryczne (czujesz się syta jedząc mniej). Powinnaś przemyśleć ich zakup, znam jedną firmę, która ma przyzwoite ceny sprawdź sama: http://jagodygoji.info/goja-sklep/ znajdziesz tam też szereg informacji na ich temat i opinie ludzi, którzy ją stosowali.
Nadrzędny - Autor miss_aldona Dodany 2014-10-13 13:27
Myślę, że osoby niepełnosprawne przede wszystkim powinny odżywiać się zdrowo, czyli zdrowa zbilansowana dieta. Jednak osoby, które poruszają się na wózku z powodu małej ilości ruchu powinny spożywać mniejsze ilości kalorii, a więc nie powinny jeść za dużo słodyczy czy innych "pustych kalorii". Jeśli chcesz schudnąć, to może warto wybrać się do dietetyka? On dopasuje dla Ciebie indywidualną dietę.
Nadrzędny Autor rysiek kawecki Dodany 2019-12-06 10:28
i troche ruchu cwiczen
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-11-08 12:07
Zacznij mniej jeść i mniej cukru.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / dieta osób niepełnosprawnych (5644 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill