www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Praca w niemczech? (3170 - wyświetleń)
- Autor bikemax Dodany 2014-07-26 17:35
Witajcie
Posiadam grupę inwalidzką w polsce. Chciałbym się Was zapytać jak to jest jakbym chciał pracować w niemczech? Czy pracodawcy chętnie takie osoby zatrudniają? Jakie są wynagrodzenia? Czy mogę liczyć na jakieś ulgi / dodatki? Czy musze coś załatwić w niemieckim urzędzie?
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2014-07-27 07:27
To wszystko są pytania do niemieckich urzędów - ich dotyczą i one dysponują wiedzą źródłową. Po co się tu błąkać zamiast ułatwić sobie życie...?
Przede wszystkim: musisz spełnić wszystkie takie same wymogi dotyczące legalnej pracy, co każdy inny obywatel - niezależnie od sprawności. Czyli COŚ jednak będziesz musiał załatwić, i to w niejednym urzędzie:)
Nadrzędny - Autor Kajka31 Dodany 2014-09-09 09:52
Wydaje mi się, że będziesz musiał stanąć na komisję która oceni stopień Twojej niepełnosprawności i na tej podstawie będziesz mógł liczyć na jakieś benefity z tym związane. Jako mieszkaniec Unii Europejskiej prawdopodobnie masz takie same prawa jak rodowity mieszkaniec niemiec (chociaż tutaj pewności nie mam). A może dopytaj w agencji pracy tymczasowej która rekrutuje pracowników do pracy za naszą zachodnią granicą?
Tutaj masz jeszcze kilka zasad którymi należy się kierować szukając pracy za granicą przez agencję zatrudnienia http://www.praca-gliwice.info/porady-dla-pracownikow/352/praca-zagranica-tylko-przez-sprawdzona-agencje-pracy
A czy znasz niemiecki? Bo najlepszą opcją będzie wysłanie maila z zapytaniem w tej sprawie do odpowiednika niemieckiego PUP.
Nadrzędny Autor Młody_87 Dodany 2014-10-14 19:51
A czy użytkownik bikemax mieszka niedaleko granicy z Niemcami?Czy planuje sie tam przeprowadzić na stałe??
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Praca w niemczech? (3170 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill