www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / praca chałupnicza (7315 - wyświetleń)
- Autor marcinn18 Dodany 2014-08-29 20:35
Witam,
nie wierze w pracę chałupniczą taką jak składanie długopisów,sklejanie kopert itp a szczególnie takich co znajduje na internecie i piszą że zarobisz 1600 lun 3000 w 100% oszuści,którzy chcę kaucji nie wysyłają towaru tylko kartkę taką jak założyć firmę chałupniczą ale znalazłem na internecie firmę Zawax ta firma bierze 8 zł za pobranie towaru po wpłaceniu na konto w ciągu 3 dni dostaniesz towar :
a) za złożenie 500 sztuk długopisów płacimy 750 zł (nie odliczamy
Dlaczego opłata jest pobierana :
1. inwestując tę symboliczna kwotę stajesz się dla nas bardziej
wiarygodny, wiemy że faktycznie chcesz zarobić pracując przy
długopisach i że warto przekazać tobie nasze materiały - wiedzę i
doświadczenie.
2. wiele osób brało od nas materiały, nie podejmowało
pracy,ponosiliśmy wówczas znaczne straty.
3. kwota 8zł zostanie zwrócona przy wypłacie
4. wszystkie duże firmy tak pracują
5. Wpłata 8 zł jest jednorazowa!

a) za złożenie 500 sztuk długopisów płacimy 750 zł (nie odliczamy
żadnego podatku VAT od wypłaty)
b) za złożenie 800 sztuk długopisów płacimy 1200 zł ( nie odliczamy
żadnego podatku VAT od wypłaty)

Firma wpisana do Rejestru Przedsiębiorców o numerze 44567980
Wydział VII Gospodarczy Krajowego Rejestru Firm pod numerem KRS
0000248716
na internecie nie ma żadnych opinie o tej firmie jaki macie zdanie ufać czy nie .
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2014-08-29 23:01 Zmieniony 2014-08-29 23:39
Sprawa jest śmiesznie prosta - informacje się sprawdza, zamiast po prostu "ufać".

> nie odliczamy żadnego podatku VAT od wypłaty


Nonsens. VAT od wypłaty dla osoby fizycznej nie istnieje.

A teraz sprawdzamy nazwę firmy w rejestrze przedsiębiorców CEDIG, za darmo, tutaj (klik):

Istnieje sobie "Robert Zawadzki ZAWAX", ale zajmuje się zupełnie czym innym - transportem drogowym, sprzedażą i naprawą pojazdów oraz przedażą odzieży i tekstyliów oraz żywności na targowiskach. Nijak nie pasuje. Czyli to nie to. Nie pasuje też lokalizacja, bo Zawax jest podobno w Warszawie.

> Firma wpisana [...] pod numerem KRS 0000248716


Firma o takim numerze KRS nie istnieje - Rejestr wpisów KRS jest dostępny za darmo, tutaj (klik).

Mało tego, dokładnie ten sam numer KRS był używany w innym fałszywym ogłoszeniu, bardzo podobnie nazywającej się firmy Mentax, która była "zarejestrowana" w nieistniejącym w rzeczywistości "Wydziale VII Gospodarczym Krajowego Rejestru Firm w Krakowie" i oferowała chałupnicze skręcanie długopisów za 8 złotych. Brzmi znajomo?

A jak komuś i tego mało - regularnie pojawiają się firmy o podobnych nazwach i niemal identycznych warunkach wstępnych. Są oszustwami. Przykłady: http://forum.trojmiasto.pl/Zanax-znacie-to-t491948,1,33.html

Jeżeli masz 8 złotych i bardzo chcesz zrobić sobie eksperyment to oczywiście możesz je wysłać, ale stawiam 80 że cię wyrolują.

Co do zasady, wszelkie oferty pracy chałupniczej traktowałabym jak oszustwa aż do momentu, w którym ktoś udowodni wiarygodność, a nie odwrotnie. Bo zwykle praca chałupnicza jest dziś po prostu nieopłacalna - są maszyny do skręcania długopisów, sklejania kartonów itd. Robią to szybciej, lepiej i taniej niż ludzie. Oferowanie ludziom pracy przy skręcaniu długopisów które im jeszcze ktoś przywiezie, nie ma żadnego sensu.

Gwarantem uczciwości pracy są umowy. Nie przelewy na konto potencjalnego pracodawcy.
Nadrzędny - Autor wojtekk Dodany 2014-08-30 09:55
Na Iotę zawsze można liczyć i polegać na Jej informacjach.
Ale mnie zastanawia drugi aspekt tej sprawy. Działanie takie ma znamiona przestępstwa i należy to zgłosić do prokuratora.
Czy któraś z osób (marcinn18 lub Iota) chcą to zrobić? Jeśli nie, to w poniedziałek wyślę oba posty (za Waszą zgodą) do Prokuratury.
Nadrzędny - Autor marcinn18 Dodany 2014-08-30 11:41
Nic z tego co napisał (wojtekk) nie rozumiem co ty mam na myśl ? i co ty chcesz wysłać do prokuratury za naszą zgodą nikt nie został pokrzywdzony ?
Nadrzędny Autor wojtekk Dodany 2014-08-30 12:20
A możesz dać mi namiary na tą firmę?
Wyślę im 8 zł i zobaczę co będzie dalej.

P.S.
Skąd wiesz, że nikt nie został pokrzywdzony?
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2014-08-30 13:18 Zmieniony 2014-08-30 14:16

> Na Iotę zawsze można liczyć i polegać na Jej informacjach.


Jestem człowiekiem i się mylę. Tylko akurat to umiem sprawdzić.

> Działanie takie ma znamiona przestępstwa i należy to zgłosić do prokuratora.


To się ewentualnie zgłasza na policję, a nie do prokuratora - policja decyduje czy jest dość "mocy", żeby to szło do prokuratury. Wedle powszechnie dostępnych informacji, policja raczej odmawia ścigania takich numerów z powodu jednego czy dwóch 8 zł. A jeżeli ktoś idzie do sądu cywilnego (nie karnego), to za odzyskanie tych 8 zł zapłaci mnóstwo czasu i pieniędzy.

Że już nie wspomnę o tym, że mnie na przykład nikt nie "oszukał" - to tylko dedukcja logiczna i teoretycznie można się zawsze bronić, że to wszystko nieprawda, po prostu się pomylili itd.

Jeżeli zupełnie poważnie interesuje kogoś ściganie takich numerów, to trzeba by się było skontaktować z wieloma osobami, które się przyznają że zostały oszukane, zdobyć ich rzeczywiste dawne osobie i dopiero z dowodami od wielu osób jednocześnie iść na policję. Wtedy zwiększa się szansa, że to się da ścigać

Próbę z własnymi 8 złotymi i osobistym zgłoszeniem można oczywiście podjąć, ale na wszelki wypadek przygotowałabym się na to, że pokręcą głową i powiedzą że to za mała szkodliwość społeczna (przy dowodach jednej osoby), żeby to ścigać. Oczywiście jeżeli jest więcej dowodów, bo zgłosili się kiedyś inni oszukani, to kto wie, ale i wtedy dzieją się dziwne rzeczy, bo np. okazuje się że podejrzany/oskarżony jest "niepoczytalny" (chory psychicznie) i bum, jest problem ze ściganiem. Była taka historia to takim Panu, podobno:

http://www.interpatrol.pl/?ipatrol=2&id=431

(To w ogóle jest problem tego, że ktoś kto zamierza żyć z oszustwa albo wylatuje z interesu szybko i z hukiem, albo jest na tyle inteligentny, żeby umieć kręcić, grać na zwłokę itd. Zamkną jedną stronę i adres? Otwory drugą. Przeprowadzają dochodzenie? Nic nie szkodzi, on w tym czasie jako ktoś inny już znowu coś oferuje. Nawet jak go kiedyś zamkną, to sądząc po liczbie ludzi którzy ogólnie przyznają, że się tak dają wyrolować, w międzyczasie to jest "niezły" choć zupełnie nieetyczny "interes").
Nadrzędny - Autor marcinn18 Dodany 2014-08-30 14:16
Już wiem że się pomyliłem co do Firmy to firma Ramax z Krakowa na internecie,które jest wstawione :

http://www.moj-bazar.pl/inzeraty/prace-seznonowe-inzercia-35292-uczciwe-chaupnictwo .html
żeby znaleść to ogłoszenie wejdzie na oferty pracy-miasto wybierz Kraków masz tam telefon do osoby
a na pocztę dostałem taki adres :
Firma Zawax
ul Grunwaldzka 11
31-524 Kraków
nie wiem czy to  jest prawdziwe co dostałem na pocztę czy na internecie jest inne bo telefon jest też ale całkowicie inny
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2014-08-30 14:35 Zmieniony 2014-08-30 14:39

> nie wiem czy to  jest prawdziwe co dostałem na pocztę czy na internecie jest inne bo telefon jest też ale całkowicie inny


Ani jedno ani drugie nie jest prawdziwe. W CEDIG (rejestrze przedsiębiorców), są firmy posługujące się nazwą Ramax, ale żadna nie jest z Krakowa. I zajmują się czym innym.

Żadna z tych dwóch firm nie istnieje.

Ot dwa różne zestawy danych, żeby można było zawsze mówić, że się pomylili (albo autor się już gubi w tym ile takich form prowadzi, względnie ma aż tak dużą radość z robienia ludzi w balona, że sprawdza jak długo będą to znosili). Stawiam 80 złotych, że prawdziwy jest tylko numer konta do zaliczki.
Nadrzędny - Autor wojtekk Dodany 2014-08-30 18:05
Niewątpliwie Iota ma wiele racji jeśli chodzi o skuteczność tropienia i karania takich i podobnych kombinatorów. Ale jest takie przysłowie "od rzemyczka do koniczka" i jeśli nie będziemy reagować na "drobne" 8 zł to za późno będzie płakać przez kolejnych oszustów typu Amber Gold i temu podobnych.
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2014-08-30 18:57 Zmieniony 2014-08-30 18:59
Kto ma na to czas może się oczywiście angażować - tak robili chociażby ludzie z portalu Interpatrol. Popieram i w ogóle. Ale powiedzmy sobie jasno, to jest praca społecznikowska, czyli mało wdzięczna. Wyników też w tydzień ani miesiąc nie będzie. I najczęściej jak z hydrą - odetnie się jedną głowę, będą niestety prawdopodobnie następne. Bo skoro na tak bzdurne ogłoszenie ktoś się nabiera, to poziom wysiłku oszusta jest śmiesznie niski.
Nadrzędny Autor scerven Dodany 2024-01-17 20:10
Również nie wierzę w takie bajki.
Jeśli bajki i w sumie inne filmy to tylko na https://filmcorn.pl (albo innej stronie typu cda albo vider) jak np. https://filmcorn.pl/filmy/co-w-duszy-gra/ to również dobra bajka ale nie ciągle te składanie długopisów i składanie długopisów
Tak wracając do tematu.. Niesmowitym jest to jak ktoś może wykorzystywać kalectwo innych. Powinni za to karać bardzo dotkliwą karą.
Moja babcia kiedyś dała się wplątać bo ją omamili z tymi długopisami i zarobkami z kosmosu a tylko na tym straciła i czas i pieniądze.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / praca chałupnicza (7315 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill