www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / zasilek pielęgnacyjny - czy mogę pobierać (1944 - wyświetleń)
- Autor rebeldefresa Dodany 2014-09-14 15:20
Mam takie pytanie, mam 22 lata, od października ide na studia. Rodzice pobieraja na mnie rodzinne,rehabilitacyjne oraz zasilek pielgnacyjny. (okolo 350 zł razem)  Posiadam orzeczenie o umiarkowanym stopniu. Uraz nastąpił w wieku 10 lat. Pielęgnacyjne mam od 16r. życia. Czy moge pobierac chociaz pielegnacyjne na siebie , tj, na moj rachunek bankowy.? Mamie w MOPSie powiedziała jedna Pani, ze tak, druga, ze nie.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2014-10-31 10:52
Zasiłęk pielęgnacyjny jest świadczeniem przysługującym z tytułu posiadania orzeczenia o niepełnosprawności i nie zależy np.  od kryterium dochodowego. Zasiłek pielęgnacyjny przyznaje się w celu częściowego pokrycia wydatków wynikających z konieczności zapewnienia opieki i pomocy innej osoby w związku z niezdolnością do samodzielnej egzystencji. Zatem powinien być wypłacany osobie niepełnosprawnej.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / zasilek pielęgnacyjny - czy mogę pobierać (1944 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill