www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / po operacji kręgoslupa szyjego (3732 - wyświetleń)
- Autor barbra Dodany 2014-09-15 16:49
Witam chciałabym podzielić się odczuciami po operacji wstawienia śruby tytanowej w  obrębie odcinka szyjnego. Kwiecień operacja trzy tygodnie eufori bo bez bólu profilaktycznie
poduszka  ortopedyczna byyłoo super teraz ból tramal żyć się nie chce, dzwignąć czajnika z wodą trudno, o myciu okien zapomnij zasiłek rehabilitacyjny do pażdziernika aż 6 miesięcy.Powrót do pracy marzenie wszystko co jest to umowy zlecenia a teoretycznie wymagam pomocy osób trzecich-  napisano praca w zpch..
Lekarz operujący radzi poczekać z pracą a o przedłużenie zasilku wypełni na dwa tygodnie przed końcem.A jezeli Zus nie uzna to co wtenczas? czy ktoś mógłby podpowiedzieć ewentualnie chciałam uzyskać zasiłek szkoleniowy ale od czego zacząc .proszę podpowiedzieć
pozdrawiam
Nadrzędny Autor FormalnieNieformalna Dodany 2014-09-18 07:43
Witam, mój znajomy miał wstawioną taką tytanową blaszkę w odcinku szyjnym;/ nie da rady skręcać głową..musi całym korpusem, czeka na drugą operację odcinka dolnego. Wyobrażam sobie jaki  jest to u Ciebie ból.. po wielu rozmowach z nim mówił, że nie wie co to bół głowy, bo go nawala non stop. Dostaje rente na max 1 rok. Ciągle chodzi po lekarzach i zbera papierki do kolejnej komisji;/ brakuje mu do emerytury 4 lat;/ jest problem bo pojawia się obawa czy dostanie rentę;/ mimo, że jest całkowicie niezdolny do pracy. Udaj się do rodzinnego, niech da kilka skierowań na badania, podradzi co i jak zrobić żeby było lepiej;) będzie dobrze
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2014-09-19 15:35
"Zasiłek szkoleniowy" to przekwalifikowanie do wykonywania innej pracy -ma to ścisły związek z twoim wykształceniem i wykonywaną pracą. Myślę, że otrzymasz max wymiar zasiłku rehabilitacyjnego.
Nadrzędny - Autor barbra Dodany 2014-09-22 12:11
Witam bardzo dziękuje za sugestie dzisiaj operator wypisać ma wniosek o przedłużenie zasiłku rrehabilitacyjnego obecnie jest już 6 miesięcy a wiem że to był maksymalny jednorazowy czy orzecznik Zusu przedłuży zobaczymy
Nadrzędny Autor barbra Dodany 2014-11-28 00:16
No i wracam do swojego wątku już 7 miesięcy po operacji a nadal boli mnie blizna 8 cm a dodatek szyja wokół nadwrazliwa na dotyk -5 miesięcy rehabilitacyjnego dodano z zusu a lewą ręką ledwie poruszam mam wrażenie jakby każdy ruch nią był ostatni dalej no problemy z udzwignieciem czegokolwiek szukam prostych ćwiczeń aby rozruszac po operacji nie robiąc sobie kkrzywdy na rehabilitację z NFZ nie mam na razie szans wiadomo brak kasy na prywat to u mnie brak kasy w przerwach niepotrze bnie wtracalam swoje3 grosze mając swoje problemy ze sprawnością .Wiem że z 3 poziomów stenozy i dyskopati zrobiono mi1 że słów neurochirurg ordynatora dowiedziałam się że bano. się ruszać więcej (7godzin pracowano nad jednym poziomem. a inni mieli 3-5 godzinne operacje na temat pojęcia się blizny we wrzesniu rozmawiałam że czas potrzeba czasu ale to chyba za długo no i tak próbuje szperac. w mecie alwerni noc konkretnego nie umiem znaleźć może ktoś coś podpowie będę wdzięczna
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / po operacji kręgoslupa szyjego (3732 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill