www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Świadczenie rehabilitacyjne, a świadczenie przedemerytalne (1516 - wyświetleń)
- Autor malgosiah Dodany 2014-09-25 15:43
Witam serdecznie. Mam 53 lata i 35 lat pracy. W trakcie zwolnienia lekarskiego zostałam zwolniona z pracy (zwolnienia grupowe). Ponieważ nie powróciłam w pełni do zdrowia złożyłam wniosek o świadczenie rehabilitacyjne. W związku z odmową przyznania mi tego świadczenia  złożyłam odwołanie od tej decyzji. Obecnie oczekuje na odpowiedź. Mając 35 lat pracy mam możliwości nabycia świadczenia przedemerytalnego (po 6 miesiącach zasiłku dla bezrobotnych). Szukając informacji w Internecie o świadczeniu rehabilitacyjnym znalazłam informację,  że świadczenia rehabilitacyjnego nie otrzyma osoba, która ma prawo m.in. do: zasiłku dla bezrobotnych, świadczenia przedemerytalnego (…). Czy to dotyczy mnie? Czy w mojej sytuacji nie powinnam ubiegać się o świadczenie rehabilitacyjne? Za kilka dni wyczerpie mi się 182-dniowy okres zasiłkowy. Co mam zrobić. Zarejestrować się jako bezrobotna czy czekać na odpowiedź z ZUS w sprawie odwołania? Nadmieniam, że nie chcę stracić możliwości nabycia świadczenia przedemerytalnego. Pozdrawiam.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2014-09-25 19:10
Pewniejsze jest świadczenie. Zasiłek rehabilitacyjny to taka kontynuacja zwolnienia lekarskiego - zasiłku chorobowego i wcale nie muszą ci go przyznać. Dostaniesz odpowiedź, zostaniesz wezwana na komisję, ale czy zmienią wydaną decyzję? Wątpię :-( Zdaje się, że na zarejestrowanie się jako bezrobotna też jest określony czas? Nie da się "trzymać kilku srok za ogon" :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Świadczenie rehabilitacyjne, a świadczenie przedemerytalne (1516 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill