www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Prosze o pomoc- data powstania niepelnosprawnosci (1417 - wyświetleń)
- Autor sdwik Dodany 2014-10-09 00:36
Witam.
Lekarz orzecznik uznal mnie jako osobe calkowicie niezdolna pracy i jako date powstania podal: przed 01.07.2014 r.
Ostatnio zatrudniony bylem we wrzesniu 2011 roku, tak wiec wymog powstania niepelnosprownasci w okresie 18 miesiecy od ustania ostatniego  okresu skladkowego mijal w marcu 2013 roku. Na tej podstawie ZUS odmowil mi prawa do renty, twierdzac ze niepelnosprawnosc powstala po ustaniu tych okresow.
W orzeczeniu stoi jednak jak byk slowo PRZED (faktycznie choruje od 2010 roku, co udowodnilem przed orzecznikiem, dlatego tak wpisal w orzeczeniu, moj stan zdrowia ciagle sie pogarsza- wczesniej nie skladalem jednak wniosku o rente).
Zlozylem odwolanie do komisji ZUS ktory podtrzymal decyzje lekarza orzecznika, gdyz jak mi wytlumaczono slowo PRZED oznaczac moze tylko wczesniejsza date niz 01.07.2014 r., a nie oznacza "od 01.07.2014".
Nie dostalem dotad decyzji z ZUS po orzeczeniu komisji, jednak obawiam sie ze ja podtrzyma.
Prosze o prade, czy to magiczne slowo PRZED da mi szanse w Sadzie na obrone swoich racji i otrzymanie renty jesli ZUS nie przyzna mi jej?
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2014-10-09 09:02
Proponujemy konsultacje z naszym prawnikiem. Zapisy (także na konsultację telefoniczną) pod numerem 22 831 85 82.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Prosze o pomoc- data powstania niepelnosprawnosci (1417 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill