www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Szukam pracy. Prosze o pomoc (51618 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  
- Autor SmutnyPonczus Dodany 2007-06-24 22:14 Zmieniony 2016-09-22 09:14
Witam.. Moj wiek to 21 lat, posiadam stopien niepelnosprawnosci (umiarkowany)

Szukam pracy i podejme sie kazdego zajecia ktore bede w stanie wykonac. Jezeli znajduje sie ktos kto moglby mi pomoc to bardzo prosze o takie wsparcie:) Wzamian oferuje solide i sumiene wykonywanie zadania ktore zostanie mi powiezone, naprawde bardzo powaznie podchodze do sprawy. Jestem w bardzo tordnej sytuacji interesuje mnie kazda praca na terenie kraju jak i po za nim. Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor robert matycz Dodany 2007-08-08 18:39
WITAJ,zyczę powodzenia i polecam firmę-'mikrotech' z krosna,wprowadzanie nieruchomosci,i przetargów,krosno,składowa 9,38-400.trzeba miec tylko kompusia z netem.
Nadrzędny Autor yoa80 Dodany 2007-10-05 18:49
o właśnie czekam na odpowiedź z tej firmy i nic zero odzewu :-(
Nadrzędny Autor Kasztan24 Dodany 2007-10-26 13:37
###############################################################################

UWAGA !!!  UWAGA !!! UWAGA !!!  UWAGA !!! UWAGA !!!  UWAGA !!! UWAGA !!!  UWAGA !!! UWAGA !!!  UWAGA !!!

                UWAGA !!!  UWAGA !!! UWAGA !!!  UWAGA !!! UWAGA !!!  UWAGA !!! UWAGA !!!  UWAGA !!! UWAGA !!!  UWAGA !!!
                               
                                UWAGA !!!  UWAGA !!! UWAGA !!!  UWAGA !!! UWAGA !!!  UWAGA !!! UWAGA !!!  UWAGA !!! UWAGA !!!  UWAGA !!!
###############################################################################

Jak wygląda "Praca" w Mikrotech SA z Krosna

Otóż stanowisko operator wprowadzania danych. To jest g... prawda.
Praca polega na szukaniu informacji o przetargach czyli stanowisko data researcher.
Mikrotech prowadzi stronę http://www.bizzone.pl/, gdzie każda firma może wykupić
abonament z informacjami o prowadzonych przetargach.
Skąd te dane się tam pojawiają. To jest zadanie tzw "operatorów wprowadzania danych".

Płaca: 936 zł brutto (7godz.) czyli ok 640zł na "rękę".
No nie dokońca na rękę bo trzeba mieć własny sprzęt, Internet i prąd - a to przecież kosztuje.
Firma nie daje na to żadnego ryczałtu.

ALE TERAZ KRUCZEK PRAWNY Z UMOWY.

Pracownik poszukuje informacji również ze źródeł wskazanych przez kierownika.
Pracownik robi to na własny koszt, bez możliwości otrzymania za to rekompensaty od Mikrotech SA.

Co to oznacza. Ano, kierownik mówi Ci szukaj infomacji w innych płatnych serwisach
i Ty to "musisz" robić na własny koszt - to jest kosztowna sprawa. Jeśli tego nie zrobisz, to jest to ciężkie naruszenie
obowiązków pracowniczych - no i musisz płacić kary pieniężne.

Czyli z 640 zł "na rękę" pozostaje ci ok. -300zł/-400zł. To nie pomyłka !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Po prostu do swojej płacy musisz DOPŁACAĆ, czy de facto sponsorować firmę Mikrotech.

Niestety również portal niepelnosprawni.pl zamieszczając informacje od tej firmy
gloryfikuje takich badziorów oszukujących ON.

KONIEC
############################################################################################
Nadrzędny - Autor Jacek74 Dodany 2007-08-12 00:41
Cześć. Mam na imie Jacek i też jestem niepełnosprawny. Jeżeli chodzi o pomoc w znalezieniu pracy, zależy to od tego jaki masz stopień niepełnosprawności i jakie schorzenie. Odpisz a wtedy może coś znajdziemy.
Jacek Lipiński z Warszawy.
jacek.li@op.pl
Nadrzędny - Autor robert matycz Dodany 2007-08-12 15:28
napisz do mnie-robert.matycz@gazeta.pl   podam dokładne namiary do firmy 'mikrotech'z krosna-maila,skype,mam duzo stronek z ofertami,zainteresowanym prześlę na maila,powodzenia,robert z warszawy.
Nadrzędny - Autor gabi Dodany 2007-09-14 18:29
witaj szukam pilnie pracy mam komp i intewrn . jestem mama chłopca niepełnosprawnego i obecnie jestesmy w trakcie sprawy o alimenty i nie ukrywam ze jest ciezko , ja dostaje 420zł bo nie moge normalnie pracowac syn jest teraz 6-8god na oddziale w szpital neurol a ja wtym czasie mogłabymzajac sie praca na komp. moze ktos inny by nam pomógł znalesc prace bylibysmy bardzo wdzieczni
Nadrzędny Autor robert matycz Dodany 2007-09-14 19:24
WITAM SZANOWNĄ PANIĄ-'mikrotech's.a.krosno,38-400,składowa 9-wprowadzanie przetargów,trzeba mieć 1.gr.znaczny stopień niepeł.proszę napisać do mnie na skype-robert100461  podam jeszcze inne namiary,pozdrawiam,powodzenia.
Nadrzędny Autor x04 Dodany 2007-09-16 12:24
Hejka
Apel do tych którzy szukaja pracy. zanim co kolwiek zrobicie i podpiszecie w związku z pracą upewnijcie się czy to dobra i bezpieczna parca. Oferty pracy są przydatne ale te sprawdzone i pewne. W ten sposób można uniknąć poważnych kłopotów.
hejka
Nadrzędny Autor Kasztan24 Dodany 2007-10-26 13:38
###############################################################################

UWAGA !!!  UWAGA !!! UWAGA !!!  UWAGA !!! UWAGA !!!  UWAGA !!! UWAGA !!!  UWAGA !!! UWAGA !!!  UWAGA !!!

                UWAGA !!!  UWAGA !!! UWAGA !!!  UWAGA !!! UWAGA !!!  UWAGA !!! UWAGA !!!  UWAGA !!! UWAGA !!!  UWAGA !!!
                               
                                UWAGA !!!  UWAGA !!! UWAGA !!!  UWAGA !!! UWAGA !!!  UWAGA !!! UWAGA !!!  UWAGA !!! UWAGA !!!  UWAGA !!!
###############################################################################

Jak wygląda "Praca" w Mikrotech SA z Krosna

Otóż stanowisko operator wprowadzania danych. To jest g... prawda.
Praca polega na szukaniu informacji o przetargach czyli stanowisko data researcher.
Mikrotech prowadzi stronę http://www.bizzone.pl/, gdzie każda firma może wykupić
abonament z informacjami o prowadzonych przetargach.
Skąd te dane się tam pojawiają. To jest zadanie tzw "operatorów wprowadzania danych".

Płaca: 936 zł brutto (7godz.) czyli ok 640zł na "rękę".
No nie dokońca na rękę bo trzeba mieć własny sprzęt, Internet i prąd - a to przecież kosztuje.
Firma nie daje na to żadnego ryczałtu.

ALE TERAZ KRUCZEK PRAWNY Z UMOWY.

Pracownik poszukuje informacji również ze źródeł wskazanych przez kierownika.
Pracownik robi to na własny koszt, bez możliwości otrzymania za to rekompensaty od Mikrotech SA.

Co to oznacza. Ano, kierownik mówi Ci szukaj infomacji w innych płatnych serwisach
i Ty to "musisz" robić na własny koszt - to jest kosztowna sprawa. Jeśli tego nie zrobisz, to jest to ciężkie naruszenie
obowiązków pracowniczych - no i musisz płacić kary pieniężne.

Czyli z 640 zł "na rękę" pozostaje ci ok. -300zł/-400zł. To nie pomyłka !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Po prostu do swojej płacy musisz DOPŁACAĆ, czy de facto sponsorować firmę Mikrotech.

Niestety również portal niepelnosprawni.pl zamieszczając informacje od tej firmy
gloryfikuje takich badziorów oszukujących ON.

KONIEC
############################################################################################
Nadrzędny Autor marcin-warszawa Dodany 2010-05-12 16:18
witam cie Jacku - ja też jestem osobą niepełnosprawną z Warszawy i szukam pracy. Jakbyś chciał pomóc znaleźć prace to może pogadamy na gg?? mój nr to 529821 zawsze jestem koło g. 19-tej
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2007-10-05 13:35
Nie wiemy z jakiego miejsca w Polsce Pan pisze, dlatego trudno polecić Panu konkretny oddział Centrum Integracji, który mógłby pomóc Panu w znalezieniu pracy. Nasze ośrodki znajdują się w Gdyni, Krakowie, Warszawie i Zielonej Górze. Proszę wybrać ten najbliższy miejscu zamieszkania i skontaktować się telefonicznie, a następnie osobiście. Dane teleadresowe można znaleźć na stronie http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/17141  Jednym z etapów projektów aktywizacji zawodowej jest pośrednictwo pracy dla osób niepełnosprawnych. Oznacza to, że osoby, które nie maja ustalonej ścieżki rozwoju zawodowego, rozpoczynają współprace z biurem Centrum Integracja od spotkań z doradcą zawodowym. Dla pozostałych osób dostępne są oferty pracy- te które można obejrzeć na stronie internetowej http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/822
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2010-05-07 09:53
Mam jedno ale.
Jestem z warszawy. Dzwoniłem swego czasu do Was. 14 kwietnia br miały odbyć się konsultacje z doradzcą zawodowym. Kilka dni wcześniej miałem otrzymać telefon z potwierdzeniem i cisza do dzisiaj.
Nadrzędny - Autor elle@iza Dodany 2010-05-06 11:57
ZAINTERESOWAŁAM SIĘ PRACĄ W FIRMIE MIKROTECH,BO MÓJ KOLEGA BARDZO SOBIE CHWALIŁ PRACUJĄC TAM I UZYSKAŁAM W FIRMIE INFORMACJE,ŻE JEST TO PRACA W DOMU,7 GODZIN,ALE Z W RZECZYWISTOŚCI 6 BO JEST GODZINA PRZERWY,PŁATNE 1370 BRUTTO,I PRACUJAC SCIAGAM INFORMACJE TYLKO Z BEZPŁATNYCH SERWISÓW,JA JESTEM TĄ PRACA BARDZO ZAINTERESOWANA,BO TYSIAC ZETA PIECHOTĄ NIE CHODZI,A JEST TO SPOKOJNA,ODPOWIEDZIALNA PRACA W DOMU.PRZY RENCIE NIECAŁE 800ZŁ.TO JEST DOBRZE JAK MOŻNA SOBIE TROCHE DOROBIC.
PISZE TEN POST BO JEDEN Z UŻYTKOWNIKÓW PODAJE BARDZO SZOKUJĄCE I NIEPRAWDZIWE INFORMACJE,ZNIECHĘCAJACE DO PODJĘCIA W MIKROTECH PRACY.
Nadrzędny Autor barnaba24 Dodany 2010-05-07 18:01
Z tego co kiedyś czytałem na innych forach, to faktycznie kiedyś w umowie był dziwny zapis, że pracownik poszukuje informacji również we wskazanych miejscach przez firmę (płatne serwisy), i robi to na własny koszt. Być może coś się zmnieniło - ale nie orientuję się.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-05-07 20:59
elle@iza Bo kasztan wszystko widzi czarno.... normalka u niego. Nie znam tej pracy nie zabieram głosu.
Nadrzędny Autor elle@iza Dodany 2010-05-09 10:21
JA ZORIENTOWAŁAM SIĘ,ŻE JAK KTOŚ MA RENTE SOCJALNA,TO MUSI JĄ NA CZAS PRACY ZAWIESIĆ.DODATEK PIELĘGNACYJNY TEMU NIE PODLEGA.A JAK JEST Z RENTA Z ZUS?OPRÓCZ TEGO MAM RÓWNOWAŻNE ORZECZENIE O ZNACZNYM STOPNIU NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI.KTOŚ SIĘ ORIENTUJE?
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-05-09 18:03
elle@iza z rentą ZUS jest tak samo jak z socjalną.A wszystko zależy od ilości dochodu w skali roku. Warto na ten temat dowiedzieć się dokładnie w ZUS. Tam podadzą kwoty m-czne i roczne które nie przekroczą progu by daną rentę obniżyć czy zawiesić.
Nadrzędny Autor elle@iza Dodany 2010-05-10 06:31
FIRMA PODAWAŁA,ZE DOTYCZY TO TYLKO RENTY SOCJALNEJ,I ZNAŁAM LUDZI Z RENTAMI Z ZUS KTÓRZY DORABIALI W MIKROTECH.NIKT NIE MÓWIŁ,ZE MUSI SWOJA RENTĘ ZAWIESZAĆ.JAK JA MAM NIECAŁE 800ZŁ,A MAM ZAWIESIĆ,ŻEBY DOROBIĆ 200ZL.TO WCALE SIĘ NIE OPŁACA,TYM BARDZIEJ,ZE NIE WIADOMO DO KOŃCA,CZY RZECZYWIŚCIE NIE B ĘDE MUSIAŁA NA POLECENIE KIEROWNIKA KORZYSTAĆ Z PŁATNYCH SERWISÓW.
Nadrzędny - Autor elle@iza Dodany 2010-05-10 07:04
ELLA,NIE MASZ RACJI,INFORMOWAŁAM SIE W FIRMIE,RENTY Z ZUS INWALIDZKIE NIE PODLEGAJA ZAWIESZANIU.TYLKO SOCJALNE WYPŁACANE PRZEZ MOPS.
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2010-05-10 08:28
elle,
po pierwsze: przestań traktować "firmę" (szczególnie tę firmę) jako źródło informacji korzystnych lub prawdziwych przede wszystkich dla Ciebie. W takich sprawach dowiaduj się u źródła czyli w organie przyznającym świadczenie lub wypłacającym (ZUS, MOPS, prawnik).

Po drugie: zdecydowanie to Ty nie masz racji. Wystarczy poświęcić 2 godziny, poczytać choćby to forum, włączyć logiczne myślenie i będzie łatwiej wyciągnąć prawdziwe wnioski.
Czy słyszałaś kiedyś o tym, że w Polsce renciści mogą zarabiać bez ograniczeń...? Wątpię. A to oznacza, że wypłaty świadczeń są ograniczane (zawieszane częściowo lub w całości) w przypadku przekroczenia progów wskazanych przez ustawodawcę. Te kwoty nieznacznie się zmieniają zależnie od wskaźników, ale zasada jest ta sama.

Już to, co napisałaś w tym wątku powinno dać Ci duuużo do myślenia (a raczej pomóc podjąć negatywną decyzję) w sprawie pracy w tej firmie (niby praca w serwisach bezpłatnych a później kierownik ma nakazywać coś innego, wprowadzanie pracownika w błąd z premedytacją, złe doświadczenia innych ON, ŚMIESZNE PIENIĄDZE DO ZAROBIENIA).
A jeśli jeszcze mi napiszesz, że proponowana Ci inną (wyższą) kwotę na umowie a inną (niższą-żałośnie) do ręki, to w ogóle no comments.

Ja rozumiem potrzebę podreperowania budżetu, ale pomyśl jeszcze...
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-05-10 15:22 Zmieniony 2010-05-10 15:28
Eliza nie podlegają o ile nie przekraczasz sredniej dochodowej. Nie będę się kłócić skoro wiesz lepiej. Tak się składa że mam rentę z ZUS.

bluengel już wiem że jest tu jakaś elle ale niestety to nie ja. Ja mam autentycznie Ella mam z ZUS rentę i niestety był czas że nie tylko ją obiżyłam ale i zawieszałam. Przykro mi ale taka była prawda. No chyba że w ostatnich 2 latach coś się zmieniło a od tej pory nie pracuję.

Czyli mam się wynieść? OK. Lid już poszła teraz pora na mnie.
Nadrzędny - Autor elle@iza Dodany 2010-05-10 17:19
ELA,JA JUŻ SAMA NAPRAWDE NIE WIEM,BO PO RAZ PIERWSZY STOJE PRZED TAKA SYTUACJA,ZNAM JEDYNIE OSOBY,KTÓRE I PO DWA LATA PRACOWAŁY W TEJ FIRMIE I SOBIE CHWALIŁY,Z RENTAMI Z ZUS.NIKT NIE MÓWL O ZAWIESZANIU.ZRESZTA RENTA,TO TAKIE GROSZE,JAK TO MOWIA ANI ZA TO ŻYC,ANI UMIERAC.JA ROZUMIEM,ZAWIESZAC,JAK KTOS MA RENTĘ OD WOJSKA,BARDZO WYSOKA,A JESCZE CHCE DOROBIC,ZNAM TAKICH.POZDRAWIAM.
Nadrzędny Autor elle@iza Dodany 2010-05-10 17:33
ROZMAWIAŁAM WŁAŚNIE Z KOLEGA,,KTÓRY JEST PO PRAWIE,ZANIM NIE ZACHOROWAŁ I NIE BYŁ NA RENCIE PRACOWAŁ W SĄDZIE,JAK TO JEST Z TYM ZAWIESZANIEM RENTY PRZY DORABIANIU,I MOŻNA DOROBIC 2300ZŁ.BRUTTO,ALE TRZEBA DO ZUSU ZANIEŚC JAKIES ZASWIADCZENIE.ON TAK JAK PISAŁAM DWA LATA PRACOWAŁ,I MI TO POLECIŁ.NIE WIEM,CZY COS SIE ZMIENIŁO.W INTERNECIE PATRZE GDZIE SIE DA,ALE NIE WIEM CZY MAJA NA PEWNO AKTUALNE DANE.
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2010-05-10 18:25

> Czyli mam się wynieść? OK. Lid już poszła teraz pora na mnie.


Ellu... zwracam Ci uwagę, że autorka tego wątku ma pseudonim elle@iza. Do niej zresztą pisała bluengel, co naprawdę dość łatwo wywnioskować, bo Ty i ona piszecie o tym samym. Niedawno komuś sugerowałaś, że ma nie brać wszystkiego co piszesz do siebie...

Ad. autorka wątku:

Powtórzę to, co już dwa razy zostało tu napisane - zarówno posiadacze renty socjalnej jak i renty z niezdolności do pracy (tzw. "z ZUS") muszą ją w pewnych okolicznościach zawiesić. Rożnica polega na progu dochodowym, który to zawieszenie powoduje. Dla renty socjalnej jest to 30% średniego statystycznego wynagrodzenia. Natomiast renta "z ZUS" zaczyna być zmniejszana przy 70% średniego statystycznego wynagrodzenia, a zawieszona musi być przy osiągnięciu dochodu w wysokości 130% tego właśnie wynagrodzenia. Są przypadki kiedy określony dochód nie liczy się do limitu.

W podanym przykładzie pracy w Mikrotechu, rencista socjalny będzie musiał rentę zawiesić (bo wynagrodzenie będzie wyższe niż dozwolony mu limit), a rencista "z ZUS" niekoniecznie (bo tego limitu nie musi przekroczyć) - być może tego właśnie dotyczyła odpowiedź osoby, którą pytałaś "w firmie".

Aktualne dane na temat rent, zawsze znajdziesz na stronach ZUS - o rencie socjalnej (klik) i o rencie z niezdolności do pracy (klik). Tam też znajdziesz aktualne (waloryzowane co kwartał) limity (klik). Jak widzisz, na obecny kwartał te limity to:

30% średniego statystycznego wynagrodzenia - 973,10 zł brutto (poniżej płacy minimalnej za pełen etat)
70% średniego statystycznego wynagrodzenia - 2270,60 zł brutto
130% średniego statystycznego wynagrodzenia - 4216,70 zł brutto

Jak widzisz, również Twój kolega po prawie miał rację, jednak to co mówił dotyczyło innego rodzaju renty, który rządzi się innymi limitami. Warto pamiętać, że pytając o coś należy się upewnić, czy odpowiedź którą dostajesz dotyczy Twojej sytuacji, czy nie.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-05-10 19:31 Zmieniony 2010-05-10 19:44
Ok Boginko już widzę swój bąd. Zwykły zbieg okoliczności i mój wzrokowy elle@iza ja przeczytałam jak Eliza.No cóż przepraszam wszystkich za nietaktowną odpowiedź.
Dzięki też za dane o osiąganiu dochodów. Przyda i mnie się :-) A jednak Barak mi tu ciebie .....

elle@iza u mnie to był cały etet z normalnym wynagrodzeniem nie dorabianie. Dlatego tak a nie inaczej odpisałam Ci. Faktycznie za renty nie da się ani żyć ani umierać. ... i ciężko jest tam co załatwić dowiedzieć się.
Nadrzędny - Autor elle@iza Dodany 2010-06-04 11:09
WYSŁAŁAM SWOJE ZGŁOSZENIE DO FIRMY I OD RAZU ODDZWONILI,ZE MNIE ZAKWALIFIKOWALI,PRZYSŁALI DOKUMENTY,CZEKAM TERAZ NA DALSZE INSTRUKCJE,TELEFON,NP.WIEM NA PEWNO,ŻE TZREBA MIEĆ MINIMUM ŚREDNIE WYKSZTAŁCENIE I ORZECZENIE O ZNACZNYM STOPNIU NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI.I WIEM,ŻE CZYTAJA TO FORUM,KTO I JAK SIE O NICH WYPOWIADA,TO TEZ MA ZNACZENIE,CZY MÓWISZ DOBRZE O FIRMIE,JAK MAJA CIE TRAKTOWAĆ JAK PRZYSZŁEGO PRACOWNIKA.JA JESTEM ZADOWOLONA,MÓJ LEKARZ MÓWIL,ZE TO DLA MNIE BARDZO DOBRA ,LEKKA PRACA.POZDRAWIAM.
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2010-06-04 19:18
Każdy ma swoje zdanie o tej firmie - dla jednych jest OK dla innych wszystko co najgorsze:

Znalazłem parę postów o Mikrotechu

http://www.tetraplegik.com/forum/viewtopic.php?p=36432&sid=21fcaf537d574b4509ee21b990eddfc8

"*Parę prawdziwych postów z netu
prawda-MIKROTECH KROSNO
(2009-01-22 12:26)

Zobaczcie za ile pracuja w Mikrotech w
Krosnie,przy telepracy w domach komp
własny,wszystko za swoje,opłaty za tel,internet i
prad-coraz droższy-wszystko za swoje a wy mówicie
że zarabiają nakjniższa-policzcie te koszty i ile
zostanie ,gdzie ta najnizsza a pracodawca z
MIKROTECH nic nie płaci -wszystko refunduje
państwo,a jak sie burzyłi gdy wprowadzali
nowe ustawy bo pare groszy straci.

###########

http://www.ipon.pl/forum/viewtopic.php?pid=151312

2009-10-16 15:31:42
elea
Użytkownik

Powiedz jak tu nie panikować i nic sie nie odzywać ja pracowałam w Mikroteksie dwa lata prawie moja pierwsza umowa była na trzy miesiące druga na osiem miesiecy a trzecia na rok i co w miesiącu w połowie stycznia 2009 otrzymałam że mam zrobić ponownie badania okresowe bo umowa ma sie konczyła miałam do 31 stycznia 2009 Badania zrobiłam i co 30 stycznia dostałam na skypie podziękowania za współprace Nawet nie wyobrażacie sobie jaki to dla mnie był szok Chodz tez jestem na rencie mam najniższa rente ,teraz po stracie pracy jest mi coraz gorzej Dzwoniłam do Mikroteksu o ponowne zatrudnienie mnie nic nie odzywając sie nie podając imienia i nazwiska Pani mnie chętnie poinformowała ze przyjecia są ale gdy ino powiedziałam że juz pracowałam mowa się zmieniła gdy spytałam czy moge wypisać ponownie ankiete powiedziała że nie ze maja Moje dane lecz ja i tak wypełniłam i wiecie co zobaczyłam ze po wypełnieniu ankiety nie moge wysłac podając swojego emaila nie wiem czemu ale tak było Tak właśnie się traktuje ludzi niepełnosprawnych Może macie jakieś wyjscie i pomóżcie bo z tego co się dowiedziałam przy otrzymaniu 3 umowy nie powinnam być zwolniona Więc jak coś wiecie napiście mi czy to prawda !!!!!!!

########

http://forum.gazeta.pl/forum/w,488,31652984,35578060,Czy_ta_praca_jest_w_firmie_MIKROTECH_.html

Czy ta praca jest w firmie MIKROTECH????????
Autor: pawelrozylo 25.01.06, 00:48
Dodaj do ulubionych zarchiwizowany
Witam Serdecznie!!!
Chcialbym się dowiedzieć od Pani,czy przypadkiem nie otrzymała Pani oferty
pracy przez firmę MIKROTECH w Krośnie? Jak tak to radziłbym się dobrze
zastanowić,czy napewno ta firma jest wiarygodna i nie chce Pani oszukać.Ja
osobiście chcialem się tam też przyjąć,ale po głębszym sprawdzeniu tej firmy
okazało się,że np.firmy które umieszcza na swojej stronie w dziale opinie
okazały się fikcyne lub nigdy nie współpracowały z tą firmą.Zdziwiło mnie
również to,że rozmowa kwalifikacyjna trwała dosłownie 15 minut przez telefon,na
dodatek Panią z którą rozmawiałem nie interesowało jaki mam zawód,wykształcenie
tylko czy mam grupę i znaczny stopień niepełnosprawności.Jesli to jest jednak
ta firma radziłbym jednak z niej zrezygnować.Podaje jej ades
www.mikrotech.pl.Jeśli Panią interesuje renta socjalna,to bardzo
prawdopodobne,ze po miesiącu pracy i otrzymaniu przez panią pirwszej wypłaty
renta zostanie zawieszona.Chcialbym również podkreślić,że z tych 850 zł brutto
zostanie Pani ledwie 600 zł lub mniej po odliczeniu podatku i innych
opłat.Osobiście też się na tym oszukałem.W razie gdyby jednak okazało się,że to
jest ta sama firma prisiłbym bardzo oodpowiedź no mojego meila
pawelrozylo24@interia.pl wtedy do końca Pani wszystko wyjaśnie dlaczego
zrezygnowałem z tej oferty pracy.
Pozdrawiam Paweł Różyło

################

http://forum.gazeta.pl/forum/w,488,111511969,111511969,praca_zdalna_przez_internet_.html

praca zdalna przez internet !
Autor: devilresident 15.05.10, 20:39
Dodaj do ulubionych Skasujcie
Odpowiedz
gdzie znaleźć prace zdalna przez internet ? Siedzę w domu i mi odbija!:-(:-(
Mikrotech odpada ponieważ już tam pracowałem i połowę załogi wywalili w tym
mnie :////

########

Dyskusja na temat: "Mikrotech"
http://www.krosno24.pl/opinie.php?podstr=temat&topicid=2453&off=480&highlight=167438

Autor: tatus 
Data: 2007-01-08 17:03

A no kiedyś to była firma!
Prezes dbał o pracownikow.
Były paczki dla dzieci na Mikołaja, były prezenty na święta, były wycieczki zakładowe.
Niestety prezes teraz nastawiony jest tylko na zysk.
Od przyszłego roku Unia zabrania prowadzenia Zakładów Pracy chronionej więc Prezes musi jak najwięcej wydrzec od PFRON-u.
Jak głosi plotka w firmie on juz sobie przyszłość zabezpieczył a teraz bawi się w Pana i Władce.
Tak się nie robi panie Prezesie nie zwalnia się ludzi od tak sobie! Myśli pan że jak wywali kilka osób to inni się wystraszą i zrobią więcej niż moga??
Z dnia na dzień zwiększył Pan normy o 200-300% i myśli Pan że ludzie temu podołają??
Może zwiększy pam zarobki??
Ludzie w grudniu dostali po 500=550 zł wypłaty Jak za to przeżyć nie mówiąc już o zrobieniu swiąt???
Odradzam każdemu prace jak i jakikolwiek kontakt z tą firmą!!!
P.S. A na koniec coś wesołego!
Prezes myśli że jest Prezydentem małego państwa! Żeby z nim porozmawiać w gabinecie trzeba napisać do niego podanie o wyrażenie zgody na rozmowe!!!!!!! KPINA !!!!!

Autor: mamusia 
Data: 2007-01-08 13:26

I ja miłam do czynienia z tą pseudo firmą. Dobił mnie fakt, że musiałam pracować pod dyktando osób niekompetentnych, nie mjacych pojęcia o tym co robią, a na dodatek robić coś co nigdy nikomu nie było do niczego potrzebne. Przeszłam przez fazy obietnic premii, awansu i podwyżki z tym związanej. Jest dokładnie tak jak pisze "kaleka". Na szczęscie i ja pożegnałam się z nimi zanim pomyśleli, że mogłabym to zrobić. Mam tą satysfakcję, że sama odeszłam. Współczuję tym co zostali, a najbardziej pracownikom kadr, gdzie jest niezły przerób dokumentów.Trzymam kciuki za klepaczy, bo nie wszyscy mają tak dobrze jak ja, żeby pozwolić sobie na to by to rzucić.

Autor: schlafrock 
Data: 2007-01-08 13:26

nasza piekna nawet zgarnęła nagrode "lodołamacza" czyli jednej z najlepszych zakładów pracy chronionej... nie wiem za co. Cytat ze strony: "Obecnie Mikrotech S.A. zatrudnia ponad 700 osób i dynamicznie się rozwija ciągle zwiększając zatrudnienie i liczbę stałych, zadowolonych klientów."
(dla ciekawych reszty http://www.popon.pl/index.php?option=com_con[...]

nie wiem czy sie śmiać czy płakac...

Autor: kaleka 
Data: 2007-01-08 11:59

Firma żeruje na cudzym nieszczęściu i chorobie. Każdy głupi umie założyć sobie ZPCHR, zatrudnić kilkaset osób w całej Polsce, których praca to fikcja i zainkasować dotacje PFRON. Nieudolność,niekompetencja,żałosne zarobki,nic więcej.

#####################

ale w necie są też pozytywne opinie o tej firmie
Nadrzędny - Autor elle@iza Dodany 2010-06-05 12:17
ZAUWAŻYŁAM,ZE NAJBARDZIEJ NARZEKAJA,LUDZIE KTÓRZY MUSIELI ZAWIESIC RENTY SOCJALNE,TO WTEDY RZECZYWISCIE DOSTAJE SIE MARNE GROSZE.ALE CO TO ZA GŁUPIE GADANIE I PRETENSJE ŻE MAJA ZA PRĄD I NET PŁACIĆ!I TAK BY MUSIELI TO ROBIĆ,NIEZALEZNIE CZY BY MIELI TAM PRACE,CZY NIE.A NIE KTÓRZY PISZĄ O KILKUMNUTOWEJ ROZMOWIE KWALIFIKACYJNEJ PRZE TELEFON,NO,DOBRZE,ALE TEZ TRZEBA WYSŁAC WSZYSTKIE DOKUMENTY,ŚWIADECTWO UKOŃCZENIA SZKOŁY ŚREDNIEJ,ORZECZENIA LEKARSKIE,I OD LEKARZA MEDYCYNY PRACY PLUS PODPISANE DOKUMENTY,KTÓRE FIRMA WCZEŚNIEJ PRZYSLE.I WTEDY DOPIERO MOZNA ZACZAĆ PRACOWAC.POZDRAWIAM.
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2010-06-05 16:55
Ale jak pracuje się po 7-8 godzin codziennie to dlaczego masz firmie fundować prąd, tak samo z Internetem, zużycie własnego komputera itd.

Poza tym firma dostaje z PFRON nawet 2200 zł i więcej, a tobie płaci ok 900 zł (i od tej kwoty musisz odjąć zwiększone zużycie prądu i wieksze zużycie komputera). Uwzględniając te czynniki to ok.800 zł, czasem jeszcze mniej.

Praca łatwa i szybka a firma płaci. To chyba tylko jakiś naiwniak wierzy że tak jest - to dotyczy wszytskich firm. Każda firma jest nastawiona na zysk - tak było jest i będzie, tylko dlaczego to mają sponsorować niepełnosprawni.
Nadrzędny - Autor martas Dodany 2010-06-07 08:06
Pracuję w Mikrotechu od października. Zawiesiłam rentę socjalną i nie żałuję. Jeżeli dla was jest nieopłacalne zarobić prawie 1000 a dostać 500 zł no to zastanówcie się czy naprawdę chcecie pracować. Wątpię czy w innych zakładach zapłacą Wam więcej. A trzeba doliczyć dojazd . Wypłata jest zawsze na czas i składki wszystkie płacone więc firma solidna. 6 godz dziennie w pracy to nie wykorzystywanie a w niektórych zakładach produkcyjnych płacą wam za 7 godz a  tyrają ludzie cały dzień.
Że za internet i komp płacicie z własnej kieszeni to fakt ale przecież jak nie pracujecie też płacicie . Po jakimś czasie też można się ubiegać o firmowy komp z tej firmy  z tzw Indywidualnego Programu Rehabilitacji.
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2010-06-07 11:08 Zmieniony 2010-06-07 11:12
Teraz się cieszysz, ale będzie płakać i żałować podjętej decyzji.

Mój znajomy dostał pracę w jednej z firm ZPCHr- 1200 zł na rękę (WOW). Zawiesił rentę socjalną i był szczęśliwy. Po pół roku firma nie przedłużyła mu umowy. Odwiesił rentę socjlaną i zaczęły się problemy. ZUS stwierdził, że skoro podjął pracę to nie jest niezdolny do pracy i zabrał mu rentę.

Teraz nie ma ani renty ani pracy. No ale przez pół roku zarobił 3 tys. zł więcej niż miał na socjalu - no, a teraz nie ma nic. I tak mi się myśli, że jak Mikrotech wywali cię z roboty, to będziesz mieć to samo.
Nadrzędny - Autor martas Dodany 2010-06-07 13:06
Grupe ,mam na stałe. nie staję więc na komisję lekarską tylko podanie o odwieszenie renty składam także no problem.Poza tym bedę się starac żeby mnie jednak nie zwolnili bo mam nadzieję być długo w tej firmie . A kolega jak nie ma renty no to może iść zarejestrować się w urzędxzie pracy i brac zasiłek póki co . W żadnej firmie nie ma gwarancji że cię nie zwolnią, nie tylko w tej
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2010-06-07 13:15 Zmieniony 2010-06-07 13:28
człowieku ty nic nie kumasz - co z tego że masz grupę, kumpel ma na stałe dawną I i ZUS uznał, że skoro pracował, to dalej może ale gdzie indziej. I renty nie ma.

możesz mieć tak samo i dlatego właśnie ludzie walczą o podniesienie limitu zarabiania bez utraty renty socjalnej - bo powrót do nie nie być już możliwy. chyba brałeś to po uwagę zaczynając pracę?

W 2008 Sąd Najwyższy uznał, że ZUS ma prawo kontrolować stałe grupy jeśli zajdą nowe okoliczności - a skoro zawiesiłęś rentę co niejako sam dałeś siebie ZUS-owi na tacy, bo przecież zaszły nowe okoliczności.
Nadrzędny - Autor martas Dodany 2010-06-07 13:24 Zmieniony 2010-06-07 13:29
No ale mikrotech tu raczej nie ma nic do rzeczy tylko durne przepisy. w żadnej firmie nie masz gwarancji że cię nie zwolnią.

Jasne że wolałabym pracowac bez zawieszenia renty no ale nie da się w ej firmie a innych mozliwości nie mam.
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2010-06-07 13:30
no dobra a jak ciebie zwolnią a ZUS nie przywróci ci renty to co? Przez jakiś czas masz więcej od socjalu a później co?
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2010-06-07 14:18
A gdzie jest, barnabo, napisane, że ON może i musi żyć wyłącznie z renciny? Jeśli jest w stanie poradzić sobie bez niej to chyba nic złego?
A Twoje maniakalne przywiązanie do świadczeń "gwarantowanych" nadal nie jest zbyt pedagogiczne ani motywujące do czegokolwiek.
Czyli że jak? Najlepiej nie próbować przypadkiem pracować, aby się ZUS nie dowiedział i nie obciał jałmużny? To może co najwyżej dotyczyć osób w bardzo ciężkim stanie, ale uwierz mi - gdyby tak dziś połowie pozabierać, żadna bieda by się nie stała (oczywiście, zakładając obcinkę sprawiedliwą, w co osobiście nie wierzę).

Pytasz: "a później co?" Ano, być może później człowiek też musi się wziąć w garść i szukać sposobu na życie - zamiast siedzieć i biadolić.
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2010-06-07 14:43
ale ja nie twierdzę, że nie trzeba podejmować wyzwania i nie szukać pracy, ale sam przyznasz że rentę socjalną nie dostają raczej zdrowi ludzie. Tylko później zaczyna się ich dramat, a po jakimś czasie firma ich zwalnia, ci mówią trudno i idą do ZUS odwiesić rencinę.... a tu klapa i kolejna niespodzianka.

Zanim znajdą nową pracę może minąć miesiąc lub miesiące a w międzyczasie nie mają z czego żyć - pomyśłałeś o tym? I nagle okazuje się, że zarobiłeś 3 czy 4 tys. więcej, później straciłeś jeszcze raz tyle albo więcej. Tylko otym się nie mówi, a każdy musi mieć świadomość, że coś takiego może go spotkać.

Pół biedy jak masz rodzinę, która ciebie finansowo wspomoże, ale jak jesteś sam i w dodtaku potrzebujesz opieki - nie ma pracy, nie ma renty a rachunki rosną, ale nie ma za co ich opłacać.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2010-06-07 15:43
Ludzie.
Rozdzielmy dwie kwestie. Ludzie naprawdę chorzy, tak bardzo, że pracowac nie mogą powinni mieć na tyle wysokie renty, żeby godnie żyć. Cała reszta do roboty i wszystko. Pewnie, że z pracą lekko nie jest, ale trzeba walczyć. Poza tym mózgi mamy sprawny, uczmy się otwierajmy biznes i do przodu. A nie tylko zawieszanie, odwieszanie, kontrole. Nawet gdyby renty były niewzruszalne to jak z nich żyć?
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2010-06-07 15:56

> Cała reszta do roboty i wszystko.


To też nie jest aż takie proste. :-) Robota nie na wszystkich czeka - Ty coś robisz, ja coś robię (chociaż to nie jest "praca" w sensie ścisłym), bluengel coś robi. Ale wśród ludzi, którzy technicznie rzecz biorąc mogliby pracować będą też grupy które nie znajdą "roboty" bo:

a) nie ma zapotrzebowania na nich (szczególnie istotne w przypadku osób z niepełnosprawnością nabytą w okresie dorosłym)
b) jest zapotrzebowanie ale pracodawca nie jest zainteresowany pracownikiem niepełnosprawnym (wolno mu)
c) jest zapotrzebowanie, jest zainteresowanie, ale nie są spełnione inne warunki (np. osoba nie jest w stanie samodzielnie opuścić mieszkania, a nie ma asystenta do stałej pomocy w tak banalnej czynności),

Realistycznie patrząc, nie ma możliwości żeby zdrowsi niepełnosprawni mieli mniejsze kłopoty z zatrudnieniem niż sprawni (a ci przecież też je mają), więc propagandę sukcesu też trzeba realistycznie tonować. :-) Nie żeby nie była potrzebna, ale oprócz ludzi pod respiratorami, którzy nie są raczej na drodze do zatrudnienia i osobami, które mogłyby podjąć pracę jutro, jakby chciały, jest trochę środka. :-) I dopóki ten środek będzie w takiej sytuacji, że albo ma ugrane wszystko albo nie ma nic (według dość nieprzewidywalnych kryteriów) ludzie będą się trząść o "zawieszanie, odwieszanie, kontrole".
Nadrzędny Autor martas Dodany 2010-06-08 07:35
Jak się stanie coś złego to się będę martwić. przecież nie można żyć myślą co będzie jak się nie uda. nikt nic by nie robił bo jak sie nie uda to katastrofa. tak nie można przecież.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2010-06-08 08:11
Nie wiem jak jest z Tobą, ale to co ja robię to praca sensu stricte. Nikt nie mówi, że niepelnosprawni mają miec latwiej znaleźć pracę. Wyraźnie zaznaczylem, że ON obiektywnie nie będące w stanie pracowac powiny miec godne renty, a reszta, no cóż, jst kapitalizm.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2010-06-08 10:32 Zmieniony 2010-06-08 10:37

> ale to co ja robię to praca sensu stricte.


Jasne, uwaga odnosiła się do mnie. Niejasno to wyraziłam.

> obiektywnie nie będące w stanie pracowac


To dość trudne kryterium, bo jeszcze nie znam człowieka, którego opinie o świecie byłyby całkowicie obiektywne. Śmiem twierdzić, że w takach decyzjach zawsze jest "szara strefa".

> a reszta, no cóż, jst kapitalizm.


Powołanie na ideologię pełnego brzucha. :-) Ale ona niczego nie wyjaśnia, bo można by ją z powodzeniem zastosować do wszystkich innych ustaleń w państwie (zasiłków dla bezrobotnych, emerytur, urlopów macierzyńskich, służby zdrowia). Łącznie z sugerowanymi przez Ciebie rentami dla niezdolnych. W końcu "mamy kapitalizm", człowiek liczy się wartością rynkową, a oni nie mają wartości rynkowej... Sam więc tego "kapitalizmu" nie traktujesz aż tak konsekwentnie (i bardzo dobrze). :-) Ale skoro tak, to dlaczego "kapitalizm" jako odwiedź na problem (zakładam, że mówimy o prawdziwym problemie) ma się zaczynać tam, gdzie kończy się respirator?
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2010-06-08 11:28
Założenie jest proste, pozabierac renty tym co pracowac mogą, a zaoszczędzone środki przeznaczyć na zwiększenie rent osób rzeczywiście niezdolnych dopracy. Znam z racjhi wykonywanej pracy środowiskio pracodawców i wielu z nich chętnie zatrudniłoby ON, ale ciężko znaleźć chętnych do pracy.
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2010-06-08 12:45
Wnioski też są czasem aż za widoczne i za proste, na forum jest kilka osób, a w całym kraju jeszcze więcej, które: samodzielnie w domu zrobią, koło siebie też, do miasta samodzielnie,  do przychodni samodzielnie, do sklepu,  wyjeżdżają do uzdrowisk Samodzielnie (podróż + samodzielność w uzdrowisku, nie pojechali tam z opiekunem ) ... zadowoleni są, iż stan zdrowia pozwala Jeszcze na takie życie ON,   a jednocześnie orzeczony mają status  niezdolny do samodzielnej egzystencji.
???
lepiej jeszcze, poznałam człowieka Całkowicie niezdolny do pracy, i do samodzielnej egzystencji, ale co drugi dzień Samodzielnie jedzie własnym samochodem do pracy ???
Człowiek niezdolny do samodzielnej egzystencji -  i samodzielnie prowadzi pojazd   ????
jak to się ma do - po dawnemu -   I grupy inwalidzkiej ?  i pobierają takie świadczenie rentowe.
NIJAK .
Czyli, ile osób nie powinno być na I grupie ?
Nadrzędny - Autor turystyka-on.pl Dodany 2010-06-08 20:04
Trzeba sie wziac do pracy a nie tylko narzekać na forum. Sam jeżdze na wózku i jakoś potrafie sobie zorganizować pracę, itp. Poprzez narzekanie i użalanie się nad sobą nic nie osiągniesz.
Nadrzędny Autor barnaba24 Dodany 2010-06-08 21:05
Wszystko zależy od stopnia bo to że jeździsz na wózku jeszcze nic nie mówi.

Jak nie możesz ruszać rękami i ktoś musi ciebie ubierać i wszystko koło ciebie robić to tylko pogratulować znalezienia pracy i wytrwałości.

Ale jak jeździsz na wózku i potrafisz wszystko koło siebie zrobić, to gdzie tu jakieś osiągnięcie????
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2010-06-08 21:08
Zgadzam się z tobą w każdym calu. jazda samochodem z wspisem niezdolny do samodzielnej egzystencji - takie durnoty do niestety codzienność. A może powinno się organizować kursy prawa jazdy dla niewidomych?

Niestety do póki takie idiotyzmy nie zostaną wyeliminowane, to w Polsce będzie miliony inwalidów zamiast dziesiątek tysięcy (bo tylu jest). Reszta ma lekki stopień i nie powinno sie ich nazywać niepełnosprawni.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2010-06-09 07:32
Od kilku postów piszę, że w dyskusji musimy rozróżniać osoby które mogą pracować i takie których stan zdrowia na to nie pozwala.
Zaprazam dziś do oglądania tvncnbcbiznes.
Pozdrowie Was:)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2010-06-09 07:34
o 12:40
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Szukam pracy. Prosze o pomoc (51618 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill