www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / czas pracy w oczekiwaniu na komisję lekarską (2308 - wyświetleń)
- Autor dasia Dodany 2014-11-06 22:05
Witam !   W trakcie zatrudnienia uzyskałam  umiarkowany stopień niepełnosprawnosci, na podstawie którego korzystałam z przysługujących   uprawnień,  w tym z krótszego czasu pracy 7 godz.  Przed upływem ważności orzeczenia złożyłam ponowny wniosek do Powiatowego Zespołu Orzekania, i powiadomiłam o tym mojego pracodawcę. Z kolei pracodawca  poinformował mnie ,że  z tym momencie , aż do uzyskania ponownego  orzeczenia  jestem traktowana jak pełnosprawny pracownik i czas pracy wynosi 8 godz.
Po  ponad miesięcznym okresie  dostarczyłam ponowne orzeczenie o niepełnosprawności   z zachowaniem, " tzw. ciągłości  " wobec poprzedniego .
Czy w takim wypadku za ten przepracowany okres po 8 godz.  a powinnam 7 godz., mam prawo ubiegać się o wypłatę "nadgodzin"?.
Mój pracodawca na moje uzasadnienie w tym aspekcie , broni się  datą otrzymania nowego orzeczenia o niepełnosprawności a nie datą  jej ustalenia przez Komisję ?  Proszę o wykładnię w tej sprawie  !  Pozdrawiam.  
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2014-11-07 14:04
Orzeczenia wydawane są najczęściej  na czas określony .W takim wypadku, aby w dalszym ciągu klorzystać z ulg i uprawnień przysługujacych  niepełnosprawnym pracownikom (w tym m.in. dotyczących czasu pracy) należy usyskać kolejne orzeczenie o niepełnosprawności. Wątpliwości pracodawców budził  status pracownika, w okresie przypadającym pomiędzy utratą ważności poprzedniego i wydaniem nowego orzeczenia. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznje wyjaśniło,że w okresie pomiędzy wgaśnięciem starego orzeczenia a uzyskaniem nowego osoba nie posiada statusu niepełnosprawnego, a więc powinna być traktowana jako pracownik pełnosprawny (również w zakresie norm czasu pracy). Po przedłożeniu pracodawcy nowego orzeczenia, z którego będzie wynikała ciagłość orzeczenia (trwania niepełnosprawności i stopnia niepełnosprawności) pracownik ma prawo do skróconej normy czasu pracy, a wydłużony czas  pracy pomiędzy orzeczeniami należy potraktować jako nadgodziny.

Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / czas pracy w oczekiwaniu na komisję lekarską (2308 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill