www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Student z Mazur i nielegalna działalność (6227 - wyświetleń)
- Autor Kamil Bowie Dodany 2014-12-04 10:09
Witam wszystkich. :-)

Jestem studentem na UWM w Olsztynie, a to mój pierwszy post i w sumie po tym wstępie można z łatwością przewidzieć, że skoro pojawiam się znikąd, to pewnie mam jakąś ankietę. Bardzo przepraszam i mam nadzieję, że nikogo nie urażę tym, że wpraszam się z prośbą.

Ankieta jest krótka (13 pytań, nie zajmie więcej niż 3-6 minut), anonimowa i potrzebna mi do pracy licencjackiej.

Dotyczy tematu raczej nam wszystkim bliskiego - szarej strefy, czyli nielegalnego obrotu legalnymi towarami/usługami (handlowanie przez babcie jajkami i kapustą, udzielanie korepetycji, zatrudnianie "na czarno", itd.) Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc. Szukam respondentów wśród różnych środowisk i bardzo liczę także na opinie pochodzące od osób niepełnosprawnych czy też z nimi powiązanych.

Jeszcze raz przepraszam, że tak prosto z mostu. :-) Jeśli miejsce dla tego postu okaże się być niewskazane, a sam post usunięty, oczywiście nie będę mógł mieć tego za złe.

Link zamieszczam poniżej i z góry bardzo dziękuję za pomoc.
http://moje-ankiety.pl/respond-71121.html
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2014-12-04 13:46
Kamil! Proszę nie obraź się ale Twój post przeczytałem z delikatnie mówiąc mieszanymi uczuciami. Rozumiem zadanie jakie przed Tobą stanęło ale zapachniało to trochę jakbyś szukał donosicieli.
Proszę przeredaguj ten post( zamieszczając w tym samym wątku) aby nikogo nie obrazić. Może wtedy doczekasz się dyskusji ?
                                                                     Waldi.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2014-12-04 16:15
Panie Waldku,

Treść ankiety jest na tyle ogólna, że na jej podstawie raczej nie da się „donosić” - wiem, bo wypełniłam.

Na dodatek wątpię, czy autor oczekuje dyskusji. Tak jak wielu studentów, musi zapewne napisać pracę badawczą, opartą o badania ankietowe, czyli znaleźć ileś (może 50 a może 300) osób, które mu tę ankietę wypełnią i tyle. Jak ktoś ma czas i chęć, może mu w ten sposób pomóc zdobyć dyplom. Ot i wszystko.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2014-12-04 16:52 Zmieniony 2014-12-04 16:54
Nie mam zastrzeżeń do samej ankiety (może po za tym, że jest mało wyrazista ) i ją wypełniłem.
Moje uwagi dotyczyły samego  sposobu  wprowadzenia do niej. Dlatego prosiłem o przeredagowanie postu.
A co do dyskusji to każdy dobry temat jest jej wart.........
                                                                                                     Waldi
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2014-12-04 16:53
Ale, tak z ciekawości, co Pana uraziło?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2014-12-04 17:01
Analizując tak literalnie to nie ma tam zdania  ani nawet pojedynczego wyrazu, który byłby niestosowny.
Ale w tym całokształcie jakoś zabrakło mi kilku zdań które łagodziłyby wymowę.
  Może jestem trochę przewrażliwiony w tym względzie? Bo przecież każdy może to inaczej widzieć.
                                                                                Waldi
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2014-12-04 17:11
Do uczuć każdy ma prawo, bo są instynktowne.

Pytam głównie dlatego, że chłopak (wydaje mi się) naprawdę nie zrobił nic nieodpowiedniego. Ot wprost do celu i tyle. A problem z przeredagowywaniem postów polega na tym, że dla kogoś nawet sama ankieta jako taka może być niestosowna (mam mówić obcym, że ktoś gdzieś kiedyś w ogóle łamał prawo? A może mnie wyśledzą?). Albo męcząca (po co mam następnemu studentowi wypełniać). Albo jeszcze jakoś inaczej nie-taka.

Nie da się w Sieci funkcjonować tak, żeby absolutnie nikt obcy nie poczuł się w żaden sposób dotknięty.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2014-12-04 17:20
Tak na zakończenie abstrahując od tematu ciekawy jestem czy "chłopak" odniesie się do naszej wymiany poglądów ? :-)
                                                                      Waldi.
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2014-12-04 17:41
Ja tam lubię jak ktoś nie owija w bawełnę tylko wali prosto z mostu.
Niejednokrotnie może to przysporzyć kłopotów (coś na ten temat wiem :-)), ale takie "mydlenie" może być podejrzliwe :-)
Nadrzędny - Autor Kamil Bowie Dodany 2014-12-07 14:33
Powiem otwarcie, że trochę zaskoczyła mnie Pana odpowiedź na mój post, Panie Waldku. Starałem się, żeby moja prośba (mimo, że bezpośrednia) była łagodna, podobnie z ankietą - miałem nadzieję, że nie stawiam zbyt osobistych pytań, a na pewno, że nie inwigiluję ludzi w sposób natarczywy. Oczywiście nie mogę powiedzieć, że nie rozumiem Pańskiej reakcji, bo rozumiem ją doskonale. Niekiedy sam, gdy czytam czyjeś wypowiedzi w Internecie, zauważam, że coś mi się w nich nie podoba, ale nie potrafię wskazać dokładnie, co takiego. Całość może sprawiać wrażenie rozsądnie napisanej wypowiedzi, grzecznej i w dobrym tonie, ale jednak - coś mnie w niej drażni. Czasami nawet zaczynać czuć uprzedzenie do samego jej autora, chociaż nie potrafię przedstawić podstaw takiego uczucia.

Oczywiście każdy jest inny, ma swoje emocje i dla jednego dany zbiór liter i znaków nic nie znaczy, a innym instynktownie może nasuwać określone myśli, dobre bądź złe. Bardzo bym chciał, żeby moja prośba nie sprawiała złego wrażenia, ale nie potrafię jej poprawić. Po prostu nie wiem jak. Jest w pełni anonimowa, a udział w niej dobrowolny. Zaznaczam od razu też, że nie mam Panu nic za złe i mam nadzieję, że ten post całą sprawę odrobinę rozjaśnił.

Co do dyskusji nt. szarej strefy. Ankieta będzie otwarta jeszcze kilka dni, potem zajmę się opracowywaniem wyników, porównywaniem ich z już istniejącymi danymi statystycznymi i z chęcią za jakiś czas efekt moich badań tutaj udostępnię, jeśli znajdą się chętni do rozmów. Wtedy też będziemy mieli do nich (od nich?) punkt wyjścia.

Wielkie dzięki wszystkim, którzy poświęcili swój czas. Jak już powiedziałem, ankieta będzie jeszcze dostępna przez najbliższe dni, więc jeśli ktoś miałby czas i chęci, byłbym bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam serdecznie,
Kamil, student z Mazur. :-)
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2014-12-07 14:50 Zmieniony 2014-12-07 14:54
         Witam!
 
        >Oczywiście każdy jest inny, ma swoje emocje i dla jednego dany zbiór liter i znaków nic nie znaczy, a innym instynktownie może nasuwać określone myśli, dobre bądź złe<

Zatem znaleźliśmy punkty wspólne, na tym pozostańmy i życzę wielu respondentów, którzy zagwarantują sukces w pracy.
                                                 Pozdrawiam Waldi ( nie z Mazur a z Kaszub).     
     Ps:
   Mam takie nieodparte wrażenie, że  ta dyskusja w tym wątku wpłynęła na zwiększenie osób wypełniających ankietę. Ot tak zwyczajnie z samej ciekawości tam zajrzeli. Ciekawe czy mam rację?          
.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Student z Mazur i nielegalna działalność (6227 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill