www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Czas oczekiwania na komisję orzekającą - ile czekaliście? (2655 - wyświetleń)
- Autor mini21 Dodany 2015-01-26 19:53
Witam serdecznie.
Piszę ten wątek, bo zaczynam się trochę martwić i nie wiem jak to interpretować...

Orzeczenie miałem ważne do 31.12.2014 r.
Wniosek z dokumentacją złożyłem 04.12.2014 r, następnego dnia trafiła do orzecznictwa.

Od tamtej pory nie dostałem żadnego powiadomienia o przedłużeniu, żadnej informacji co i jak.

Z tego co czytałem, termin komisji powinien zostać wyznaczony w ciągu 30 dni (ale 30 dni od daty złożenia wniosku, czy końca ważności orzeczenia? Są to dni kalendarzowe?, bądź w szczególnie trudnych przypadkach 60 dni.
A co jeśli w tym terminie nie otrzymam wezwania?

Czy w trakcie oczekwiania na komisję, moja legitymacja jest nieważna, tzn. tracę status os. niepełnosprawnej?
Pytam, gdyż znalazłem taki zapis:
"Ważne: Przedłużenie terminu postępowania orzeczniczego nie wpływa na ważność wydanego orzeczenia tj. nie powoduje jego nieważności!".
Nie do końca wiem co to znaczy.

Mam wydane przez sąd orzeczenie o niezdolności do pracy (renta socjalna), ale to w tej sytuacji raczej nie ma nic do rzeczy.

W orzecznictwie (w zeszłym tygodniu) jeszcze nic na temat mojej sprawy nie było wiadomo, dlatego pytam czy jest to jakoś ustawowo rozwiązane i ile Wy czekaliście na wezwanie (Warszawa).
Nadrzędny - Autor szo0szon151 Dodany 2015-01-29 09:00
Witam.Ze względu na weryfikację kart parkingowych może się ten okres oczekiwania wydłużyć ze względu na dużą ilość tych kart.U mnie w Wielkopolsce czas oczekiwania to do 4 miesięcy .
Nadrzędny - Autor mini21 Dodany 2015-01-29 11:16
No to nieźle...
Pewnie to żadne pocieszenie, ale powiem Ci, że mnie wczoraj spotkała miła niespodzianka.

Patrzę, a w skrzynce list.
A w środku dwa pisma - jedno, że nie mogą wyrobić się w terminie i drugie - z wyznaczoną datą komisji.
Data nadania - 27.01, data dostarczenia 28.01, data badania 30.01.
Nie rzebym narzekał, ale czy gdzieś nie pisało o tygodniowym odstępnie czasowym?

Mam tremę, niby to już nie pierwsza komisja i przez te 15 lat zawsze jakoś dostawałem, ale teraz, po tym co czytam i dowiaduje się od innych - już mi spędza sen z powiek.

Pewnie (choć mam nadzieję, że nie) sprawa będzie się jeszcze toczyć.... odwołanie itp. ale tego dowiem się za jakiś czas (bo jutro to pewnie nic nie powiedzą).
Nadrzędny Autor szo0szon151 Dodany 2015-01-29 12:48
No ja też stawałem przed komisją 22.01 i też nic mi jeszcze nie wiadomo.Pytalem lekarza wprost czy jest jakaś nadzieja .\Odpowiedzial że jest  i to tyle .bądź dobrej mysli ,nie jest aż tak żle tam jest jeden lekarz gorzej jest na komisjach w zusie ,przeszedłem już nie jedną .Głowa do gory i do przodu
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Czas oczekiwania na komisję orzekającą - ile czekaliście? (2655 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill