www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / prośba o informacje (8132 - wyświetleń)
- Autor marsa88 Dodany 2015-04-22 09:02
Witam,mam 26 lat lekki stopien niepelnosprawnosci 05-R. Nigdy nie korzystałam z żadnego dofinansowania dlatego w tym roku będę chciała złożyć wniosek o dofinansowanie do zakupu laptopa w ramach barier w komunikowaniu sie. Co o tym sądzicie mam sznase? Wszyscy mi mówią, że szkoda zachodu. Wydaje mi się, że jakies szanse mam. Mam zwykły komputer przy, którym musze siedziec w jednej pozycji. Laptop przydałby mi sie do zalatwiania roznych spraw urzedowych, w poszukiwaniu pracy. Moglabym z niego korzystacx w dowolnym miejscu i pozycji (korzystne dla mnie gdzy mam skolioze).Zamierzam podjac studia i laptop bylby, jak najbardziej wskazany, a zracji tego, ze mozna zmienic go w tablet(posiada taka funkcje) moglabym swobodnie podrozowac i nie dzwigac calego laptopa. Jest sens skladania wniosku?
Moja znajoma skladala wniosek w ramach barier komunikowania sie na zakup serwera.prowadzi dzialalnosc-biuro rachunkowe.stopien lekki-wada serca. Argumentowala to tak, ze brak serwera powoduje, ze w miejscu dzialalnosci nie moze pracowac na kilku komputerach i zatrudnic osoby do pomocy do ksiegowania faktur, co skutkuje tym, ze jej grafik jest bardzo napiety , prace musi brac do domu i to zle wplywa na jej zdrowie (nerwy zle wplywaja na serce). Serew zapewnilby jej komfort psychiczny i zdrowotny. Moglaby ztarudnic osobe, ktora odicazylaby ja w pracy.
Co sądzicie o tym? pani z PCPR powiedziala, ze zalezy od dobrej woli komisji.
Z gory dziekuje za opinie i pomoc
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-04-22 09:30
Składaj, nie masz nic do stracenia.
Nadrzędny - Autor Kamila89 Dodany 2015-09-23 19:02
Witam,
chciałam zaczerpnąć informacji dot. dofinansowania mianowicie:
Prowadzę działalność gospodarczą dot. sprzedaży internetowej i zatrudniam osoby niepełnosprawne firma świetnie prosperuje i z tego powodu chciałabym wybudować własny budynek żeby zaoszczędzić na wynajmu lokalu. Mam własny wkład ale chciałabym dostosować pomieszczenia i stanowiska pracy (niestety na profesjonalny sprzęt dot. wyposażenia łazienki, windy, podjazdu nie będzie mnie stać) dla moich pracowników i dowiedziałem się przez tzw "pocztę pantoflową" że mogę starać się o dofinansowanie budowy lub modernizacji. Moje pytanie czy faktycznie mogę się starać o takie dofinansowanie i jakie muszę spełnić warunki oraz jaki wniosek trzeba by było złożyć. Bardzo proszę o pomoc bo chciałabym aby moja firma miała dostosowane miejsca pracownicy dla osób niepełnosprawnych no i w niedalekiej przyszłości chciałabym kolejne osoby zatrudnić.
Nadrzędny Autor RejentFimor Dodany 2016-02-25 02:14
Z tego co wiem takie wnioski są z reguły odrzucane, ale nie masz nic do stracenia :-)
Nadrzędny Autor Ella. Dodany 2016-02-25 21:03
Kto pyta nie błądzi. Warto spytać w samym PCPR.
Nadrzędny Autor RobCiop Dodany 2016-04-28 12:07
Jak zakończyła się sprawa wniosku? Jestem ciekawy czy udało się :-)
Nadrzędny Autor kulas Dodany 2016-03-20 21:55
Kurcze zawsze warto spróbować. Moim zdaniem jednak szanse małe. Daj znać czy się uda
Nadrzędny - Autor misiek12 Dodany 2016-03-28 17:25
Składaj jak to się mówi próba nie strzelba. Może akurat dostaniesz ;-) Powodzenia!
Nadrzędny Autor Klaudiusz55 Dodany 2016-03-29 23:55
Próbuj, przynajmniej będziesz wiedział że zrobileś co mogłeś
Nadrzędny Autor nixtek Dodany 2016-04-30 17:15
Nie słyszałem o tym powiedzeniu. :-)
Nadrzędny Autor Sydney1991 Dodany 2016-04-01 19:02
Wszystko zależy od dobrze wypełnionego wniosku. Próbuj!
Nadrzędny - Autor udarowiec1980 Dodany 2016-04-04 07:57
Złożyć papiery zawsze możesz, a oni mają obowiązek je przyjąć i rozpatrzyć. Jeśli dobrze uzasadnisz po co potrzebujesz to warte zachodu. 
Nadrzędny - Autor kolinka Dodany 2016-04-06 13:25
Trzeba próbować , odwagi :-).
Nadrzędny Autor gotyl Dodany 2016-04-19 11:53
Zgadzam się. Nie ma się czego bać!
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / prośba o informacje (8132 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill