www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / odwołanie od decyzji o stopniu niepełnosprawności do sądu (3839 - wyświetleń)
- Autor biska100 Dodany 2015-06-08 11:13
Odwołałam sie do sadu pracy od decyzji o stopniu niepełnosprawności do sądu pracy.Na razie wszystkie opinie lekarzy biegłych sądowych są dla mnie nie korzystne. Chciałam nadmienić, iż mam lekki stopień niepełnosprawności. Sprawa ciągnie się już prawie 2 lata.Moje pytanie jest takie czy mogę wycofać tę sprawę z sądu i czy nie zostanie mi odebrany lekki stopień nepełnosprawności. który mam przyznany.
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2015-06-08 11:58
Jeśli nie jesteś pewna, czy stan zdrowia kwalifikuje Ciebie do jakiegokolwiek stopnia niepełnosprawności to sama siebie zapytaj czy to ma sens.
A wracając do meritum, to sąd rozstrzyga w kwestii zawartej w pozwie i nie może zasądzić odebrania stopnia już przyznanego.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-06-08 19:18
Jak może się ciągnąć 2 lata o orzeczenie stopnia niepełnosprawności! Coś ściemniasz :-(

Poza tym: zobacz na co masz stopień niepełnospr. i co napisali biegi w zw. z tym orzeczeniem. Jak podtrzymują lekką niepełnosprawność to o.k, jak jesteś zdolna do pracy i nic nie widzą to... "zabieraj papiery" ;-)
Nadrzędny - Autor biska100 Dodany 2015-06-09 10:30
Jeżeli nie jesteś pewna tego co wiesz to nie wypowiadaj się. A moje sprawa o odwołanie od decyzji o stopniu niepełnosprawności trwa dokładnie 2 lata dokładnie złożyłam we wrześniu 2013r.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-06-09 11:40
                  Serwus  :-)

>Moje pytanie jest takie czy mogę wycofać tę sprawę z sądu i czy nie zostanie mi odebrany lekki stopień nepełnosprawności. który mam przyznany.<


   Według mojej wiedzy, lecz opartej na innej sprawie to w każdym momencie możesz wycofać. W takim wypadku posiedzenie sądu i tak się odbędzie ale sędzia podejmie na niej  decyzję o umorzeniu. Możesz później w sekretariacie sądu otrzymać ten wyrok umarzający wraz z uzasadnieniem ale jest to płatne !
     Natomiast posiadane uprawnienia nie zostaną Ci odebrane.
                                             Waldi.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-06-09 16:54
To nie ja mam być "pewna" tylko TY :-)
Kiedy złożyłaś nie liczy się - tzn. liczy dla Sądu - czas na I rozprawę. Później jest zwykle sztucznie przedłużane, zwykle przez powoda.
Sędzia też jest związany terminami, procedurami itd. Ponad to nie ma jeszcze 2 lat.

>Natomiast posiadane uprawnienia nie zostaną Ci odebrane<


Sąd oficjalnie nie może orzec, że jest całkowicie zdrowa i nie ma podstaw do orzeczenia niepełnosprawności w ogóle - jest związany treścią pozwu, ale... Może orzec i napisać w uzasadnieniu np. że: zgodnie z opinią biegłych lekarzy sądowych nie stwierdzono dysfunkcji...uzasadniających i tu jak będzie słowo "stopień umiarkowany", lub, że... orzeczenie jest wydane zgodnie... to ok. na ten moment. Zapewne orzeczenie ma na jakiś czas i będzie następna komisja i jeśli nie będzie miała papierów potw. baaardzo znaczne pogorszenie to "dla zasady" mogą i pewnie nie dostanie żadnego stopnia :-( Jest też opcja kontroli przyznanego stopnia niepełnosprawności.
Jest takie "słówko": "istotny" i tu jest spore pole do popisu :-)
"Do lekkiego stopnia niepełnosprawności zalicza się osobę o naruszonej sprawności organizmu, powodującej w sposób istotny obniżenie zdolności do wykonywania pracy..."
Jeśli Sąd nie wspomni nic, a opinie biegłych oznaczają praktycznie "zdrowa" - nie będą czekać :-( Takie życie i może dobrze, bo tych orzeczeń jest do za...
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / odwołanie od decyzji o stopniu niepełnosprawności do sądu (3839 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill