www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / Jazda pociągiem na ulgę, ale samemu (5764 - wyświetleń)
- Autor SebastianP Dodany 2015-06-20 11:38
Witam, jadę teraz z Bydgoszczy do Warszawy z opiekunem ale wracam na drugi dzień samemu, jestem osobą na wózku i się zastanawiam czy pkp się nie przyczepi że jadę samemu, bo skoro biorę bilet na osobę niesprawną do samodzielnej egzystencji  to powinienem mieć opiekuna cały  czas? Czy niepotrzebnie się obawiam?
Nadrzędny - Autor BartekPuszek Dodany 2015-06-20 13:34
Spokojnie. Wystarczy miec ze sobo dokument potwierdzajacy stopien niepelnosprawnosci uprawniajacy do ulgi i nikt sie nie przyczepi. :-)
Nadrzędny - Autor SebastianP Dodany 2015-06-20 15:12
oki, dzięki, jeszcze jedno pytanko, bo mi tu wydrukowało bilet i zamiast napisać wagon dla inwalidów, wydrukowało jako zwykły wagon, ale to nie robi chyba?
Nadrzędny Autor BartekPuszek Dodany 2015-06-20 16:29
Niestety nie wiem na 100 proc., a przez domysly w blad nie chcialbym wprowadzic. Ja jestem osoba z dysfunkcja wzroku i zorientowany jestem jesli chodzi o uprawnienia i ulgi bo bardzo duzo podruzuje.
Nadrzędny Autor Ella. Dodany 2015-06-20 16:58
Też mam taki wpis w orzeczeniu ale mam i legitymację ze zdjęciem i z wpisem symboli. Podróżuję sama bo nie mam w ogóle opiekuna. Jeżdżę co prawda tylko autobusami i nikt nie robi mi problemów.
Tak jak ktoś tu już napisał. Są dokumenty dla ON nie ma problemu :-)
Nadrzędny Autor gentil Dodany 2015-06-22 20:53
Myślę, że nikt nie powinien robić problemu. Nie musisz się przejmować.
Nadrzędny Autor akali Dodany 2015-07-25 14:03
Spokojnie, tak powinno być i nikt nawet nie że nie będzie robił problemu, a nie powinien ;-) Pozdrawiam.
Nadrzędny Autor jannow7 Dodany 2015-07-28 14:21
Trochę off top, ale a propos przejazdów, czytaliście, że w przyszłe wakacje ma już działać Europejska Karta ON? Nareszcie, chciałoby się powiedzieć. Warto poczytać: http://wprawiamywruch.pl/?p=452
Nadrzędny - Autor avatarus Dodany 2015-08-03 12:29
Potwierdzam, że wystarczy mieć ze sobą sam dokument. To jest podstawa do korzystania z ulgi
Nadrzędny Autor Karlos Dodany 2015-08-06 19:31
Dokładnie, ja też to mogę potwierdzić.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / Jazda pociągiem na ulgę, ale samemu (5764 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill