www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Proszę o pomoc (1289 - wyświetleń)
Autor monika1701 Dodany 2015-08-03 15:11
Mój syn ma 11 lat ma wrodzoną wadę wzroku na dziś dzień+4,75 . Do tego problemy z głową które opisze już teraz
Ból głowy prawostronne z zawrotami oraz nudnościami , omdlenia na czas nie dłuższy niż 5 min , Napady wyłączeniowe ( jest przytomny ale nie kontaktujący )
Pierwsza nasza wizyta w szpitalu na oddziale neurologicznym była w marcu 2015 r gdzie przeprowadzono badania EEG głowy oraz tomografie
Tomografia wskazała:     Szerszy układ komorowy - wsk H 55mm. Niewielka asymetria rogów czołowych komór bocznych- szerszy prawy . Ognisko płynowe o szer. 5 mm i dł 12 mm w istocie białej w części tylnej prawego płata ciemieniowego . W obrębie szyszynki torbiel z obwodowym zwapnieniem o śr. 1 cm
EEG wskazało ::    Dość znaczne uogólnione zmiany napadowe w czasie fotostymulacji. W zapisie spoczynkowym niewielki zmiany prawostronne z tendencją do napadowości , uogólniające siew czasie hiperwentylacji ..
Druga nasza była w kwietniu 2015 roku gdzie zrobiono rezonans który wskazał :       W istocie białej prawego płata ciemieniowego widoczne dwa ogniska płynowe o charakterze przestrzeni okołonaczyniowych Virchowa-Robina. W obrębie szyszynki torbiel wielk. 10*10*7mm . W wykonanym badaniu MR głowy przysadka mózgowa wąska , gr, do ok 2,7mm , modelowana do góry przez wypuklający się zbiornik nadsiodłowy- cechy pustego siodła.
Nie wydali diagnozy Padaczki ani nie podali żadnych leków dla syna . Objawy wyłączeniowe są dziecko zaczyna zapominać gdzie co kładzie . Zostaliśmy skierowani na oddział endokrynologiczny przez tą przysadkę .Byliśmy zrobiono nocne badania które stwierdziły brak dobrego wydzielania hormonu wzrostu .Syn dostał kolejny termin na kolejne badania gdzie podać mają insulinę która może pogorszyć stan zdrowia dziecka (lekarz to potwierdził) a bez diagnozy o padaczkę muszą to podać
Co mam robić w dalszym bądź razie ???? Wizyta u neurologa już niebawem ale nie jestem pewna czy dostaniemy diagnozę . Pomóżcie doradźcie . Jestem już bezradna
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Proszę o pomoc (1289 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill