www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Do jakiego wieku suplementować witaminę D3 (4614 - wyświetleń)
- Autor bankawstanka Dodany 2015-08-20 09:53
Witam wszystkich rodziców. Słyszałam,żę tak naprawdęt o powinno podawać się ją każdemu dziecku. Ale może jest jakaś granica wiekowa, w której już nie trzeba tego podawać?
Nadrzędny - Autor Kajka31 Dodany 2015-08-20 11:04
Na stronie masz dzienne dawki witaminy D3 dla wszystkich grup:
http://www.sloncewpigulce.pl/suplementacja/wszystko-o-suplementacji-witamina-d . Ostatnio wyczytałam,żę ponad 90% Polaków,w tym dzieci ma niedobór tak więc obecnie witaminę przyjmuję ja i moje dzieci. Niestety ale w Polsce nie mamy zbyt dużego dostępu do slońca, pod wpływem, którego witamina syntezuje się w skórze. Praktycznie od jesieni do wiosny jest większość dni z zachmurzeniem.
Corka jak nie przyjmuje witaminy jest zmęczona oraz częściej choruje. Zauważyłam to.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2015-08-21 16:03
Ludzie, po takie rady należy udać się do MĄDREGO I DOŚWIADCZONEGO lekarza a nie pytać w sieci, licząc na odpowiedzi pozbawionych wyobraźni internautów z bożej łaski.

A słyszałyście o hiperwitaminozie i jej skutkach??? Niestety, to nie mity i wcale niewiele potrzeba, aby doprowadzić do masakrycznych historii. Z głupoty.

Ale już bzdury o braku słońca w Polsce naprawdę można sobie darować - słońce nie działa na nas bowiem wyłącznie wtedy, kiedy jest glaca a Ty leżysz plackiem przy parawanie w grajdole nad cudnym Bałtykiem. Każdego dnia od wschodu do zachodu na świeżym powietrzu, podczas 20-minutowego spaceru zapewnisz sobie i dziecku całodzienną dawkę słońca niezbędną dla zdrowia.
Suplementy to wy zostawcie dla ludzi chorych...
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2015-08-23 20:24
Oczywiście. Kto by zanegował wpis innego usera( ostatnio w modzie to określenie na tym forum) , wracając do..... kto by zanegował jak nie Bluengel ? No kto?
I ja ją w pełni popieram , bo Blu ma rację w tym przypadku.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-08-23 20:44 Zmieniony 2015-08-23 20:50
Blu

>Suplementy to wy zostawcie dla ludzi chorych...<


Małym dzieciom podaje się wit D3 w kropelkach. Muszą ją dostawać.  Ilość i czas podawania określa lekarz. Zależy to między innymi od sposobu karmienia tzn piersią czy mlekiem modyfikowanym. Wszystkie te sprawy powinien młodym mamom wyjaśnić dokładnie lekarz pediatra.

Nie jest to jakaś "dzisiejsza" moda czy wymysł. Już w czasach , kiedy moje dzieci były niemowlakami lekarze kazali dzieciom podawać D3. Chodzi o to, że bez tej wit dziecko nie przyswaja wapnia, który jest wydalany wraz z moczem. U małych dzieci może to prowadzić do krzywicy. Zbyt mała jej ilość może sprawić, że mleczaki będą się wyrzynały już popsute. Witamina D działa również korzystnie na system nerwowy i na słuch, łagodzi stany zapalne skóry i podnosi odporność.
Nadrzędny Autor papaja Dodany 2021-10-06 06:17
Myśle, że spokojnie odpowiedź na to pytanie znajdziesz na stronie newgym.pl Ten portal polecany jest w szczególności osobom aktywnym fizycznie, z mnóstwem pożytecznej dawki. Ja z tej strony dowiedziałam się mnóstwo rzeczy na temat suplementacji. Myślę, że i wy znajdziecie tutaj przydatne informacje dla siebie.
Nadrzędny Autor Mirek2525 Dodany 2021-11-24 15:31
Wydaje mi się, że warto o to zapytać lekarza.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Do jakiego wieku suplementować witaminę D3 (4614 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill