www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Stopień niepełnosprawności (1771 - wyświetleń)
- Autor korek9595 Dodany 2015-10-17 10:30
Witam,
Sytuacja wygląda tak, że praktycznie nie widzę na lewo oko i mam zeza, jest to wada wrodzona. Od 7 roku życia miałem orzeczenie o niepełnosprawności na 3 lata,w wieku 10 lat po odwołaniu wojewódzki zespół przyznał mi na 6 lat do 16 roku życia. Wtedy kolejne orzeczenie o umiarkowanym stopniu dostałem już bez problemu, teraz mam 20 lat, poprzednie orzeczenie wygasło i znowu mi nie przyznano stopnia niepełnosprawności. Odwołałem się do wojewódzkiego zespołu, ale nic to nie dało. Przez ten cały czas mój stan zdrowia nie uległ poprawie, ponadto wcześniej uznawano mnie za niepełnosprawnego na podstawie tych samych ustaw, na podstawie których teraz uznają mnie za w pełni zdrowego. Ponadto 10 lat temu orzeczenie w wojewódzkim zespole wydał ten sam lekarz okulista, który teraz uznał moje odwołanie za niepodstawne. Co robić? Odwoływać się do sądu? Prawo się nie zmieniło, stan zdrowia też, to dlaczego nie przysługuje mi stopień? Jeszcze w dodatku ten sam lekarz wydaje dwa sprzeczne orzeczenia.
Nadrzędny - Autor Małgorzata80 Dodany 2015-10-21 10:05 Zmieniony 2015-10-21 10:09
Nie jestem specjalistką, lecz mam na dzień dzisiejszy stwierdzoną głuchotę ucha prawnego ze szczątkowym slyszeniem. Mam nadany lekki st. nadany przed pogorszeniem się zdrowia. Pewnie też czeka mnie ,,walka z systemem,,. Warto walczyć. System tylko czeka na naszą bierność.
Nadrzędny Autor ula27 Dodany 2015-10-22 21:39
walczyc z głupotą to walka z wiatrakami ja mam wrazenie ze zyję w nie narumalnym państwie jak był bym sprawny fizycznie wyemigrował bym jak najdalej z tąd bo tucięzko o kogoś normalnego ale nie stety los mie pokarał od urodzenia nie wiemdla czego mam przyznany stopień niepełnosprawnosci umiarkowany z naządu ruchu na stałe przez warszawe oczywiscie i dowiedziałem się ze na karte parkingową orzeczenie jest nie wazne nonsens i co mam stawać na komisję zeby usłyszec ze wyzdrowiałem po conir ma sensu znowu się odwoływać do warszawy odpusciłem gra nie warta swieczki i tak ta karta jest do d zaparkowałem na parkingu na lotnisku na parkingu dla inwalidów i co musiałem zapłacić dzieki itd itd jestem niepełno sprawny od urodzenia a od pcperu jakoś do tej pory nie otrzymałem żadnej pomocy  po jakiego oni są zeby miec ciepłą  posadke sory dalej nie pisze bo się
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Stopień niepełnosprawności (1771 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill