www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / czy przysługuje zasiłek pielęgnacyjny? (2152 - wyświetleń)
- Autor Katarzyna30 Dodany 2016-01-08 11:55
Witam mam taki dylemat posiadam orzeczenie o niepełnosprawności stopień umiarkowany,
kilka lat temu miałam poważny wypadek samochodowy wypadek był na początku lipca a 21 lat skończyłam w maju tego samego roku
czy wówczas należy mi się zasiłek pielęgnacyjny?
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2016-01-08 23:30
Ustawa mówi, że ten zasiłek przysługuje m.in.:

osobie niepełnosprawnej w wieku powyżej 16 roku życia legitymującej się orzeczeniem o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, jeżeli niepełnosprawność powstała w wieku do ukończenia 21 roku życia.

Jak rozumiem, miałaś wypadek w lipcu - i wtedy powstała niepełnosprawność (kiedy powstała niepełnosprawność powinnaś mieć stwierdzone w dokumentach) - a dwa miesiące wcześniej skończyłaś 21 lat. W takiej sytuacji zasiłek nie będzie przysługiwał - "niestety" wypadek był "za późno". Gdzieś muszą w ustawach granice stawiać i czasem się ląduje po "złej" stronie tej granicy,

Możesz potwierdzić to w urzędzie (ja nie zajmuję się tym zawodowo), ale nastaw się na odpowiedź odmowną.
Nadrzędny Autor re12nia Dodany 2016-01-15 13:35
Jeśli masz znaczny stopień niepełnosprawności to dostaniesz 153 zł zasiłku pielęgnacyjnego lub niepełnosprawność powstała przed 16 rokiem życia  przy stopniu umiarkowanym to dostaniesz też zasiłek bez względu na wiek jaki teraz masz!
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / czy przysługuje zasiłek pielęgnacyjny? (2152 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill