www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / swiadczenie pielegnacyjne a skladki ZUS (1863 - wyświetleń)
- Autor marvel Dodany 2016-01-11 13:15
witam
mam przyznane swiadczenie pielegnacyjne na dziecko niepelnosprawne do lipca 2016, MOPR poinformowal mnie, ze burmistrz miasta ostatnia skladke emerytalno-rentowa oplacil za mnie w grudniu 2015 roku. Czy w zwiazku z tym od stycznia 2016 roku strace swiadczenie pielegnacyjne, bo skladek nikt nie bedzie odprowadzal? czy tez swiadczenie bede nadal otrzymywac, ale skaldek juz nikt nie bedzie odprowadzal-skladek emerytalnych, bo rentowtch juz nie trzeba??
w grudniu 2015 minal okres niezbedny do uzyskania 25 lat do uzyskania okresu ubezpieczenia/skladkowego i nieskladkowego/??? przeciez do emerytury musze nadal oplacac skladki, mam 46lat. Czy teraz musze je oplacac dobrowolnie czy tylko skladki emerytalne do 67 lat, bo na rentowe mam juz okres niezbedny oplacony. Nikt nie umie mi konkretnie wytlumaczyc jak to jest z tymi skladkami.
bardzo prosze o porade
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2016-01-11 13:55

> Czy teraz musze je oplacac dobrowolnie czy tylko skladki emerytalne <


Te składki emerytalna i rentowa są niejako ze sobą powiązane. Jako płatnik nie masz możliwości "rozbicia" tego duetu. Ale skoro masz przyznane świadczenie do lipca to być może będzie ciągłość i nadal będą płacić. Wiarygodne informacje tylko u źródła.
                                                                  Waldi.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / swiadczenie pielegnacyjne a skladki ZUS (1863 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill