www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Lewicowość ogólnie (5364 - wyświetleń)
- Autor soviet30 Dodany 2016-03-11 16:03
Witam,Was

Porozmawiajmy o lewicowości w dzisiejszym świecie,Polsce,Europie oraz dosłownie w każdej możliwej dziedzinie życia.Mnie osobiście interesuje lewicowość w skandynawii oraz w Albanii z czasów Enwera Hodży i Ramiza Alii oraz Maoizm,(wasze postrzeganie różnic pomiędzy ich poszczególnymi odmianami wyróżnionych przez znawców tematu(dziennikarzy,historyków,publicystów oraz także samych działaczy różnej maści lewicy-od umiarkowanej po ultra lewicę:-).Czekam na pierwsze wątki.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-03-11 16:14

> z czasów Enwera Hodży i Ramiza Alii oraz Maoizm<


Napisałeś o anachronizmach, które historia negatywnie zweryfikowała. Po co komu to ? Kogo to obchodzi ?
Nadrzędny - Autor soviet30 Dodany 2016-03-11 16:37 Zmieniony 2016-03-11 16:42
A propo anachronizmów,może to zabrzmi głupio ale chciałbym poznać ogólne różnice między Stalini\meme maoizmem oraz ich albańską odmianą(Hodża i Allia)Owszem,historia zweryfikowała to wszystko negatywnie,ale dla mnie jako osoby spłodzonej u schyłku PRL jest to magiczne i ciekawe-oczywiście wiem że ideologia a życie to dwie często różne sprawy,dla tego chciałbym pogadać z ludzmi którzy mam nadzieje znają się trochę na tym(Kazimierz Mijal-ociekł do Albanii zdaje się przed Gierkiem).Może z tą magicznością to przesada,ale to dla mnie z historycznego punktu widzenia ciekawe,może ktoś ma do polecenia jakieś książki(najlepiej akademickich autorów).Maoizm to dla mnie kosmos głupoty Mao Zedonga albo może cynizmu przy zastraszsaniu społeczeństwa...A propo macie jakieś konta(to forum)na FB?Kogo to obchodzi oprócz znawców tematu?Na przykład mnie,więc może chociaż forum dla ON to nie dobre miejsce,ale skoro już znalazł się ktoś potencjalnie chętny do rozmowy,to czekam na dalsze wypowiedzi.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2016-03-11 16:56
Pomijając "magiczność" komunizmu (bo bardzo "magicznie" jest być rozstrzelanym za bycie wrogiem rewolucji, no po prostu sama frajda), tego typu dyskusje to można sobie na portalach historycznych i socjologicznych uskuteczniać: http://histmag.org/

Nie przewiduję dużego zainteresowania w tym wątku na forum osób niepełnosprawnych. Nawet się trochę zastanawiam, czy to nie żart.
Nadrzędny - Autor soviet30 Dodany 2016-03-11 17:04
W sumie to racja,ale mnie interesuje nawet dzisiejsza polska lewica,która moim zdaniem w czasach rządów SLD i Millera Leszka przepadła.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-03-11 17:26
"Przepadła" na własne życzenie ze względu na pychę i nieudolność. Ale w sumie to dobrze. Nie ma czego żałować.
Nadrzędny - Autor soviet30 Dodany 2016-03-11 17:40
A co tam z lewicowością w skandynawii?Orientuje się ktoś na czym ona wogóle polega?Wiem tyle że w skrócie zakłada ona ingerencje państwa w rynek i szeroko rozbudowaną pomoc społeczną.A jak to wyglą da na codzień?Czy ktoś z was tam mieszka?Ostatnio czytałem w sieci że młodzieżówka demokratów w szwecji była za tym żeby zalegalizować kazirodztwo ale ten temat wraca tam co jakiś czas.A co z wami czy macie w sobie coś z lewicowości?Macie wogóle jakieś pogląday polityczne?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-03-11 17:47
Nie mamy, czekamy na renty tylko:)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-03-11 18:55

>Macie wogóle jakieś pogląday polityczne? <


No coś Ty? Poglądy w kraju suuperprezesa? Nietaktowne pytanie......:-(

A tak na serio to Rogal Ci już napisał. Naszym głównym zajęciem jest wypatrywanie listonosza z rentą :-))))))))
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2016-03-11 22:43
Ja na listonosz nie czekam, szkoda mi drobniaków dla niego :-))))
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-03-11 23:54
Jak jeszcze byłem na socjalnej to przyniósł dwa razy.  Nic nie dostał i potem już tylko awizo zostawial
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-03-12 07:49
Dzisiaj to  coraz mniej kasy listonosze noszą. Większość przelewem leci. Wygodniejsze dla wszystkich. Tylko zastanawia jeden fakt. ZUS psioczy ile to na pocztę wydaje. Kiedyś mówili, że ponad 30 mln rocznie. Zastanawiałem się czy gdy przejdę z systemu dostarczania pocztowego na przelew to o parę groszy więcej przeleją ? Okazało się,  że nic ! :-(
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2016-03-12 08:46
Człowieku. Ja w swojej małej firmie na pocztę wydaje kilka tysięcy rocznie.
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2016-03-12 09:35
poczta - to przede wszystkim korespondencja... decyzje.. PIT-y.. i inne :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Lewicowość ogólnie (5364 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill