www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / preawo niepełnosprawnego do załatwiania swoich potrzeb (1977 - wyświetleń)
- Autor renata61 Dodany 2007-07-31 08:35
Mam syna 39-let z porazeniem mózgowym i uczęszcza na Warsztaty terapii zajeciowej. Od września kierownictwo postanowiło , że osoby bedące na wózku inwalidzkim mają mieć pampersy ponieważ nie ma etatu opiekunki a instruktorzy nie są od wysadzania uczestników. Od dziecka uczylam syna wołania za potrzebą i on sam sie wstydzi pampersa. Niby problem banalny a chodzi tylko o raz dziennie podstawienie kaczki! Zajęcia trwaja od 9.00 do 15.00 i syn chce przez ten czas wstrzymywać a nie nosic pampersa. Psycholog w danych warsztatach równiez przekonuje do noszenia. Kilkoro osób będących na wózkach także sie wzbrania. Co mam robić? Czy naprawdę syn już nie ma prawa do własnego zdania? Do kogo sie udac z tym problemem? Z kierownictwem nie ma juz rozmowy!   Renata       
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2007-07-31 10:07
PANI RENATO
JESTEM OSOBĄ NIEPEŁNOSPRAWNĄ Z TĄ SAMĄ CHOROBĄ ALE PORUSZAM SIĘ SAMODZIELNIE TEŻ PRZESZŁAM PRZEZ WTZ I NASTAWIENIE DO OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH RUCHOWO JEST NIE ADEKWATNE DO WYKONYWANEGO ZAWODU POWINNA PANI POWIEDZIEĆ TO ORGANIZACJI KTÓRA CZUWA NAD WARSZTATAMI  NP PEFRON LUB STOWARZYSZENIE PRZY KTÓRYM DZIAŁAJĄ WARSZTATY A W ŻADNYM WYPADKU NIE DAWAĆ SYNOWI PAMPERSÓW BO TO JEST DLA NIEGO NAPEWNO UPOKARZAJĄCE I TRUDNE  BARBARA
Nadrzędny Autor renata61 Dodany 2007-07-31 16:21
Pani Barbaro! Dziękuje za szybką odpowiedz i informacje gdzie mam szukac pomocy! Renata
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / preawo niepełnosprawnego do załatwiania swoich potrzeb (1977 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill