www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / mieszkanie za grosze (5869 - wyświetleń)
- Autor Zygmunt Dodany 2007-07-31 18:00
Witam
Potrzebuję rzeczowej i konkretnej informacji. A mianowicie. Jak wiadomo we wtorek wchodzi nowa ustawa"wykup za grosze". Spółdzielnia mieszkaniowa w lubsku/lubuskie, twierdzi że mój blok nie obejmuje ta ustawa, gdyz jest kredytowany. Wiem że lokatorskie mieszkania kredytowane ustawa obejmuje.
Mój blok był oddany do zamieszkania w 1991r.w czerwcu. Prezes spółdzielni twierdzi że bloki oddane do zamieszkania w latach 90-tych nie wchodza w ustawę.
Ja mam spłacone koszty budowy wraz z odsetkami. Lecz dostałem twierdzacą odpowiedź że nie mogę wykupić własnego mieszkania korzystając z ustawy"za grosze".
Moje pytanie brzmi:
Co kwalifikuje do wykupu "za grosze"? Rok kredytowania czy też rok oddania do zamieszkania?
Gdzie można uzyskać bezpłatną pomoc prawną? (na płatną mnie nie stać).
Boję się że spółdzielnia chce nas oszukać.
Pozdrawiam Zygmunt
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2007-08-01 10:16
Witam
Dzisiaj dzwoniłem ponownie do mieszkaniówki i oznajmiono mi że mój blok był kredytowany w latach 90 ( tak twierdzą ) i z tego powodu nowa ustawa nie obejmuje mojego bloku. Wszyscy wraz ze mną są wściekli. Aby wykupic mieszkanie mogę poza ustawą. Koszta całkowity 6500,00zł.
To się nazywa szczęscie.
Zygmunt
Nadrzędny Autor monia Dodany 2007-08-01 21:43
Witam serdecznie , ja osobiście radziłabym wejść na stronę www. gazeta prawna , tam mozna zadać pytanie i bardzo dużo madrych rzeczowych się dowiedzieć spraw . Pozdrawiam serdecznie
Nadrzędny - Autor robert matycz Dodany 2007-08-03 19:42
WITAM,MÓJ blok był oddany w czewcu 90.i mogę go wykupić za sumę 3.628.pln.a przed ustawą za 70.tyś,powodzenia.
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2007-08-04 09:47
Witam
Zciagnąłem sobie tę nową ustawę z 14 czerwca 2007r. która miała gwarantować nam wykup za grosze. Ale tam NIC NIE MA na temat tego że są uwarunkowania co do KREDYTOWANIA, ZAMIESZKANIA, CZY CZEGO TAM JESZCZE.

Jedynie jest mowa o tym że uzyskany tytuł prawny lokalu zalezny jest od tego czy SM ma wykupione grunty czy tez nie.

PROSZĘ CENTRUM PILNIE O INFORMACJĘ W TEJ SPRAWIE.

Pozdrawiam Zygmunt
Nadrzędny - Autor robert matycz Dodany 2007-08-04 09:58
WITAJ,ja ci nie umiem pomóc,niestety,ale powodzenia życzę.trzeba po prostu iść do jakiegoś urzędu zeby CI wyjaśnili sprawę i pomogli.
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2007-08-06 15:09
Witam
Ponownie dzwoniłem do SM LUbsku/lubuskie w sprawie nie zaliczenia mego bloku pod nowa ustawę pod wykup za grosze.
SM posiłkuje się ustawą z 30 listopada 1995r. Art.10 p.4 / 5;
Dz.U. z dnia 18 stycznia 1996r.
Ja przeanalizowałem nową ustawę i nie znalazłem żadnych informacji dotyczacych obwarunkowań.
Mam więc pytanie:
Czy nowa ustawa z dnia:14 czerwca 2007r. automatycznie unieważnia tę z 30 listopada 1995r.
Prosze o informację
Pozdrawiam Zygmunt
Nadrzędny - Autor robert matycz Dodany 2007-08-06 16:54
WITAJ,ja tylko wiem tyle,ze kto ma spłacony kredyt który zaciągnęła spółdzielnia mieszkaniowa na budowę budynków ma spłacony,tego obejmuje mieszkanie za grosz,nic poza tym nie wiem,a i jeszcze jedno-spóldz.ma czas na decyzję,jeśli ktoś złozy pismo o wykup do końca roku.i tyle wiem,nic więcej.powodzenia.
Nadrzędny - Autor robert matycz Dodany 2007-08-08 18:32
dzisiaj sie dowiedziałem,że ma czas spóldz.3.mies.od złożenia wniosku,czyli licząc od 1.08.to 3.mies.mija na koniec 10.
Nadrzędny Autor robert matycz Dodany 2007-08-08 18:34
i jeszcze jedna sprawa-suma do zapłaty zalezy od danego rejonu kraju i od sumy za metr kw.czyli czym mniejsza miejscowość to tym taniej.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2007-08-10 12:19
Zgodnie z nową ustawą, jeśli przysługuje Panu spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu, to na Pana pisemne żądanie, spółdzielnia jest zobowiązana zawrzeć umowę przenoszącą własność po dokonaniu przez Pana:
1.  spłaty przypadającej na Pana lokal części kosztów budowy będących zobowiązaniami spółdzielni a związanymi z pokryciem kosztów zadania inwestycyjnego  przypadających na Pana lokal (wkład mieszkaniowy) ;
2.  w tym spłaty odpowiedniej części zadłużenia kredytowego wraz z odsetkami, (ewentualnie spłatę umorzenia kredytu lub dotacji w części przypadającej na Pana lokal, jeśli spółdzielnia skorzystała z możliwości uzyskania pomocy podlegającej odprowadzeniu do budżetu państwa);
3.  spłaty zadłużenia z tytułu opłat związanych z eksploatacją i utrzymywaniem nieruchomości w częściach przypadających na ich lokale, eksploatacją i utrzymywaniem nieruchomości stanowiących mienie spółdzielni;

Po spełnieniu tych warunków spółdzielnie zawiera umowę w terminie trzech miesięcy od dnia złożenia wniosku, chyba że nieruchomość posiada nieuregulowany stan prawny (tzn. z uwagi na brak księgi wieczystej, zbiór dokumentów nie można ustalić osób którym przysługują do nieruchomości prawa) lub spółdzielni nie przysługuje prawo własności lub użytkowania wieczystego gruntu, na którym sama wybudowała budynek lub wybudowali go jej poprzednicy prawni.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / mieszkanie za grosze (5869 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill