www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Odwołanie w sprawie orzeczenia o niepełnosprawności (4105 - wyświetleń)
- Autor axel195 Dodany 2007-08-03 20:37
Witam.
Jestem po operacji kręgosłupa. Miałam usunięty krąg na odcinku lendzwiowym. Przyznano mi lekki (3) stopień niepełnosprawności.
Chcę sie odwołac od tej decyzji. Jakich argumentów uzyc aby otrzymac 2 stopien niepelnosprawnosci?
Lekarz po operacji powiedzial ze mam prowadzic oszczedzajacy tryb zycia(nie dzwigac ciezarow powyzej 1kg, nie jezdzic na rowerze itp), aby nie dopuscic do dalszego kalectwa.
Czy mam wogole szanse, aby otrzymac 2 stopien niepelnosprawnosci?

Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor ryszard1316 Dodany 2007-08-13 13:23
Osobiście życzyłbym Ci abyś nie miał żadnego stopnia niepełnosprawności i cieszył się najlepszym zdrowiem, czego i sobie bym życzył.
W odniesieniu do tego co piszesz, odwołać się możesz (jeżeli nie upłynął termin). W przyszłości możesz wystąpić z wnioskiem o pogorszonym stanie zdrowia, ale Twój stan określają lekarze i wiadomo jak niejednokrotnie orzekają (w swoim doświadczeniu zawodowym - interweniowałem, gdy osobę na wózku bez nóg i kikutami rąk zakwalifikowano do stopnia umiarkowanego, jak w interwencji się dowiedziałem, że ta osoba ma bardzo dobrą sytuację materialną (miał mały yacht). Dlatego został cudownie uzdrowiony.
Ja wprawdzie mam znaczny stopień, jestem po 7 operacjacjach na kręgosłupie, mam wszczepione implanty i pompę infuzyjną i wcale nie jestem zachwycony otrzymanym stopniem niepełnosprawności.
To co lekarze Ci zalecili to ściśle stosuj, abyś nie znalazł się w sytuacjach niemal bez wyjścia np. post - samotność.
Nadrzędny - Autor ryszard1316 Dodany 2007-08-17 10:07
W uzupełnieniu do mojej wypowiedzi, pierwszą operację miałem wykonaną na kręgosłupie w 1993 roku, tak się złożyło, że w tym samym czasie na tą samą salę chorych trafił mój sąsiad i kolega zarazem również na zabieg operacyjny, również na kręgosłupie lędżwiowym jak ja.
Moja i jego operacja odbyła się tego samego dnia na dwóch oddzielnych salach operacyjnych.
Po roku rehabilitacji kolega powrócił do pracy zawodowej i pracuje po dzień dzisiejszy 1 km od mojego domu, a ja .......... po roku miałem kolejną operację na kręgosłupie i kolejną i kolejną i............ .

Za tem kolego sam fakt o przebytej operacji na kręgosłupie o niczym nie świadczy.
Nazwa ta sama, ale przebieg różny. Podałem ten przykład, ale z kilkunastu moich pobytów na neurochirurgii, większość pacjentów po 1 operacji wracała do pracy.
A ograniczenia (o których piszesz) odnośnie przenoszenia ciężarów jest to coś normalnego, trzeba dbać o siebie jeżeli nastąpiła ingerencja chirurga ze skalpelem.
Ja bez zalecenia mam problem podnieść nawet 10 dkg.
Pozdrawiam i życzę zdrowia.
Nadrzędny - Autor robert matycz Dodany 2007-08-18 12:27
WITAJ,duzo zdrowia-serdecznie życzę,i jedna dobra rada-odwołuj się aż do skutku,niech lekarz ortopeda opisze w druku urzędowym TWÓJ stan zdrowia,złusz potem na komisję to,jeśli wezwą na komisję i nieprzyznają grupy wyższej,to pisz odwołanie,ale wtedy musisz to napisać sam,własnoręcznie,ja tak robiłem,ale to były lata-90,wygrałem,mam 1.choć na co innego-serce i nerwica.pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor axel195 Dodany 2007-08-28 16:49
Witam
Dziekuje wam za wszystkie rady. Obecnie przyznano mi 2 stopien niepełnosprawności na 2 lata. Odwołanie pomogło ale mam wrazenie ze glownie pomogla prywatna wizyta u lekarza, który byl w komisji (stwierdzil ze moj kregoslup i tak jest w fatalnym stanie i czekaja mnie dalsze operacje).

Pozdrawiam
Nadrzędny Autor robert matycz Dodany 2007-08-28 16:55
witaj,gratulacje,że wygrałeś.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Odwołanie w sprawie orzeczenia o niepełnosprawności (4105 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill