www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Wada wzroku -10 (9677 - wyświetleń)
- Autor asia.lubawa Dodany 2007-08-14 22:50
mam dużą wadę wzroku, nosze okulary o mocy -9,5 i -9 ale moja wada jest troszkę większa niż moc okularów. czy przysługuje mi jakiś stopień niepełnosprawności?? jestem studentką i podobno ze stopniem nawet lekkim dostaje się dofinansowania do studiów. wogóle się w tych sprawach nie orientuje i prosze o pomoc jak o taki stopien sie starac.
P.S mam jeszcze niedoczynnośc tarczycy ale małą i skolioze. dziekuje ze pomoc
Nadrzędny - Autor robert matycz Dodany 2007-08-15 19:42
WITAJ,proponuję pójść do lekarza okulisty i poprosić zeby wystąpił pisemnie z wnioskiem o rentę,wniosku pewnie miec nie bedzie,to trzeba wziąść go zusu,a tam można by się spytać o wzrok-renta,pozdrawiam,robert z warszawy.a może spytaj się lekarza-czy takie coś jest operowane?wydaje mi się,że tak.powodzenia.
Nadrzędny - Autor asia.lubawa Dodany 2007-08-15 20:45
Jest operowane na pewno laserowo, ale niestety na razie mnie nie stac bo kosztuje ok 2.5 tys na jedno oko. dziękuje za odpowiedz
Nadrzędny Autor robert matycz Dodany 2007-08-16 06:15
witaj,a nie można na ubezpieczalnie-NFZ?wydaje mi się,ż tak,a raczej jestem pewny,że tak,lekarz okulista powinien to wiedzieć i cię poinformować,a jeśli nic nie mówi,to jest szmatławiec,jeśli spotkasz się z nazwą przychodni'medycyna rodzinna'tam gdzie mieszkasz,to idz tam,to są przychodnie w całym kraju,ale nie we wszystkich miastach.to są SUPER PRZYCHODNIE I SUPER PRACUJĄCY LEKARZE-na inną przychodnie bym nigdy w życiu nie zamienił.pamiętaj-'MEDYCYNA RODZINNA'.i życzę POMYŚLNOŚCI ORAZ ZDROWIA.
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2007-08-16 09:24
Wiatm
Proponuję Szanowna Pani Asiu porozmawiać o tym ze swoim okulistą. On jest lekarzem prowadzącym Pani chistorię choroby. Jesli lekarz dojdzie do wniosku że jest możliwość otrzymania w Pani przypadku renty, to wystąpi sam wypełniając  niezbędne druki. Lub trzeba pobrać je z ZUS - u.

Natomiast jest opcja ustalenia sobie grupy niepełnosprawności czyli:
niepełnosprawność w stopniu lekkim         ( stara 3 grupa ).
niepełnosprawność w stopniu średnim       ( stara 2 grupa ).
niepełnosprawność w stopniu znacznym     ( stara 1 grupa ).

Od lekarza będzie zależało czy kwalifikuje się Pani na rentę, czy też może Pani starać się o ustalenie jednej z trzech grup niepełnosprawności.

Po ustaleniu w/w etapu będzie Pani mogła dowiadywać się o ulgi jakie przysłógują w zalezności od grupy.

Informacje na temat ulg z racji niepełnosprawności można szukać w:
bióro do spraw orzecznictwa, Polski Związek Niewiodomych ( PZN ), Polski Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ( PFRON ), Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie ( PCPR ).

Powodzenia i pozdrawiam
Zygmunt
Nadrzędny Autor ewap Dodany 2007-09-03 17:46
Asiu
ja mam ok -13. + astygmatyzm ok -1 -2, dostałam w orzecznictwie grupę II, natomiast w Zusie - renty nie.
Musisz się zgłosić do Miejskiego óśrodka Orzekania o Niepełnosprawności w swoim mieście. Mi to bardzo pomogło, bo posiadanie grupy pozwoliło mi się zatrudnic w Zakładzie Pracy Chronionej. Powodzenia
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Wada wzroku -10 (9677 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill