www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / misz-masz (37149 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  
- Autor kryształek Dodany 2017-03-07 13:58
szukałam Wątku Wspomnienia, ale nie chce mi sie grzebać w archiwach, dlatego zakładam taki kosz rupieci :-)

Czytacie ksiązki?? chciałabym poznać ciekawe pozycje. Ostatnio czytam sagę kryminalną szwedzkiej autorki Camili Lackberg, prawie wszystkie tomy przeczytałam. Został mi sie jeden. Mroczne historie, przeplatam czytaniem lekich powiesci (prawie bajek) M. Szwaji.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-03-07 16:08
Ja ostatnio czytam między innymi  książki księdza Jana Kaczkowskiego. W kolejce czeka Charles Martin Kiedy płaczą świerszcze.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2017-03-07 21:27
Ksiązki ks. Kaczkowskiego dawno przetrawione, poznałam miejsce, ktore stworzył, jak umierać, to tylko tam... :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-03-07 21:47
Nie widziałam jego hospicjum, ale słuchałam w mediach jego słów, dlatego zainteresowałam się jego książkami. Stał się bliski wielu ludziom. Teraz kiedy odszedł jego słowa stały się jeszcze bardziej wymowne.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2017-03-07 21:51
nie słowa, ale dzieło, to jest perełka. Prosił byśmy nie zapomnieli o tym co stworzył. Wspierali. Słowami nikomu nie pomożesz. Tam są ludzie oddani drugiemu człowiekowi. BYłam na szkoleniu. Słowa to jedno, a czyny to drugie.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-03-07 21:56
Wspieram hospicjum w moim mieście.
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2017-03-07 22:03
Oczywiście, zawsze bliższa ciału koszula.. ja tylko napomknęłam, nie jestem orędowniczką tamtego hospicjum. Po prostu chciałabym, żeby wiele było takich miejsc w naszym kraju. Jak tam wchodzisz, to nie masz wrażenia, że to smutne miejsce, chorych nie widać, w sensie łózek, bo spacerują ubrani normalnie, nie w piżamy. Dużo zieleni, słowik w klatce, rybki w akwarium, jakbyś do hotelu weszła.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2017-03-07 21:53
Poza tym w książce wiele zagadnień wyjasniaja. Był bioetykim,  życzyłabym sobie wielu takich kapłanów.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-03-07 21:59
Tak, zgadzam się z tym, że przydało by się więcej takich. Potrafił poruszyć nawet te niewygodne dla wielu tematy nie urażając nikogo.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2017-03-07 22:09
Bo był wykształcony, głębokiej wiary. o dziwo z rodziny wcale nie tak bardzo wierzącej. Pracowity i z wizją pomocy w najcięzszych sytuacjach. Hospicjum to jedno, ale pomógł wielu młodym wyjść z nałogów. Dlaczego tacy ludzie tak szybko odchodzą??? :-( Może, żeby się nie wypalili??
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-03-07 22:12
I co ciekawe , niepełnosprawność nie przeszkodziła mu w pomocy innym. Nie stał się zgorzkniałym i wrednym. Po prostu dobry człowiek Znałaś go osobiście?
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2017-03-07 22:24
nie, była nas 16 osobowa grupa, mieliśmy zajęcia z P.Dyrektor osrodka, psychologami - cudownymi, i z ksiedzem w temacie bioetyki. Ostatniego dnia mieliśmy krótkie spotkanie z ks. Kaczkowskim w kaplicy, z każdym przywita ł się. Było to króciótkie spotkanie, modlitwa błogosławieństwo. Był już chory i zmęczony.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2017-03-07 22:26
Takie spotkania i takie miejsca na długo zapadają w naszej pamięci. I dużo robią dla naszego ducha.
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2017-06-05 05:39

> I co ciekawe , niepełnosprawność nie przeszkodziła mu w pomocy innym. Nie stał się zgorzkniałym i wrednym.


Zastanawiam się dlaczego tak uważasz?
Ja nie czuję się zgorzkniałym a tym bardziej wrednym mimo jakiejś niepełnosprawności..
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-03-07 17:42
Ja polecam 3 tomy "Igrzyska Śmierci" - już chyba gdzieś polecałem.
Był film na podstawie książki, ale kosmiczna kaszana. Książka gra na naszych uczuciach i to mocno. Jest w niej okrucieństwo i miłość. Akcja dzieje się na Ziemii, ale w dalekiej przyszłości - po wojnie atomowej.
Nadrzędny Autor Sonka Dodany 2017-03-07 18:31
Jako, że...zacznę nowe życie :-) to otrzymałam w prezencie mądrą książkę "Życie jest teraz. Sztuka bycia dojrzałym" A. Grün.
Z okładki: "(...) udziela wskazówek, dzięki którym każdy odkryje swoją własną drogę, drogę mądrości niezbędnej na poszczególnych etapach życia".
Skoro, jeszcze nie odkryłam, to może teraz ?:-)))

Polecam też, ostatnio mnie wciągnęła - "Klub porcelanowej filiżanki" V. Greene.
I znowu z okładki: " Trzy nie mające ze sobą nic wspólnego kobiety poznają się na pchlim targu i ulegają fascynacji tym samym porcelanowym serwisem. Zamiast się kłócić postanawiają go wspólnie kupić i w rezultacie się zaprzyjaźnią". Taka ciepła historia:-)
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2017-03-07 21:32
Noooo... to nie wiem, czy chcę czytać :-) Jestem dość wrażliwa. Kiedyś czytałam coś na temat wojny atomowej. Skutek był taki, że w nocy obudziłam sie zlana potem z myslą "koniec świata". TYmczasem przejechała tylko czyszczarka, kiedyś były to maszyny koszmarnie hałasujące.

Dot. ksiązki polecanej przez Gollum
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-03-07 22:12
Nie namawiam, to tylko była propozycja.
Ja czytam przede wsyztskim fantastykę stąd taka, a nie inna propozycja.
Jest to książka, która daje wiele do myślenia i wywarła na mnie spore wrażenie. Dawno nie cyztałem tak dobrej książki.

Jeśli lubisz dreszczyk emocji to mogę polecić "Opiekunowie - Dean Koontz" - doskonały thriller z zaskakującym zakończeniem.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2017-03-07 22:25
ooo!! poszukam w mojej biblitece :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-03-07 22:29
A czytaliście Cafe pod minogą Stefana Wiecheckiego "Wiecha"?  To jest stare, ale zawsze mnie bawi.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2017-03-07 22:34
tak to znana pozycja, ale prawde mówiąc już nie pamiętam treści, lubiłam Wiecha. Czytałas może takie pozycje, które pojawiły sie po uwolnieniu rynku wydawniczego, życie po życiu i podobne?? :-)))

Ja naczytałam sie tego, potem przez miesiąc spałam z zapaloną lampą, bo wydawało mi sie, że wszędzie widzę i słyszę duchy :-))) Po prostu jak zgasiłam świtło to czułam obecność, straszne!! :-)))
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2017-03-07 22:56
Tak czytałam. Było też Życie po śmierci. W związku z tym przypomniało mi się jak byłam jeszcze małą dziewczynką i do mojej babci przychodziły koleżanki, to właśnie różne takie historie sobie opowiadały, a ja na malutkim stołeczku siedziałam w kąciku i z wypiekami na twarzy słuchałam. Oj nasłuchałam się, nasłuchałam. Później w łóżku wspominałam wszystkie zjawy z opowieści i spałam przykryta na głowę.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-03-07 23:05
Życie po życiu czytałem 2 części - nie wiem czy było więcej - zrobily na mnie piorunujące wrażenie, ale problemów ze snem nie mialem :-)
Ja raczej nie wykraczałem poza gatunek fantastyki - sporadycznie.

Król Szurów utwkił mi w pamięci z takich starszych pozycji (nie SF)

Na rozluźnienie i dobrą zabawę polecam "Wuj Oswald - Roald Dahl" - humoreska erotyczna, ubaw po pachy :D
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2017-03-07 23:17
Gollum nie jestem fanką SF, ale czasem coś poczytam, chociaż cięzko mi idzie, ale skorzystam z propozycji humoreski, jeśli będzie w mojej czylelni :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-03-08 08:09
Króla szczurów też czytałam.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-03-08 11:00
Świetna książka. Film rónież jest (na podstawie książki) i powiem, że również mi się podobal.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2017-03-08 13:51
Też oglądałam. Dawno to było. :-)
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2017-03-09 07:54
Też oglądałem z dzieciakami ale to był Billy kot-Król szczurów ;-)
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-03-07 23:16 Zmieniony 2017-03-07 23:23
Teraz (poniżej)się okaże ,ze zbiory Biblioteki Narodowej to mały pikuś wobec zbiorów artkratki ;-)
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2017-03-07 23:18
spoko Biblioteki Narodowej nie trącimy :-))))
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2017-03-07 23:25
My nie ,ale  ;-) niektórzy mają wielkie pochłanianie
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-03-07 19:21
Ogrom książek "pochłonęłam". Dzisiaj już tylko mały kinkiet mi świeci, a nie pamiętam autorów - tyt. tak, więc jutro Ci napiszę :-)
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2017-03-08 14:20
Też nie pamiętam autorów..
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-03-08 14:26
W ciągu mojego życia przeczytałam tak dużo książek, że też nie jestem w stanie wszystkiego zapamiętać. Niektóre pozycje szczególnie zapadają w pamięć, ale większość tytułów zapomniałam. Szczególnie te przeczytane w wieku szkolnym.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2017-03-08 14:34
Wiosna!!!! Kota słuszałam!!! :-))) niepotrzebnie martwiłam sie o ich miłosne zapędy.. :-), ale mam dylematy!!!! :-))))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-03-08 14:36
Widzisz, nie warto się martwić, natura sama się o swoje upomni. I kotki będą się marcowały. :-)))))))))
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2017-03-08 14:38
ale przyznasz, że trochę spóźniły się :-))))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-03-08 14:41
Prawdę mówiąc wiem tylko, że to było w marcu, ale było cieplej, bo miałam okna otwarte.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2017-03-08 14:44
wiesz, Ja mam kotki za szybą, oczywiście bezdomne, bywało, że był koniec lutego, mróz, a one wariowały, zwłaszcza w nocy baraszkowały :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2017-03-08 14:48
Odgłosy jakby małe dzieci płakały.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-03-08 15:34
Skoro nie pamiętasz i to nie takie ważne to o.k. Szukałam książki, która zrobiła na mnie ogromne wrażenie jak byłam nastolatką (zakazana), ale gdzieś zaginęła, w którejś przeprowadzce :-( Tytuł: "Bóg Jargal", z wiekiem wracamy (podobno) do dzieciństwa ;-) Moja mama jak była dzieckiem czytała, ja czytałam sobie i mojej córce: "Gałka od łóżka" i teraz czasem czytam...
Polecam wszystkie Lema. SF ale są takie dla Ciebie :-) No i o o.n. " Skrawek błękitu" Elizabeth Kata, "Po kocich łbach" - autora nie pamiętam :-( Obie o niewidomych. "Taki jeden Rafał", no i oczywiście Tomek Sawyer :-) Żeby lekko i fajnie było na duszy to polecam cały zestaw "Harry Potter" ;-) No i poezję zwłaszcza babską Pawlikowskiej :-) Kryminały?... Najlepsza była Agata Christie!
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2017-03-08 21:29
Kryminały sa najlepsze współczesnych autorów. :-) polecam Camilę Lackberg, jak już wspomniałam lubię czytać Monikę Szwaję, jako antidotum na Camilę L. i jej świry :-) Czytam przeważnie 3 ksiązki naraz. Aktualnie czytam Latarnika C.L. ,  M.Szwaji Artystka wędrowna, lubię jej styl,język pisany, historyjka przyjemna cieplutka., 3 książka jest cięzszego gatunku Majjada Kobieta Iraku -- autorka Jean Sasson, dopiero zaczęłam, oczywiście oparta na faktach. Czytałam też Musiałam wrócić, jest to też ksiązka faktu, nie pamiętam autorki. Opowiada pierwsza żona Bin Ladena i jeden z jego synów.
Takich ksiązek faktu troche przeczytałam, o rewolucji w Cinach - reżimie Mao.. Boże 20 wiek, a tam głód koszmarny.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-03-08 22:31
A w związku z kryminałami coś mi się przypomniało. Agata Christie powiedziała kiedyś "Nig­dy nie miej skru­pułów po­wie­dzieć mężczyźnie, co o nim myślisz. Mężczyźni są ok­ropnie za­rozu­miali. I tak nie uwierzą, jeśli się mówi o nich coś niepochlebnego. " :-)
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2017-03-09 13:00
podpowiedzcie hasło do krzyżówki - "męski mężczyzna" - na 5 liter.... swoją drogą, to do tej pory myslałam, że wszyscy mężczyżni są męscy :-))))))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-03-09 13:02
macho
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2017-03-09 13:07
W takim razie - Gerard masz najlepszy piłkarz z lat50 - na "C" - mam nadzieję, że już wtedy btłaś fanką sportu :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-03-09 13:10
Cieślik

Jeszcze nie mogłam być fanką. :-)
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2017-03-09 13:12
ale jednak wiesz!!! :-))) czyli co? - poprzednie wcielenie :-))))) - dzięki :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-03-09 13:16
Kiedyś dużo krzyżówek rozwiązywałam.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2017-03-09 13:18
a mnie teraz wzięło, kiedyś miałam za dużo obowiązków.. miłego spaceru :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / misz-masz (37149 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill