www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Moderacja leniwa czy ślepa? (6305 - wyświetleń)
- Autor Gollum Dodany 2017-05-30 17:46
Fakt, to jest forum niepełnosprawnych, ale moderatorzy nie powinni być ślepi, lenistwo to również upośledzenie, tym bardziej śmierdzące lenie, to juz jest upośledzenie wykraczające poza przyjęte normy - takich moderatorów powinno wylać się na zbity pysk. To co się dzieje na tym forum to jest żenada, od rana jest ponad 40 spamów i brak jakiejkolwiek reakcji ze strony śmierdzących leni.
Nie chce się wam sprzątać po spamerach to zamknijcie rejestrację, albo wprowadźcie weryfikację nowo rejestrujących się, wprowadźcie limit czasowy - brak możliwości pisania wiadomości przed upływem 30 dni od zarejestrowania, ewentualnie weryfikacja pierwszych 30 postów - to takie banalnie proste, ale trzeba ruszyć mózgownicą.

Czy niepełnosprawni muszą korzystać z niepełnosprawnego forum?
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2017-06-16 19:55
A najgorsze jest to, że co roku "Integracja" krzyczy o 1%, i że forum będzie zamknięte jeśli integracja nie uzbiera 50 tyś zł na roczne utrzymanie strony...
Pytam, co tu tyle kosztuje? I czy koszta utrzymania mają związek z opieszałością forumowych administratorów i moderatorów???
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2017-06-16 20:11
Też mnie to zastanawia bo skąd ta suma?
Utrzymanie serwera tyle nie kosztuje bo roczny koszt to ok 200-300 zł - łącznie z domeną.
Admnistratorzy i moderatorzy są tak drodzy?
Tutaj zapewne znalazłoby się kilku chetnych którzy robiliby to charytatywnie - dla własnej i innych przyjemności - oczywiście mowa o forum, strona główna to zupełnie inna brożka.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-06-16 20:15
Może blokada linków aż do napisania 50 postów?
Jest jeszcze opcja link widoczny tylko dla zalogowanych, wtedy ilość potencjalnych klientów reklamy wydatnie spada, nie opłaca się wysilać.
Poza tym za umieszczanie reklam, obojętnie w jakiej formie, ktoś bierze kasę i tu jest pewnie ściana.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-06-16 20:24
Nie tyle linków co jak pisałem weryfikacja usera do 30 postów - czyli pierwsze 30 postów jest sprawdzane przez moderatora i albo jest akceptowane, albo nie - posty niezaakceptowane nie są widoczne dla forumowiczów. Boty odpadają bo nie zostaną zweryfikowane, a inne jeśli się przedostaną (zostaną zweryfikownae) bedzie oczywistą oczywistością, ze to konta założone przez moderatora/administratora :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-06-16 20:28
Pewnie masz rację, że tak by było dobrze. Ciekawe, czy administracja się odezwie.
Jak się chciało 1% od użytkowników, to trzeba o nich dbać, a nie podcinać gałąź, na której się siedzi, Szanowna Administracjo.:-) :-) Albo ciągle pozwalać co poniektórym, by ją podcinali.
No to już idę. Do zaś.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-06-16 20:37
Czekam z niecerpliwością bo w korespondencji otrzymałem deklarację, ze się odezwą na forum z propozycjami - narazie cisza.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2017-06-17 11:04
Gollum, teraz trwa długi weekend, zobaczymy, czy moderatorzy i admini zauważą, że na ich temat dyskutujemy...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-06-17 11:31
Moderacja w tygodniu " pracuje", a weekendy ma wolne. :-)))))))))
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2017-06-17 11:57
A dobrze wiedzieć, moderzy/admini w tygodniu bąki zbijają a w weekendy mają free...
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-06-17 12:08

>teraz trwa długi weekedn...<


Ja z nimi korespondowałem 31.05.2017 - mają straaaaaasznie długi weekend :D
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2017-06-17 18:27 Zmieniony 2017-06-17 18:35
Gollum...
Bo ja mam długi weekend od 15 do 19.VI.2017r. a oni są jacyś "(de)-integracyjni", więc muszą mieć od 31.V. do 30 VI...
Ja na WTZ zapierniczam jako wolontariusz i jako ON, bezpłatnie, jeszcze daję mój sprzęt muzyczny, a w czasie wolnym jeszcze administruję/moderuję kilka stron...  A tym z "(de) integracji" nawet za grubą kasiorę nie chce wypełniać swoich powinności... Ech, nie rozumiem tego, może ktoś mi to "wyklaruje"...
Ja też korespondowałem z nimi w sprawie dostosowań forum dla osób niedowidzących/słabowidzących, niewidomych i z oczopląsem, zapewniali mnie w tej sprawie, że będą zmiany w najbliższych aktualizacjach, a tych aktualizacji było już od momentu korespondencji sporo, jakoś niewiele się na forum zmieniło...
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-06-17 20:10
Sama forma tego forum nie sprzyja osobom niewidomym czy niedowidzącym - to jest pierwsze tego typu forum gdzie odpowiada się dla danego posta - nawet gdzieś w środku - toż to jakaś masakra.
W każdym normalnym forum odpowiadamy na samym końcu - po ostatnim poście. Tutaj niewidomy może oszaleć korzystając z syntezatora mowy i klikając po wszystkich "ODPOWIEDZ" :D
Ci co mają oczopląc lub tak jak ja niecale 2 stopnie pola widzenia to jest dramat cokolwiek tutaj znaleźć.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2017-06-17 21:13 Zmieniony 2017-06-17 21:17
Za czasów bytowania na tym forum mojej serdecznej przyjaciółki Marioli, nick "maclisc", ta sprawa przystosowania tego dla osób niedowidzących, oczopląsem, z ograniczonym polem widzenia i niewidomych na tym forum była poruszana, było poświęcone kilka wątków i nic z tego nie wyszło...
Daję tu linka do zdjęcia które przedstawia jak widzi osoba z oczopląsem...
https://www.dropbox.com/s/cxg522pen8lnzb3/Oczoplas.png?dl=0
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2017-06-18 18:52

> Czekam z niecerpliwością bo w korespondencji otrzymałem deklarację, ze się odezwą na forum z propozycjami - narazie cisza.


Nie liczyłbym na wywiązanie się z obietnic moderatorów TEGO FORUM . Podobne rozmowy toczyłem z nimi w 2013 i 14 roku . Kończyło się zawsze na obietnicach. Wątki czytali gdy się im je wskazało w mailu ale nie zmieniło to nic. Przytoczę tu jeden z maili bo chyba to nie należy do tajemnic korespondencji gdy się dyskutuje z administracją? Będzie to tylko dowód na ich nierzetelność bo obiecali i nie dotrzymali słowa , a mieli się tu w kawiarence odezwać aby każdy mógł wypowiedzieć się na forum

O Od admin_01 Data 2014-02-06 10:32 Temat Re: Czy zależy adminom CI na istnieniu forum?
Witam Pana,
Bardzo dziękuję za tę wiadomość. Dobrze jest wiedzieć, że Państwu także zależy na tym Forum, bo tak, oczywiście nam na nim i jego Użytkownikach bardzo zależy.
Jeśli chodzi o wpisy anglojęzyczne, to kilka dni zajęła nam walka z robotami pochodzącymi z Kansas w USA, które uczepiły sie naszego Forum. Musieliśmy się posunąć do zablokowania kilku IP. Wydaje się, że walka z nimi jest wygrana. Czy ma Pan w tej sprawie inne zdanie?
Ma Pan natomiast całkowitą rację, że liczba wątków w "Kawiarence" przekracza ludzkie pojęcie i my także zastanawialiśmy się nad reorganizacją struktury Forum. Zastanawialiśmy się jednak przede wszystkim nad tym, czy Państwo, jako Użytownicy, nie będą mieli do nas pretensji za jakiś nowy porządek, nowy podział? No i jaką będziemy mieć gwarancję, że np. po utworzeniu podforum "Rozrywka", wciąż w "Kawiarence" nie będą się pojawiać przeróżne nowe wątki "zabawowe"?
Bardzo liczę na Pana opinię w tej sprawie.
Z poważaniem,
Admin
---------------------------------------------------
O Od admin_01 Data 2014-02-07 15:26 Temat Re: Czy zależy adminom CI na istnieniu forum?
Witam,
Ma Pan rację, dziękuję za wsparcie. Przedyskutuję możliwości ew. zmian na Forum z naszym informatykiem i w przyszłym tygodniu coś Państwu konkretnego zaproponujemy i zobaczymy, jaki będzie odzew Państwa jako Użytkowników.
Przy okazji chciałbym ustalić, czy dobrze rozumiem - czy uważa Pan, że windowanie wątków z nowymi wpisami na pierwsze miejsce jest złe samo w sobie, czy też chodzi Panu o to, że tematy "rozrywkowe" wskakując wciąż na pierwsze miejsce zaburzają czytelność Kawiarenki?
Pozdrawiam,
Admin
---------------------------------------------------------------

-------------------------------------------------
O Od admin_01 Data 2014-02-14 17:18 Temat Re: Czy zależy adminom CI na istnieniu forum?
Witam,
Obiecywałem zaproponować coś w tym tygodniu, ale w związku z awariami, jakie mieliśmy na portalu, nie było już czasu na poważnie zająć się samym Forum. Postaramy się to nadrobić w przyszłym tygodniu.
Przepraszam za to opóźnienie.
Pozdrawiam,
Admin

-----------------------------------------------------------------------------------
O Od admin_01 Data 2014-04-16 12:46 Temat Re: O zmianach na forum.
Witam,
Dziękuję za wiadomość. Rzeczywiście, wskazany przez Pana wątek dyskusji jest bardzo ciekawy, obserwujemy go od pewnego czasu i czasem nawet miło nam jest, że jednak to Forum potrafi też wywoływać pozytywne emocje.
Oczywiście, chcielibyśmy zapewnić, że nie było i nie ma planów zamknięcia tego Forum (bo i tak można zrozumieć niektóre wpisy we wspomnianym wątku). Jesteśmy przekonani, że jest ono potrzebne zarówno Państwu, stałym Użytkownikom, jak i osobom, które pierwszy raz zajrzały na Forum, zmuszone często życiowymi okolicznościami.
Na pewno potrzebna jest jednak modernizacja Forum, którą mamy w planach, choć nie mogę na razie powiedzieć, jak odległych, bo konkretnych dat jeszcze nie ma. Na pewno nic nie wydarzy się z zaskoczenia, a w momencie modernizacji Forum wszelkie Państwa sugestie będą wskazane.
Przy okazji, życzę Panu wszystkiego dobrego na Święta Wielkiej Nocy.
Pozdrawiam,
Admin

------------------------------------------
Jak Was nie zanudziłem mógłbym jeszcze coś dodać . Faktycznie dodam !!!, bo należy zwrócić uwagę na daty korespondencji która przeciągała się w nieskończoność. Swoich nie wklejam/ umieszczam bo to by było zbyt dużo w każdym bądź razie z radością znalazłem drugie forum gdzie mogę spokojnie pisać bez walczenia z nienormalnymi wpisami frustratów lub frustratki ;-)

O Od admin_01 Data 2014-11-26 17:23 Temat Re: O zmianach na forum.
Szanowny Panie,
Jak Pan zapewne wie, gruntownie przebudowaliśmy portal Niepelnosprawni.pl, którego częścią (choć w dużej mierze niezależną) jest Forum. Przebudowa portalu pochłonęła nas całkowicie przez ostatnie miesiące, a i teraz jest jeszcze co poprawiać. Proszę więc wybaczyć brak odpowiedniej i regularnej troski o Forum.
Nie ukrywam, że przebudowę i unowocześnienie czeka także i Forum. Nie będzie to zapewne ogromna zmiana. Prawdopodobnie wciąż będziemy opierać się na obecnej platformie, czyli mwForum, ale to jeszcze nie jest przesądzone. Jesteśmy obecnie w fazie pracy koncepcyjnej i na pewnym jej etapie (myślę, że w ciągu najbliższego miesiąca) zwrócimy się oczywiście z prośbą o opinie i pomysły także do Państwa, by nie było tak, że nic o Was bez Was.
Pańska propozycja jest też oczywiście zanotowana i w odpowiednim momencie wrócimy do niej.
Pozdrawiam,
Admin

--------------------------------------------------

O Od admin_01 Data 2014-11-27 10:42 Temat Re: O zmianach na forum.
Witam,
Dziękuję za odpowiedź i chęć odbudowania Kawiarenki. Bardzo ważne jest dla nas, by nasze Forum było dla ich Użytkowników miejscem, w którym chcą przebywać. Niestety, sam Pan wie, że zdarzają się Użytkownicy, którzy mają duże kłopoty z kulturalną dyskusją. Nic na to nie poradzimy, takie osoby zawsze będą się zdarzać. Zawsze możemy reagować dopiero po pewnym czasie, co też konsekwentnie czynimy, a podstawą reakcji są zgłoszenia od Państwa.
Liczę więc na dalszą współpracę w wielu aspektach.
Pozdrawiam,
Admin (nie Adminka :-)

------------------------------------------

i to była ta kropla przepełniająca kielich goryczy.

.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Moderacja leniwa czy ślepa? (6305 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill