www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Zatrudnienie rencisty (5268 - wyświetleń)
- Autor Sikalafoun Dodany 2007-08-24 06:49
Witam serdecznie.
Mam pytanie. Czy wypis z treści orzeczenia lekarza z ZUS stawierdzający całkowitą niezdolność do pracy wyklucza możliwość zatrudnienia? Inwalidztwo jest trwałe.
Potrzebuję się upewnić. Bardzo proszę o podpowiedź, bo chcemy zatrudnić pana, który ma właśnie takie orzeczenie.
Z góry dziękuję za podpowiedź.
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2007-08-24 08:00
Witam
Wypis z treści orzeczenia lekarza z ZUS stawierdzający całkowitą niezdolność do pracy, jest dokumentem rentowym, określającym prawo i rodzaj renty.
Natomiast dokumentem stwierdzającym prawo do zatrudnienia jest orzeczenie orzekające o niepełnosprawności wydane przez biuro orzekania o niepełnosprawności.
ON staje przed komisją ( nie będącą komisją ZUS, całkowicie odrębną ), i ustalany jest charakter pracy który może wykonywać ON biorąc jej stan zdrowia i jej dysfunkcje.
Pozdrawiam Zygmunt
Nadrzędny Autor okularnica Dodany 2007-08-24 08:23
Ja choć mam orzeczoną całkowitą niezdolnośc do pracy, mimio to wykonuje prace przystosowaną do stanu swojego zdrowia i niepełnosprawności. jezlie lekarz medycyny pracy nie będzie miał żadnych przeciwwskazań do podjęcia ztrudniania na stanowisku to wszystko jest ok.
Nadrzędny Autor Sikalafoun Dodany 2007-08-24 08:40
Czyli, jeśli dobrze rozumiem: można będzie przyjąć tego pana, jeśli po przejściu badań wstępnych lekarz medycyny pracy wyrazi zgodę, tak?
Całkowita niezdolność do pracy = druga gupa inwalidzka, czyli umiarkowany stopień niepełnosprawności, tak?
Czy na podstawie tego wypisu od orzecznika ZUS i zaświadczenia o przebytych badaniach wstepnych już mogę zatrudnić pracownika, czy konieczne będzie jeszcze informacja od biura orzekania o niepełnosprawności?
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2007-08-24 12:33
Proszę zapoznać się z artykułem pt.:Orzeczenie i co dalej?, który jest dostępny pod adresem: http://niepelnosprawni.pl/ledge/x/16989
Artykuł omawia problematykę niefortunnych wpisów w orzeczeniach typu: "żadna praca" oraz  "zatrudnienie - nie dotyczy".
Nadrzędny Autor Sikalafoun Dodany 2007-08-24 12:58
Bardzo dziękuję.
Pozdrawiam serdecznie :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Zatrudnienie rencisty (5268 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill