www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Renta socjalna a praca?? (3669 - wyświetleń)
- Autor Anna_2285 Dodany 2007-08-27 18:22
Witam! Od 1 września moge podjąć prace, jednak mam rente socjalną okresową - obecnie do grudnia. W związku z tym czy mając rente socjalną moge pracowac? Czy jesli w grudniu stanę na komisję moge nie otrzymac juz renty? Jesli lekarz orzecznik dowie sie ze podjełam prace moze uznac ze renta nie jest mi potrzebna? Tą prace chce podjąc tylko tak "na próbe", by zobaczyc jak to jest. Studiuje, mam II grupę. W orzeczeniu o rencie pisze "całkowita niezdolność do pracy", wiec czy mimo to moge pracowac, chociaz spróbowac? Jak to jest? Pozdrawiam!
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2007-08-27 20:53
Hmm..., w Twoim poście na innym portalu ludzie życzliwie, rzeczowo odpowiadali przez ładnych kilka dni na Twoje pytania - te same. Dokładniej już się nie da. Tak jak podjąć decyzji za Ciebie... Podejmij już tę pracę - sama piszesz, że na razie "na próbę", co Ci szkodzi??? Przecież nikt Ci nie zagwarantuje, jak podejdzie do tego ZUS, nie jesteśmy wróżkami. Możesz pracować, pilnując limitów zarobków, zawieszając ewentualnie rentę socjalną. Dlaczego nie zadzwonisz do ZUS-u, PIP-u, skoro nie wierzysz forumowiczom? Dla pewności zrób jedno i drugie, ale nie rób szumu. No i poczytaj poprzednie wątki - setki razy o tym było.
Nadrzędny - Autor Anna_2285 Dodany 2007-08-28 10:26
Dzieki. Do ZUS-u juz dzwoniłam, juz wiecej o nic nie pytam, bo rzeczywiście narobiłam takiego szumu, ze juz pewnie macie mnie dosyc. Chce spróbowac, wiec musze zaryzykowac. Pozdrawiam!
Nadrzędny - Autor Anna_2285 Dodany 2007-08-31 11:21
Czesc. Jeszcze chciałabym zasięgnąć jednej informacji, czy podejmują prace istnieje równiez ryzyko, ze ulegnie zmianie moje orzeczenie o niepełnosprawnosci? W tej chwili mam orzeczoną II grupę do marca 2009 roku, czy to samo tyczy się tez zasiłku pielęgnacyjnego? Jak to jest? Proszę o info. Pozdrawiam!
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2007-08-31 12:36
Na podstawie art. 4 ust. 5 Ustawy o rehabilitacji zawodowej, społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych zaliczenie do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności nie wyklucza możliwości zatrudnienia osoby niepełnosprawnej u pracodawcy niezapewniającego warunków pracy chronionej, w przypadku uzyskania pozytywnej opinii Państwowej Inspekcji Pracy o przystosowaniu przez pracodawcę stanowiska pracy do potrzeb osoby niepełnosprawnej.
Jeśli lekarz medycyny pracy wyda zaświadczenie o braku przeciwwskazań do pracy to każda osoba niepełnosprawna może podjąć zatrudnienie, również ta która posiada na stałe orzeczenie o stopniu niepełnosprawności.
Podejmując pracę  nie ulega zmianie dotychczasowy stopień niepełnosprawności, to samo dotyczy zasiłku pielęgnacyjnego.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Renta socjalna a praca?? (3669 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill