www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Co się zmieni dla ON w 2018 roku ? Co obiecują !? (2681 - wyświetleń)
- Autor kropek Dodany 2018-01-08 16:18
Radosną informacją zapewne będzie podwyżka rent i emerytur  :-) ...o ok. 30 zł. Już się cieszycie?

> Ulga rehabilitacyjna


> Rozliczając się z fiskusem za 2017 r., będzie można skorzystać ze zmian, dotyczących odliczenia w ramach ulgi rehabilitacyjnej.


> Rozszerza się krąg osób, które będą mogły odliczyć wydatki na utrzymanie psa asystującego w ramach tzw. ulgi rehabilitacyjnej.
> Do 10080 zł zostanie podniesiony dochód osoby niepełnosprawnej będącej na utrzymaniu podatnika, uprawniającego podatnika do odliczenia od dochodu wydatków ponoszonych na cele rehabilitacyjne tej osoby.
> Będzie szerszy zakres odliczenia z tytułu wydatków związanych z przewozem samochodem osobowym na niezbędne zabiegi leczniczo-rehabilitacyjne.


Wiecej info w artykule _ autor Beata Dązbłaż,
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2018-01-08 18:54

>Radosną informacją zapewne będzie podwyżka rent i emerytur  :-) ...o ok. 30 zł. Już się cieszycie?<


Kropku,- a z czego tu się cieszyć? Jak w sklepach i aptekach wydamy miesięcznie znacznie więcej jak te 30 zł...... Rząd z tak niską waloryzacją po prostu pokazał, że emerytów i rencistów ma najzwyczajniej w tyle......... Ech............
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-11-06 11:01
Dokładnie.
Nadrzędny - Autor krak Dodany 2018-01-21 16:14
Praca to też rehabilitacja. Piszę o uldze rehabilitacyjnej.
Trzeba się cieszyć bo to wreszcie rozsądne rozwiązanie dla ON chcących pracować chociaż w części etatu. Zatrudnienie całoroczne to nie tylko jeden, dwa czy trzy cykle 10-dniowe ćwiczeniowe w roku ale znacznie doskonalszy cykl podtrzymujący sprawność ruchową i nie tylko, i to przez 365 dni. A posiadany samochód jest niezbędny by dojechać do pracy czy to 1 kilometr czy więcej, zwłaszcza tam gdzie nie ma publicznej komunikacji. I nie tylko praca ale także uczestnictwo w życiu kulturalnym jest też formą czynnej rehabilitacji ON. 
Oczywiście, nowelizacja nie rozwiązuje problemów wszystkich ON i może wielu będzie dalej narzekać, ale.... niech ci spojrzą na poprzednie dziesiątki lat jak ograniczano prawa i likwidowano przywileje dla ON. Coś się ruszyło i miejmy nadzieję, że wraz z upływem kolejnych lat będzie się pojawiały nowe rozwiązania i nie tylko w ulgach podatkowych.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-01-22 16:27
Ok. To poczekamy kolejne trzydzieści lat może się coś zmieni. A teraz milczeć  i cieszyć się tym co skapnie z pańskiego stołu?
Cały czas nie rozumiałem dlaczego rencista musi pracować (dlaczego  mogą?), dlaczego emeryci trzymają się pracy :-) Teraz mi to wyjaśniłeś dla rehabilitacji :-)
Nadrzędny Autor krak Dodany 2018-01-22 18:00 Zmieniony 2018-01-22 18:06
Czekanie to nie tylko bierne siedzenie i "łapanie kąsków z pańskiego stołu".  ale jakieś aktywne działanie czy to w organizacjach społecznych (nie partiach), Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem czy innych organizacjach ON, popieranie konkretnych akcji społecznych czy tp. Nie krzyczenie tylko a działanie, nie tylko przynależność i opłacanie składek członkowskich bo to tylko daje trwanie instytucjonalne. Wiem, że łatwo się mówi czy pisze. Bo czasami sił brakuje na większą aktywność i inicjatywność.  Narzekaniem niewiele się zdziała. Wtedy właśnie jest się zdanym na okruchy ze stołu pańskiego. Ile poczekamy na efekty? któż to wie. Pzdr.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Co się zmieni dla ON w 2018 roku ? Co obiecują !? (2681 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999-2008 Markus Wichitill