www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Mam 23 lata i zus odebrał mi rente (7622 - wyświetleń)
- Autor pisku22 Dodany 2007-08-31 08:03
Choruje od dziecka ,nie pamietam roku w którym bym na coś nie chorowała.Zaczeło się od nowotworu jajnika lewego(łagodnego w wieku 8 lat) wycięto mi ten jajnik.Dwa lata póżniej czyli w wieku lat 10 zachorowałam juz na nowotwór złośliwy jajnika prawego który tez wycieto.Po operacji długa chemia, po tym  dwa miesiące naświetlań.Czyli już jako dziecko stałam sie osobą bezpłodną.Rok po zakończeniu chemi zaczeły sie wymioty,zażołcenie skóry,bóle brzucha padła diagnoza WZW B ,każdy umywa ręce ponieważ były to operacje i leczenie w różnych szpitalach i nie wiadomo w którym nie zarazili.Jestem po dwóch bardzo drogich leczeniach WZW B ,które nie dały efektu próby wątrobowe dalej podwyższone biobsja wykazała przewlekłe zapalenie wątroby.Zyje juz 10 lat z tym wirusem,przez niego nie mogłam pójść do wymarzonej szkoły ponieważ stwarzam zagrożenie dla środowiska odpowiedz Pań na uczelni na której chciałam studiować.Rok temu wykryto naczyniaki wątroby to jest juz efekt długiego noscielstwa tego wirusa.Nikt mi neichce podbic książeczki zdrowia ,bo w spanepidzie jestem zarejstrowana jako nosiciel WZW B.Po drodze były tez polipy jelita grubego.Mam także uszkodzenie nerwów słuchowy po chemi lekarka Laryngolog która mnie prowadzi powiedziała ze po trzydziestce czeka mnie aparat słuchowy.Musze sie pytac po kilka razy ze osoba ktora ze mna rozmawia by powtórzyła.Zapomniałam dodac ,jestem na zastepczej terapi hormonalnej to przez brak jajników nie mogłabym sie normalnie rozwiajać,musze brac plastry na  ciało bo nie moge tabletek przyjmowac doustnie przez moja watrobe.Po tak dlugiej sztucznej terapi zbuntowała sie moja tarczyca ,zaczeła rosnąć,chudne bardzo szybko.Biopsja tarczycy wykazała ze jest to zmiana łagodna narazie ale ja po wywiadzie onkologicznym musze co pół roku powtarzac biobsje.Ale orzeczniczka zusu powiedziała ze to nic takiego tarczyca ze powinanm wyjechac nad morze i mi przejdzie(ciekawe za co jak mieszkam sama i obecny mój dochód to 150 zł zasiłku pielęgnacyjnego) a takze ze pół naszego województwa ma tarczyce i ze nie mam co panikować.A na to ze przez tarczyce chudne podwarzyła opinie doktora nauk medycznych od spraw endokrynologicznych powiedziała ze co druga by chciała byc taka chuda jak ja ze nie mam co narzekac .A niedawno warzyłam 50 kilo a teraz 43 :-(.A co do watroby to potrafiła mi wpierac ze mam zdrowa ze jeszcze długo bede zyc z wirusowym zapaleniem watroby. na pierwszej komisji lekarz od razu mi powiedzial ze mam isc do pracy i mi podziekował ,na tej drugiej  owniez ztrobili ze mnie zdrowa osobe.Ale ja naprawde bym chciala byc zdrowa tak jak ludzie w moim wieku moc zarabiac.ale kto mnie przyjmie do pracy jak ja msuze po pare razy sie pytac podczas rozmowy bo nierozumie co do mnie mowia przez te moje uszy.Ide dzis do urzedu pracy zarejstrowac sie jako bezrobotna no bo przeciez ja sie nadaje do pracy
Nadrzędny Autor ice_vafel Dodany 2007-09-06 17:59
od decyzji ZUS która jst nie korzystan  dla Ciebi przysługuje Ci  odwołanie  do Sądu .
Nadrzędny - Autor asiatko31 Dodany 2007-09-20 23:28
oczywiście ze przysługuje ci odwołanie do sądu. Właśnie czekam na odpowiedź czy ZUS chce ze mną walczyć czy nie no ale od początku. choruje na 3 choroby ( chyba we wcześniejszych postach juz pisałam ?) padaczka , skolioza (ostatnio lekarz powiedział ze kręgosłup sypie mi sie i zabrania mi być długo w  jednej pozycji oraz zabrania mi schylać sie i podnosić ciężarów od 5 kilo ) i chorobę genetyczna Recklinghausena ( genetyk napisał ze ta choroba jest przyczyna ze mam padaczkę , skoliozę i może ulec zezłośliwieniu. moja koleżanka już wylądowała na balkoniku jak zarazie chodzę na własnych nogach i dziękuje Bogu ale grozi mi to ) Miałam druga grupę i nie zdolna do pracy.
Przepisy sie zmieniły w 2004 roku ale komisja ZUS w 2005 r przyznała mi druga grupę i niezdolność do pracy a ta sama komisja ZUS w tym roku zabrała mi grupę całkowicie nawet nie chciała mnie zredukować do trzeciej grupy. i wiecie co obie komisje ZUS wysyłają mnie do jakiejkolwiek pracy. To jest ...... ja im nie podaruje bede walczyć do końca. Jednym zdaniem dla ZUS mogel pracować z padaczką jako motorniczy , pilot. ortopeda zabrania mi być długo w jednej pozycji wiec pytam sie kto mnie przyjemnie z takim kręgosłupem i z padaczka ??? zaden lekarz zakładowy nie zechce mnie i nie dopuści do pracy a tym bardziej lekarz mój prowadzący  nie pozwoli. Niech mnie wpuszcza na poligon z karabinem to Łobaczom czy jestem zdrowa.
Wiec musimy walczyć do końca bo nam sie to należy a sad przyzna grupę  a wtedy ZUS będzie musiał oddać od dnia wstrzymania a ostatnio dowiedziałam sie ze można wywalczyć nawet odsetki tylko tu trzeba napisać podanie
Nadrzędny Autor JJacek Dodany 2007-09-26 08:31
Odwołuj się aż do skutku!!! To nic nie kosztuje! Jeśli stać Cię to idź do prawnika - on napisze uzasadnienie odwołania i wyśle do sądu oraz będzie Cię reprezentował na pierwszej roprawie... choć to wydatek ok 500 zł.
Oczywiście nie musisz udawać się do prawnika tylko sama napisz uzasadnienie odwołania... Nie przerażaj się kolejnymi odmowami. Pamiętaj, że na samym końcu możesz odwołać sie do Starassburga a za niedługo do ONZ
Nie tylko Ciebie ZUS cudownie uleczył. Dlatego odwagi i nie poddawaj się! Pamiętaj, że orzecznicy dostają grubą kase za odebranie renty. Żyją w luksusie i... nie mają serca.
Nadrzędny - Autor asiatko31 Dodany 2007-09-27 12:20
właśnie dostałam zawiadomienie od ZUS ze moje papiery poszły do Sadu i wiecie co musiałam pisać podanie bo Zus przysłali mi odpowiedź na zły adres dostałam ten list z ZUS tylko dlatego ze listonosz mnie zna. poprosiłam aby przysłali jeszcze raz na poprawny adres i powiadomili o tym Sand. mam na to potwierdzenie ze pisałam takie podanie. Nie wiem może  oni specjalnie to zrobili abym nie przyszła na badanie lekarskie jak lekarz biegły mnie wezwie. Nawet nie chce myśleć co by było gdyby listonosz mnie nie znał lub były na urlopie..........
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2007-09-28 09:23
Witam
Szanowna Pani bardzo wazne jest aby miała pani potwierdzenie z poczty i od listonosza, myślę że to bardzo ważne. To dowód że nie dostała pani zawiadomienia na czas i na właściwy adres.
Pozdrawiam serdecznie
Zygmunt
Nadrzędny - Autor asiatko31 Dodany 2007-09-28 09:33 Zmieniony 2007-09-28 09:36
witajcie, cześć
Te list z ZUS przyszedł normalnie wiec nie ma potwierdzenia ze ZUS powiadomił mnie ze papiery poszły do Sadu  a przecież Sąd będzie mnie wzywał listownie, będzie pisał taki adres jaki tam ZUS podał a podał zły. dlatego na drugi dzień napisałam Zaświadczenie ze odp. przyszła na zły adres i ze maja przysłać jeszcze raz na poprawny adres i powiadomić o tym sad. I osobiście pojechałam do ZUS zrobiłam kopie dała swoja pieczątkę ze takie zaświadczenie przyjęła no i teraz znowu czakanie Zawsze pisze poprawny adres i pisze od razu telefon kontaktowy na wszelki wypadek sprawdzam wszystko kilka razy a oni piszą całkowicie inny adres jak to zobaczyłam to aż mnie..........
Nadrzędny Autor Wiki13 Dodany 2007-09-28 12:02
Witajcie!

Kiedy ZUS odbiera rentę, a Wy odwołujecie sie do Sądu, należy zarejestrować się w Urzędzie Pracy jako osoba bezrobotna z prawem do  zasiłku.
Nie wiem tylko jak długo można go otrzymywać pół roku czy więcej, ponad to jest się ubezpieczonym.
W między czasie trzeba złożyć pozew do Sądu.

Porady prawne można otrzymać bezpłatnie w Biurze Porad Obywatelskich, ich adresy podane są na http://www.niepełnosprawni.pl/ledge/x/3619
jest również forum prawne, gdzie można zadać pytanie na każdy temat, można tez pobrać wzory pism potrzebnych np. do złożenia pozwu.
www.forumprawne.org

Na stronie internetowego portalu osób niepełnosprawnych  ipon.pl , można dowiedzieć się wielu pożytecznych rzeczy, na każdy temat interesujący osoby niepełnosprawne.

Serdecznie pozdrawiam!
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Mam 23 lata i zus odebrał mi rente (7622 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill