www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Czy będę mógł odwiesiś zawieszoną rentę ? (1670 - wyświetleń)
- Autor Pablo Dodany 2007-09-05 00:47
Witam serdecznie,

Zwracam sie z prośbą o informację czy będę mógł odwiesiś zawieszoną rentę z tytułu całkowitej niezdolności do pracy.

Pokrótce opisze moją sytuację:

Obecnie posiadam rente z tyt. całkowitej niezdolności do pracy na stałe-JEST TO RENTA UCZNIOWSKA. Obecnie awansowałem w firmie i mam wyższe wynagrodzenie. Mam dylemat, gdyż nie wiem co mam zrobić, czy zawiesić rentę uczniowską, którą mam przyznaną przez sąd na stałe i zgodzć się na wyższe wynagrodzenie. Wiem że z zawieszeniem renty nie ma problemu, ale w sytuacji gdybym np. za miesiąc, czy rok stracił pracę czy nie będzie problemu aby ją odwiesić i czy będzie ona wówczas też na stałe (czy będę musiał stawać na komisję lekarską). Nie wiem dokładnie jak to teraz jest, gdyż rent uczniowskich z tego co wiem to nie ma.
Ponieważ choruję na epilepsję to w sytuacji jakbym stracił pracę to jest mi ją poźniej trudno znaleć na rynku ze wzgledu na chorobę.

Proszę o informacje w tym temacie.

Z góry dziękuję

Paweł
Nadrzędny Autor okularnica Dodany 2007-09-05 20:17
Również mam rente uczniowską, staram sie nie przekroczyć kwoty wynagrodzenia, aby nie mieć ew. problemów z ZUS.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Czy będę mógł odwiesiś zawieszoną rentę ? (1670 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill