www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Umiarkowany stopień - problem w pracy (1993 - wyświetleń)
- Autor Pestka83 Dodany 2010-03-08 20:46
Witam
Zaczęłam w ubiegłym roku pracę na stanowisku sprzedawca w sklepie odzieżowym. W między czasie otrzymałam zaświadczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności (ze wzg na reumatoidalne zapalenie stawów). Dziś moja szefowa poinformowała mnie, iż nie może mnie zatrudnić, gdyż musiałaby dostosować stanowisko pracy do mojej grupy niepełnosprawności (min poszerzyć przestrzeń za ladą, wybudować ubikacje w sklepie). Proszę o pomoc co mogę zrobić w takim wypadku? Dodam, że szefowa nie chce się mnie pozbyć. Może jest jakiś sposób na wyjście z tej sytuacji?
Z góry dziękuje za pomoc
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2010-03-09 09:53
Szanowna Pani
stanowisko pracy dla osoby z umiarkowanym bądź znacznym stopniem niepełnosprawności powinno być zgłoszone do Państwowej Inspekcji Pracy. Inspektorzy oceniają, czy powinno ono zostać dostosowane. Jeśli tak, pracodawca jest zobowiązany wykonać takie dostosowanie. Jeśli takie dostosowanie nie jest możliwe, wówczas pracownik powinien zostać przesunięty na inne stanowisko, na którym mógłby wykonywac obowiązki bez szkody dla stanu zdrowia.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Umiarkowany stopień - problem w pracy (1993 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill