www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Podróże kształcą ;) . (11729 - wyświetleń)
- Autor amalian Dodany 2009-04-02 12:28
Więc postanowiliśmy z żoną wyrwać się z codzienności i popodróżować ;-) . Choćby jeden dzień . Padło na Wrocław .
Samochodem tylko podjechaliśmy pod dworzec PKP ,tam zaś zakupiliśmy bilety - powrotne również .
Na peron dostałem się z małymi trudnościami ,bo płyty betonowe po których musiałem przejechać były zniszczone .
Za o do pociągu ' wszedłem ' już bez problemu przy pomocy konduktorskiej .

Wrocław zaskakuje ON już na peronie . Windy ,które są zamontowane na każdym z peronów są czyste i pachnące .
Co prawda nie zrobiłem zdjęcia na dowód tego ,ale podyktowane było to tym ,że nie mogłem się ' uwolnić ' -
od opiekuńczej obsługi pociągu ,która pomogła mi 'wyjść ' z pociągu oraz wjechać do windy .
Kurde ! Nie mogłem być nie miły i mówić ,że sobie poradzę ;( . Jednak fajnie ,że nie musiałem nikogo prosić . Dziękuje :-) .

Ale ten Wrocław pięknieje nam ,to piękne miasto w którym widać gospodarza ,ale zobaczcie sami :
http://picasaweb.google.pl/adam.niemczyk/PodrozeKsztaCaWrocAw?authkey=Gv1sRgCIyVwYrm2I5U&feat=directlink

Pozdrawiam amalian :-) .
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2009-04-02 12:34
Muszę jeszcze dopisać ,że podróżując do domu konduktor zakwestionował nam bilety zakupione
rano na naszej stacji . Były na Intercity a jechaliśmy normalnym pociągiem . Musieliśmy kupić
jeszcze jedne ,ale te ,już kupione mogliśmy zwrócić w kasie i dostać zwrot pieniędzy .
Wystarczyła tylko uwaga konduktora wypisana na bilecie . Koniec świata - normalniejemy :-)
Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-04-02 12:38
Amalian jak miło się Ciebie słucha. :-))
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2009-04-02 13:45
:-)
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2009-04-02 13:59
Tak, aż się chce zwymiotować, nad tą pięknością... Tu nie mile pachnie propagandą sukcesu jak za komuny...
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-04-02 13:37
To o czym pisze Amalian spotkało mnie w Gdyni, która absolutnie odbiega od normalności dla ON. Za to obsługa konduktorska była tak miła i szokująca, że aż mi głupio było odmówić. Również notka na bilecie zrobiona przez konduktora była wręcz cudowna. Kasę mi zwrócono za PKP a następnie skierowano mnie do kasy PKS i na stanowisko. Resztę podróży pokierowali mi podróżni. Pozostał mi miły smak dawnego lata - około 3 lat temu. Oby tak dalej
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2009-04-02 13:47
Ludzi dobrej woli jest więcej . tylko nie bójmy się . Nie bójmy się : zapytać ,poprosić ,przez co otworzymy innytm i sobie nowe horyzonty . Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-04-02 13:51
Do normalności to, hej, hej, daleko... Wiem to po Opolszczyźnie i po reszty Polski... Nie dajcie się kitu wciskać...
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2009-04-02 14:04
Wybierz się na taką wycieczkę . Zachęcam .
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-04-02 12:52
Amalian...
Wiesz dlaczego Wrocław jest podobno tak "wychuchany" pod względem "ON", nawet lepiej niż nasza stolica ??? Ponieważ Wrocław jest miastem które walczyło o EXPO 2012 i co, przegrało a z jednym z wielu powodów było nie dostateczne uporanie się z barierami architektoniczno-komunikacyjnymi. Jak tak dalej pójdzie to Euro 2012 Polska-Ukraina też nie wypali... Ale na razie, pożyjemy, zobaczymy...
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2009-04-02 13:59
Ale nie bało się wyzwań stawianych przez organizatorów potencjalnym wystawcom  . Przez co gospodarz tego miasta umie i wie co robić tak by mieszkańcom tego miasta żyło się lepiej , a przy okazji turystom ;-) . Nie bój nic ,że nie wypali Euro 2012 . Jestem pełen podziwu dla tych zmian oraz ludzi je wprowadzających ,gdzie komórka ,internet oraz ludzie  powoli ,powoli,powoli dokonują zmian ;-) . Pewnie,że to jest uproszczone  myślenie ,że jeszcze wiele trzeba zmian ,że to będzie trwać ,ale daje nadzieję na lepsze jutro .
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-04-02 14:03 Zmieniony 2009-04-02 14:09
Dziwię się im że ze wstydu nie schowali się pod tą ostatnią skibę.... Na poprawę już mieli przeszło dekadę... A jak wolno ty chciałbyś??? A jeszcze wolniej tzn stanąć w miejscu??? Bo na to wygląda... To propaganda sukcesu, jak podczas komuny z tą różnicą że jeszcze wolniej... :-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2009-04-02 14:20
Pewnie,że szybkość ma znaczenie ,ale wolę ewolucję od rewolucji . Lenin twierdził ,że dość już tego ,że zmiany trzeba wprowadzić szybko i energicznie . I co z tego wynikło ??? Nasrali do własnego gniazda a i do naszego nie omieszkali . Jednak zostanę przy ewolucji . Przysłowie mówi ' Z wielką dupą zmieścisz się w każde drzwi . Z wielką gębą nie . ' Dużo prawdy  w tych przysłowiach jest :-) .
Nadrzędny - Autor Bogusia853 Dodany 2009-04-03 11:15
Amalian,a krasnali nie widziałeś?:-)Tak,potwierdzam,Wrocław jest przyjazny ON ,Norbi,mylisz sie w swoich przypuszczeniach,to nie tak jak mówisz,,to miasto miało i ma dobrych gospodarzy,bywam i bywałam tam dość często bez większych "schodów"dla ON.I takich miast jest coraz więcej,na nasze szczęście,gdzie rządzą ludzie z głową na karku.Już Ella rzuciła przykład Gdyni,ja dodam Gdańsk-chociażby starówke i ukochany miłością nieodwzajemnioną Poznań,gdzie również jest coraz lepiej,a przy pomocy kogoś drugiego nawet nieźle.Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2009-04-03 13:48
Byłem Bogusiu i u krasnali nawet mam zdjęcie z nimi . Powiedzieli mi ,że nic nie mają wspólnego z tymi ,no...wiesz z którymi . Na pomoc sobie nie pozwolili  w toczeniu kuli ,ale pozwolili za darmo zrobić sobie zdjęcie z nimi ;-) . Nie to co na Krupówkach  ;(( . Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny - Autor Bogusia853 Dodany 2009-04-03 15:19 Zmieniony 2009-04-03 15:23
;-)to pewnie świnie na ulicy też widziałeś?:-)Jade tam jutro,sprawdze ,czy wszystko zostawiłeś na miejscu hi,hi,hi.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2009-04-03 16:28
:-)
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-04-03 11:35
Bogusiu w Gdańsku jest super dla ON. Do kolejki elektrycznej wjedziesz prawie bez problemu. Piszę prawie bo nie na każdym przystanku, ale za to ludzie pomagają bez proszeń. Windą mogę dostać się na drugi poziom ulicy czy dworca. Kawiarnie bary czy sklepy są dostępne jak i zabytki. Byłam nawet w Sopocie. Bez problemów zwiedziłam masę miast innych. Wiem że chodzę na dwóch lub jednej kuli to fakt, ale widzę jak inni sobie radzą. Naprawdę te podróże kształcą samodzielność. Nocleg mi załatwiono bez windy - O dziwo obsługa bez słowa pomogła mi dostać się na piętro (parter nie miał wolnych miejsc) Bagaż wniesiono a napiwku nie wzięto. Życzyli mi miłych wrażeń i dużo zdrówka.Pomału dojdziemy do wszystkiego. Trzeba tylko umieć jakoś sobie wspomóc. Samo pisanie i marudzenie niewiele się zdaje. Uśmiech zawsze ludzi rozbraja i daje im większe możliwości u innych sprawniejszych.
Najwięcej problemów miałam w Wawie naszej stolicy. No cóż pod latarnia najciemniej. :-)

pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Bogusia853 Dodany 2009-04-03 11:54
:-)no tak pod latarnia zawsze ciemno.

A może jeśli Amalian nie bedziesz miał nic przeciw temu-w końcu to Twój wątek-napiszemy tu o miejscach przyjaznych ON?Niedługo wakacje,majówki dobrze by było wiedzieć dokąd można wybrać sie "bezpiecznie",tak jak do Wrocławia czy Gdańska i na co uważać?
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2009-04-03 12:49
Bogusia super pomysł. :-))
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-04-03 13:06
Tak to bardzo dobry pomysł
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2009-04-03 13:45 Zmieniony 2009-04-03 13:51
Jestem zaaaaa :-) . Akurat skończyłem przygotowania do obiadu i jestem troszkę zmęczony ,ale pomysł Bogusi jest przedni i obiema rękoma się pod nim podpisuje :-) .
Nadrzędny Autor piotrsarota Dodany 2009-04-03 15:52
Pozdrówcie przy okazji Gdynię-miasto mojego dzieciństwa i ARKĘ GDYNIA.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-04-03 15:55
Ok jak tylko tam sie znajdę zrobie to napewno a do morza wrzucę za ciebie grosika by spełniło się Twoje marzenie :-)
Nadrzędny Autor Bogusia853 Dodany 2009-04-05 07:52
Licheń.Byłam tam w ubieglym roku,ciężko wdrapać się od strony starego kościoła,ale za to pod bazylike można podjechać czy to samochodem czy wózkiem pod same schody bazyliki a tam jest winda,więc sprawa zalatwiona.Większośc miejsc można "zaliczyć"czy to samemu czy uśmiechem poprosić o pomoc(nie raz nawet bez proszenia ludzie pomagają),no i lazienki dla WSZYSTKICH!.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Podróże kształcą ;) . (11729 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill