www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / info o niepełnosprawności w podaniu o pracę (6523 - wyświetleń)
- Autor Moni Dodany 2009-06-17 17:47
witam, składając CV i list motywacyjny do firmy gdzie należy umieścić info o posiadanym stopniu niepełnosprawności? jesli w ogóle nalezy umieścić taką informację (?). proszę o odpowiedz. pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor pola01 Dodany 2009-06-17 18:12
Sama się nad tym zastanawiałam, ja piszę na samym końcu UWAGI DODATKOWE i tam piszę osoba niepełnosprawna - grupa umiarkowana.
A którą masz grupę i czy masz rentę?
Nadrzędny - Autor Moni Dodany 2009-07-02 18:10
ja mam umiarkowany stopien przyznany niedawno, renty nie mam. tak wlasnie myslalam ze w informacjach dodatkowych, napisze jaki mam stopien i srutututu ;-)
Nadrzędny - Autor pola01 Dodany 2009-07-03 12:42
O stopniu niekoniecznie trzeba, ale jeśli liczysz na ulgi, to tak (bo umiarkowany przecież je ma).
A jeśli byłaby renta, to wtedy zatajenie niezgodne z prawem byłoby.
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2009-07-03 13:46
Kwestia ulg (7-godzinny dzień pracy, dodatkowy urlop itd.) to oczywistość. Natomiast z doświadczenia przy zatrudnianiu ludzi uważam, że zatajenie tego powoduje wyłącznie niekorzyści dla pracownika - jeśli stan zdrowia się pogorszy lub stanie się coś incydentalnego w trakcie wykonywania pracy, trudno później ustalać pewne fakty, roszczenia itd. . Pracodawca nie jest także w stanie, nie mając tej wiedzy, zapewnić pracownikowi właściwych warunków.
No a później to już same komplikacje - z ZUS-em, PCPR-ami itd. Nie radzę.
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2009-06-17 18:18
Dotychczas nie było powodu, żebym umieszczała tę informację w CV (bo nie pracuję na etat/zlecenie) ale gdybym miała to zrobić, to na dole CV w części poświęconej informacjom, które nie pasują nigdzie indziej (jest to też o tyle korzystne, że najpierw przedstawiasz całą resztę swojego "repertuaru"). Ogólnie, jeżeli będziesz pracować w taki sposób, że pracodawca będzie za Ciebie odpowiedzialny, uważam, że taką informację należy zamieścić.
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2009-07-03 09:54
Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie. Informację o niepełnosprawności  można pominąć w CV. Natomiast jeżeli niepełnosprwaność może mieć wpływ na  pierwszy konatkt z pracodawcą np. osoba poruszająca się na wózku może mieć problem ze zgłoszeniem się na spotkanie, jeżeli budynek jest niedostosowany czy osoba niesłysząca  lub z dużą wadą wymowy nie  porozumie się przez telefon itp, wówczas w informacjach dodatkowych  należy podać takie dane.
Dobrym momentem na poinformowanie pracodawcy o niepełnosprawności jest rozmowa osobista, ale znowu należy tę informację podać pod koniec spotkania, po wszystkich informacjach merytorycznych / doświadczenie, umiejętności, atuty/. Warto również pamiętać o równoczesnym przekazaniu potencjalnemu pracodawcy informacji o korzyściach z zatrudniana osoby z niepełnosprawnością.
Koniecznie natomiast należy poinformować o stanie zdrowia i posiadanym orzeczeniu ,lekarza medycyny pracy, do którego na badania kieruje pracodawca.
W razie dalszych pytań proponujemy kontakt z Infolinią 0801 801 015
Nadrzędny Autor SunMoon Dodany 2009-07-29 18:07
Jak powinno wyglądać CV osoby z wadą słuchu? Chodzi mi o kontakt do kandydata na pracownika. Jeśli się podaje numer telefonu komórkowego, to duże prawdopodobieństwo, że rekrutant nie patrzy na informacje dodatkowe w CV, że jest się osobą niesłyszącą. Pytam Was o to, dlatego, że tak mi się przytrafiło kilkakrotnie, choć w CV podałam również adres e-mail. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / info o niepełnosprawności w podaniu o pracę (6523 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill