www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / zasiłek pielęgnacyjny (2663 - wyświetleń)
- Autor marta2003 Dodany 2009-11-09 17:13
Witam. Mój syn ma 3 latka i chorobę NF1. We wrześniu skończył się nam zasiłek pielęgnacyjny. Nowy wniosek złożyłam 12 października, bo czekałam na zaświadczenie od onkologa. Termin posiedzenia zespołu do spraw orz. o niepełnosprawności dopiero 24 listopada. Proszę o odpowiedź czy otrzymamy zasiłek za październik czy dopiero od listopada. Dziękuję.
Nadrzędny Autor jolik_ Dodany 2009-11-09 22:52
W przypadku osób, które uzyskały orzeczenie o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności po raz pierwszy, zasiłek pielęgnacyjny przysługuje od miesiąca, w którym został złożony wniosek o wydanie orzeczenia. Wniosek o zasiłek trzeba złożyć w ciągu trzech miesięcy od wydania orzeczenia o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności.

   Natomiast w przypadku kontynuacji orzeczenia, zasiłek pielęgnacyjny przysługuje od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym upłynął termin ważności poprzedniego orzeczenia. Tak jest pod warunkiem, że wniosek o ustalenie niepełnosprawności lub stopnia niepełnosprawności zostanie złożony w ciągu miesiąca od utraty poprzedniego orzeczenia, a wniosek o ustalenie prawa do zasiłku pielęgnacyjnego - w terminie trzech miesięcy od dnia wydania orzeczenia.

Uwaga: W przypadku przekroczenia powyższych terminów prawo do zasiłku pielęgnacyjnego przysługuje od miesiąca złożenia wniosku.

MOPS wypłaci zasiłek pielęgnacyjny od października. "Wyrównanie' nastąpi wraz z bieżącą płatnością.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / zasiłek pielęgnacyjny (2663 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill