www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Zintegrowani.pl - nowy serwis społecznościowy!!! (45410 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  
- Autor admin_01 Dodany 2009-12-31 11:59
Witam serdecznie. Dziś, w ostatnim dniu 2009 roku odpalamy nasz nowy serwis społecznościowy Zintegrowani.pl. Został on stworzony z myślą o osobach z niepełnosprawnością i wszystkich osobach  sprawnych które chciałyby poznać niepełnosprawność. Nie ukrywam że tworząc go myśleliśmy też o Was - społeczności forum niepelnosprawni.pl. Nowy serwis ma sporo fajnych funkcjonalności, których tu brakuje - każdy może sam tworzyć grupy dyskusyjne, publikować galerie swoich zdjęć, rozmawiać z innymi na miniczacie i wiele innych. Chciałbym serdecznie zaprosić Was do rejestrowania się w nowym serwisie i zgłaszania Waszych uwag. Z okazji premiery zorganizowaliśmy tez mały konkurs z nagrodami dla najbardziej aktywnych użytkowników.

Tu można rejestrować się w nowym serwisie: http://www.zintegrowani.pl/
A tu można znaleźć szczegóły dotyczące konkursu: http://www.zintegrowani.pl/spotkania/3/konkurs-na-start-serwisu-
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-12-31 13:58
Kurczę znów ja pierwsza :-( A szkoda wolałabym tym razem poznać zdania innych.

Admin_01 dzięki na[ewno tam zajrzę i jak złapię czas popatrzę sobie na to i owo. Mam też pytanie?
Tu było super. Czy to forum zniknie? Co do mnie lubię mieszane towarzystwo.

Szczęśliwego Nowego Roku :-)))))))
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2009-12-31 14:02
Co do mnie lubię mieszane towarzystwo.<

i ja nie jestem szowinistą;) . Pożyjemy zobaczymy :-) .
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-12-31 14:09
Dzięki za odzew :-))))))))
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2009-12-31 14:16
Zaraz muszę do kuchni . Dzisiaj jestem taki niewydarzony: ospały, powolny - jak nigdy . Właśnie odebrałem telefon, że żona będzie wcześniej . Przeto lecę gibko do kuchni... muszę już zacząć lecieć, by zdążyć ;-)) . Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-12-31 14:18
Amalian i ja też zaraz zniknę choć komp zostawie włączony

Życzę "WAM" wszystkiego dobrego w nowym roku
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2009-12-31 14:26
Również wszystkim, którzy przyjmą ... ciepła, wiary, nadziei ... a że resztę można sobie kupić, to troszkę więcej pieniążków i mocnej głowy - na ich wydawanie ;-).
Nadrzędny Autor renatawanke Dodany 2009-12-31 16:39
Ja  też  lubie  to  forum  i NIEKTÓRYCH  rozmówców ::-)))  
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-12-31 16:56
Renatko i ja lubię to forum .... kasa hmmmm amalian ja chciałabym ...... oj zostawię to dla siebie tylko do wiadomości. Ja zostaje tu dopuki to forum bedzie istniało to postanowienie w starym roku.
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2009-12-31 17:19
Ja już się zarejestrowałem.Jeszcze są w "powijakach" bo dopiero zaczynają .Zobaczymy co będzie dalej.........ile już tych serwisów zajmuje się niepełnosprawnymi.Zobaczymy Ich efekty.Odpalającym nowy serwis w NOWYM ROKU życzę dużo zdrowia i pomyślności.
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2009-12-31 17:37
a o co chodzi w tym serwisie bo nie wiem. Zarejestrowałem się i jakoś to licho wygląda. Kolejne zmarnotrawienie publicznych pieniędzy (Pefron).
Nadrzędny Autor eligiusz Dodany 2009-12-31 19:27
Najprawdopodobnie są na "rozruchu".Zobaczymy co będzie dalej.Pozdrawiam
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-12-31 20:47
No to ja poczekam ja mam czas :-))))
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2010-01-01 11:11
Barnaba. Podzielam Twoje zdanie, że na razie "licho wygląda". Zarejestrowałam się i zaraz skasowałam swoje konto. To nie dla mnie . Może młodsi się tam odnajdą. Gdyby to zależało od moich pieniędzy, to wolałabym zmodernizować stare forum, ale tam są mądrzejsi w tym temacie niż ja i wiedzą co robią. Może kiedyś jak się już  wszystko rozkręci to jeszcze tam zajrzę.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-01-01 11:20
A ja poczekam ja mam czas. To forum obecne to jest dla mnie jak zaczarowane. Wracam tu jak bumerang.... Więc coś w tym jest L)))))
Nadrzędny Autor siwek Dodany 2010-01-01 11:28
Bo się lubimy zwyczajnie,od dziś,od wczoraj,od lat.:-)
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2010-01-01 11:29
O tak siwek i nie mam ochoty was stracić z oczu :-)))
Nadrzędny - Autor kropka Dodany 2010-01-01 14:54
Z tego co przeczytałam, nikt się nami nie zamierza zajmować. Rusza serwis, który sami musimy tworzyć, nawiązywać znajomości, budować nowe relacje, gadać...gadać... i wszystko co komu przyjdzie do głowy. Tak zrozumiałam...chyba,że mi jeszcze szampan nie wywietrzył...
Nadrzędny Autor kropka Dodany 2010-01-01 14:56
To była odp.dla P.eligiusza. Najleszego... w 2010 r.
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2010-01-01 14:57
Ja chyba dołącze do czekających, tu mi dobrze
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-01-01 14:58
O malta jesteś wspaniała :-)

Kropeczko dlatego ja poczekam ja mam czas... :-) Wszystkiego dobrego i Tobie :-)
Nadrzędny Autor kropka Dodany 2010-01-01 15:04
Też Wam życzę najlepszego, przede wszystkim pogody ducha,to i reszta jakoś się znajdzie. Japróbowałam zarejestrować się, ale coś mi nie wypaliło.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-01-01 15:10
Ja  nie próbowałam jeszcze, ale czytałam regulamin i coś mnie z tamtąd wymiotło... Jak już pisalam ja poczekam ja mam czas. Mnie tu dobrze :-)
Nadrzędny Autor klarysa Dodany 2010-01-01 18:54
Witam Forumowiczów :-)
Wszystkiego  najlepszego  w Nowym 2010 Roku, dużo zdrowia, radości  i uśmiechu każdego dnia:)

Ella, a ja próbowałam się zarejestrować, ale coś  chyba jest nie tak. Może innym razem tam zajrzę.
Zresztą tutaj jest całkiem miło i znajomo :-).
Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-01-01 19:03
E tam narazie zostaję tu. Zanimkolwiek gdzieś na dobre wyemigruję musze dobrze poznać miejsce. To też dłuuugaśno obserwowałam zanim się zarejestriowałam. Wiem jedno zawsze jak bumerang wracam na to forum a to było pierwsze forum z pełną rejestracją :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2010-01-01 20:09
Elu tam będziesz musiała dłużej obserwować, bo jak sama sobie nie zorganizujesz znajomych itd, to  niewiele zobaczysz. Nie zarzekam się , że nigdy więcej tam nie zajrzę, ale jak na tą chwilę , to zlikwidowałam konto, bo ta opcja jest tam dostępna.
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2010-01-01 20:18
Od razu mówię: nie byłam, nie widziałam (i nie planuję póki co)...

Ale jest to okazja do szerszej uwagi. Słyszeliście w życiu o takich rzeczach jak Nasza-klasa, Goldenline, Linkedin, Facebook? To są właśnie serwisy społecznościowe. I rzeczywiście, na ile mi oceniać działają na zasadzie:

> nikt się nami nie zamierza zajmować [...] sami musimy tworzyć, nawiązywać znajomości, budować nowe relacje, gadać...gadać...


czy

> jak sama sobie nie zorganizujesz znajomych itd, to  niewiele zobaczysz


"Filozofia" tzw. portali społecznościowych polega właśnie na tym, że pozwalają, ludziom tworzyć społeczności dając do tego pustą ramkę. Chcesz, żeby Twoi znajomi z dawnej pracy wiedzieli co się u Ciebie dzieje: zakładasz sobie profil na czymś takim, wysyłasz im zaproszenia, tworzysz jakąś przestrzeń i wykorzystujesz. Oczywiście z czasem, gdy użytkowników jest więcej mogą powstać przestrzenie bardziej ogólne (np. miłośnicy motoryzacji mogę założyć grupę miłośników motoryzacji, skutkiem czego "spotkają" się ludzie zaproszeni przez różnych innych ludzi).

Macie zatem, jeśli Was to ciekawi, wgląd w to jak wygląda inny rodzaj "dania" serwowanego w restauracji "Internet".
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2010-01-01 20:21
Tylko dlaczego na to danie kasę daje Pefron? 
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2010-01-01 20:41 Zmieniony 2010-01-01 20:43

> Tylko dlaczego na to danie kasę daje Pefron? 


O to należy pytać PFRON (nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wysłać pismo z zapytaniem). Ja tylko tłumaczę jak ogólnie działa "serwis społecznościowy" a zatem czego prawdopodobnie można się po nowym pomyśle Integracji spodziewać.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2010-01-01 20:44
Masz rację. To nie było pytanie do Ciebie.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-01-01 20:48
Witaj Boginko.
Skoro tu już jesteś powiedz mi; Czy to nasze obecne forum ulegnie likwidacji? Dlaczego nam propunują migrację dodając jenocześnie konkurs?
Nie, nie jestem pijana. Nie piję w realnym świecie, ale czegoś tu nie rozumiem. To pierwsze forum nad którym bedę dłuuuuugo się zastanawiać. Cos mi tu nie pasuje.
Pozdrawiam.
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2010-01-01 20:58 Zmieniony 2010-01-01 21:11

> Czy to nasze obecne forum ulegnie likwidacji?


Ellu, a może mi powiesz skąd ja mam takie rzeczy wiedzieć? Ja tutaj mogę tłumaczyć informatykę, a nie decyzje i posunięcia ludzi których nie znam. Proszę się odzwyczaić od pytania mnie o rzeczy, o których nie mam bladego pojęcia, bo to strasznie głupie uczucie wywołuje. :-)

> Dlaczego nam propunują migrację dodając jenocześnie konkurs?


Niezależnie od tego jakie ktoś ma plany dla tego forum, siłą każdego serwisu społecznościowego jest liczba porządnie aktywnych użytkowników. To zarazem największa ich wada (moim zdaniem), bo o ile stworzyć sobie "przestrzeń" (profil, grupę itd.) nie jest trudno, o tyle utrzymanie jej wymaga dobrego pomysłu, solidności, współpracy z innymi zgranymi członkami grupy. Żeby serwis był ciekawy, takich ludzi musi być odpowiednio dużo.

Tymczasem, jak często w internecie, sprawdza się zasada, że tylko niewielka część osób podejmuje się czegoś takiego na długą metę: zobacz ilu mamy użytkowników na tym forum łącznie, a ilu napisało kiedykolwiek jakiegokolwiek posta. Ilu napisało tych postów powiedzmy pięć. Tak samo jest z portalami społecznościowymi - im więcej osób zarejestrowanych, tym większa szansa, że znajdzie się wśród nich wystarczająco duża grupa zdolna serwis "rozbujać". A nikt normalny nie otwiera serwisu (jakiegokolwiek) po to, żeby zdechł. :-) Zatem administratorom po prostu zależy na użytkownikach.

Zresztą - zrób prosty eksperyment: w kawiarence wybierz sobie ostatnią stronę wątków (wyboru stron dokonuje się cyframi w prawnym rogu tego paska, na którym jest m.in. przycisk "Dodaj nowy wątek". Zauważ - ostatni wątek ma wpis z kwietnia 2006. A teraz zacznij szukać pierwszego wątku, który będzie miał ponad 20 postów. Zobacz ile czasu minęło między jednym a drugim. A teraz poszukaj piątego wątku, w którym liczba postów będzie dwucyfrowa. I tak dalej.. zobacz ile czasu istniało to forum, zanim się na dobre "rozbujało"...

Jednym ze sposobów szybszego "rozbujania" jest przecież właśnie przyciąganie użytkowników konkursami (jak już przyjdą to może zostaną?) czy zapraszanie ludzi, którzy już się usadowili w innej części serwisu. Kiedy startowało to forum, Integracja nie miała (o ile mnie pamięć nie myli) takiej możliwości - nie było innej społeczności internetowej skupionej wokół Integracji. W obecniej sytuacji próba zasilenia nowego serwisu bywalcami jest zatem logiczna.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-01-01 21:12
I Tyle mi wystarczy dziękuję.
Nie myślałam że nie wiesz. Wiem że pracujesz jako tłumacz ale nic poza tym dlatego spytałam.Przepraszam
Pozdrawiam :-)
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2010-01-01 21:16
Nie masz za co przepraszać. Weź tylko pod uwagę, że: to co się stanie z tym forum wiedzą tylko osoby pracujące dla Integracji oraz Ci, którzy o to zapytali i otrzymali jakąś odpowiedź. Ja, jak już bodaj kilka tuzinów razy podkreślałam, nie mam z Integracją związków (gdybym miała, występowałabym tu pod nazwiskiem). Zatem wiem o takich rzeczach mniej więcej tyle samo co wszyscy. :-)
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-01-01 21:20
Boginko spytałam bo admin_01 nie występuje pod nazwiskiem. A przeprosiłam bo faktycznie nie pomyślałam sama.A nie pamiętałam że pisałaś. :-)
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2010-01-01 21:28

> admin_01 nie występuje pod nazwiskiem


A to już decyzja Admina (a właściwie Adminki). Należeć do "oficjeli" i jednocześnie mieć taki pseudonim jak mam, to byłoby dla mnie posunięcie zupełnie pozbawione decorum. Nawet gdybym z jakiegoś powodu miała obowiązek mieć konto nie z nazwiskiem (choćby to to, żeby możliwe było jego "przekazanie" czy używanie wspólnie przez wiele osób), to z pewnością nie z takim pseudonimem. :-)
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2010-01-01 21:30
Ok dzięki :-)
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-01-01 20:15 Zmieniony 2010-01-01 20:38
Lid ok w takim razie nie marnuję czasu na zaglądanie. Nie mam zamiaru zmieniać punktu siedzenia i patrzenia :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2010-01-01 20:17
Lepiej sama sprawdź, będziesz miała własny pogląd. Ja mogę być w błędzie. Może tam się tak rozwinie , że wszyscy tam odejdą. Nigdy nic nie wiadomo. :-)))))))))
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-01-01 20:38 Zmieniony 2010-01-01 20:40
Byłam tam bez rejestracji.... reszta bez słów
Nadrzędny Autor siwek Dodany 2010-01-01 21:01
Graliście kiedy w traviana,tam też jest społeczność internetowa i wiele przyjaźni w realu się z tej gry zawiązało.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-01-01 21:13
Nie nie grałam w trawiana bo tak naprawdę chyba w nic nie gram. Za mało mam czasu :-(:-)
Nadrzędny Autor siwek Dodany 2010-01-01 21:19
Ja też nie gram,ale znam ludzi którzy grają i organizują sobie grupowe spotkania towarzyskie z całymi rodzinami;tz.małżeństwo+dzieciaki.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-01-01 21:22
A potem jak co nie wypali to dokopują jak skrzat2 ? Dziękuję za takie znajomości.
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2010-01-01 22:15
Elu,napiszę Ci coś na ten temat,ale nie dziś i nie tu.Poznałem tych ludzi,są bardzo fajni.Pochodzą z całej Polski-to nie ON.
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2010-01-02 11:35
A co to za gra?
Nadrzędny - Autor aggie_c Dodany 2010-01-02 15:36
Ja zaraz zaglądnę na to nowe forum ale nie mam zamiaru stąd odchodzić (chyba,że ktoś mnie wyrzuci :-):-):-))  bo bardzo polubiłam tu osoby :-)
siwek mam prośbę napisz coś więcej o tej grze!
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2010-01-02 16:04
Witam w Nowym Roku!
Boginka otarła mi mgłę z oczu,bo już skłonna byłam uwierzyć,
że zatroszczono się o nasze forum ,aby było bardziej kolorowe,
urozmaicone.Choć szczerze......- to ważni są ludzie a nie bajery.
Tak jak Ela mówi,TO forum jest magiczne i przyciąga,
pomimo szarości.
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2010-01-02 16:34 Zmieniony 2010-01-02 16:36

> Boginka otarła mi mgłę z oczu,bo już skłonna byłam uwierzyć, że zatroszczono się o nasze forum ,aby było bardziej kolorowe, urozmaicone.


Teoretycznie jest pewnie możliwe "przeniesienie" całego forum w obręb takiego serwisu społecznościowego (z pewnymi adaptacjami). Przynajmniej w tym sensie, że jeżeli wszyscy zainteresowani postanowią się przenieść, to ta także mogą stworzyć wewnątrz serwisu forum.
Nadrzędny - Autor Buziaczek08 Dodany 2010-01-02 22:38
JA TEZ WIDZIALEM BARDZO FAJNY PORTAL SPOLECZNOSCIOWY (KLIK) I FORUM (KLIK),DLA OSOB NIEPELNOSPRAWNYCH, KTORY BARDZO DYNAMICZNIE SIE ROZWIJA.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Zintegrowani.pl - nowy serwis społecznościowy!!! (45410 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill