www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Ustawa antydyskryminacyjna / Dyskryminacja niepełnosprawnych w Warszawie (1824 - wyświetleń)
- Autor kucyk24 Dodany 2022-05-22 22:21
Mamy od kilku lat w Warszawie akcję zwężania jezdni, zakładania nowych skwerów i trawników aby można wypoczywać, wytyczane są nowe drogi rowerowe. Z ruchu kołowego wyłączne są coraz to nowe ulice i kwartały miasta. Bardzo to pięknie wygląda na folderach. Co ma jednak zrobić osoba niepełnosprawna, której samochód umożliwia poruszanie się. Nie może skorzystać z komunikacji publicznej, ponieważ trzeba do niej dojść i wejść do środka, po dojeździe na miejsce znów często jest daleki spacer. Zgodnie z polityką Miasta wszędzie coraz więcej udogodnień dla rowerów - często kosztem dostępności dla niepełnosprawnych, którzy nie mogą korzystać z rowerów. Cóż sprowadza się do tego aby niepełnosprawny siedział w domu i nie kręcił się po mieście. Gorzej jak chce jeszcze załatwiać samodzielnie sprawy albo nie daj boże pracować. Nie ma mowy o miejscach na kopertach, coraz mniej jest też normalnych miejsc parkingowych. Niech wtedy taki osobnik gnije w korkach i biega setki metrów po terenach wyłączonych z ruchu. Niech nie lezie pięknym, zdrowym i bogatym w oczy.
Nadrzędny - Autor Dynia Dodany 2022-10-13 11:19
Dlatego zainwestowałam w przystawkę elektryczną do wózka i zasuwam ścieżkami rowerowymi. Uczucie wolności nie do opisania w porównaniu do wolnych wózków elektrycznych.
Nadrzędny - Autor kucyk24 Dodany 2022-10-14 08:04
Gratuluję. Ciekaw jestem, czy będziesz taki zadowolony w okresie od listopada do marca. Rowery i ścieżki to generalnie pozytywna rzecz. Niestety w naszym klimacie wykorzystywane są przez 6-7 miesięcy w roku. Zwężenia dróg funkcjonują zaś przez cały rok.
Nadrzędny Autor Dynia Dodany 2022-12-19 17:46
Jest grudzień a ja nadal śmigam przystawką. Dałam radę nawet po śniegu, przy - 13 stopniach. Jedyna różnica, że na nogi zakładam śpiwór dziecięcy typu mumia, który jest idealnie wąski i przylegający i sięga mi pod pachy. Bardzo, ale to bardzo nie lubię szukania sobie problemów zamiast rozwiązań na miarę XXI wieku.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Ustawa antydyskryminacyjna / Dyskryminacja niepełnosprawnych w Warszawie (1824 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill