www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / PFRON (9912 - wyświetleń)
- Autor Mariolcia843 Dodany 2010-04-07 10:03
Mam pytanie i jednocześnie prośbę. Mam pierwszą grupę inwalidzką. Czy może mi ktoś napisać co mi się należy z PFRON-u?
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2010-04-07 10:18
Za mało danych.
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2010-04-07 11:01
Szanowna Pani.
Osobom niepełnosprawnym ze znacznym stopniem niepełnosprawności przysługują:
- ulgi komunikacyjne (49% na przejazdy PKP i PKS pociągami (2 kl.) i autobusami zwykłymi, 37% na przejazdy pociągami i autobusami pospiesznymi)
- karta parkingowa, o ile w punkcie 9 orzeczenia o niepełnosprawności zaznaczono /dotyczy/
- dofinansowania do: wyjazdu na turnus rehabilitacyjny, zakupu sprzętu rehabilitacyjnego, środków pomocniczych, likwidacji barier architektonicznych, w komunikowaniu się i technicznych
- ulgi podatkowe
Osoby niepełnosprawne mogą korzystać również z programów uruchamianych przez PFRON.
Nadrzędny - Autor Mariolcia843 Dodany 2010-04-07 13:05
chodzi mi też o te programy PFRON-u. Chciałabym wiedzieć o co mogę się starać, a mam niedowład czterokończynowy spowodowany przez stwardnienie rozsiane
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2010-04-08 09:45
Prosze zapoznać się z regulaminami programów PFRON. Znajdują się one na stronie www.pfron.pl. Każdy program proponuje inny rodzaj wsparcia i jest skierowany do innej grupy osób niepełnosprawnych.
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2010-04-08 11:34
Szanowne Centrum.Proszę się ustosunkować i podpowiedzieć mi ,na jaką pomoc Unii Europejskiej w ramach Jej programów realizowanych w Polsce może liczyć niepełnosprawny

1. Wiek powyżej 73 lata
2 Osoba niepełnosprawna posiadająca znaczny stopień niepełnosprawności
3.Emeryt  nie pracujący
Proszę jaki program jest przeznaczony dla takich osób.Tylko proszę nie odsyłać mnie do kogoś innego.Pisałem w tej sprawie do wielu Agend które powinny realizować te programy.Wszędzie odpisują,że jest pomoc a wszystko kierowane jest do PCPR , a Ci odpowiadają na nic nie ma pieniędzy.A więc jak to jest.Po co te Ministerstwa,Organizacje ,Pełnomocnicy-którym się wydaje że pomagają ON. Jest pomoc dla ON ,ale takich w wieku produkcyjnym.Staruchami nikt się nie chce zająć.
Proszę o konkrety,poparte przepisami i podpowiedziami co robić,aby czuć się że mój kraj jest członkiem Unii Europejskiej.
Nadrzędny - Autor krak Dodany 2010-04-10 19:55
Eligiusz, rozumiem cię i przykro mi jest, że nie możesz skorzystać z programów PRFON-u. Jak sam zauważyłeś, w większości są skierowane do młodszych osób w wieku produkcyjnym, a niestety czas, w którym ty i równo-latkowie tobie  pracowali,  nie zgromadził odpowiednich środków finansowych, nie wytworzył mechanizmów ubezpieczeniowych. Nie da się wszystkiego nadrobić w 10-20 lat. Zachód ze swoją opieką socjalną budował się co najmniej 50. Ale budował się a nie tylko trwał. Poza tym inna mentalność ludzi władzy i nie tylko. Sami sobie dzisiaj wykuwamy taką a nie inną rzeczywistość.
Wybacz, że tak sarkastycznie piszę, ale sam też z bezradnością patrzę na te wszystkie pomocowe programy. Niestety. Nie ma jeszcze UCPR-ów (Unijnych  Centrów Pomocy Rodzinie) lub inaczej nazywanych instytucji przy Parlamencie Europejskim.Tam tylko ewentualnie dają zalecenia.
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2010-04-24 18:07
Ustosunkuję się do wypowiedzi kraka. Osobo -przykro Ci a jednocześnie mówisz ,że fundusz nie zgromadził.Ale czy zdajesz sobie sprawę ,że Twój fundusz też może nie zgromadzić .I co wtedy? Jeżeli będzie się należała tobie pomoc ,to ktoś ci napisze-"nie zgromadziłeś" i co pogodzisz się z tym,że ciebie "wyrolowano"........A zostaw zachód oni zawsze myśleli tylko o sobie.Nie myśl że ich obchodzi twoja przyszłość./albo przeszłość/Dzisiaj dla zachodu-dla wschodu też liczy się"kasa"a człowiek sobie "wypracowuje".Zyczę abyś wypracował jak najwięcej..
Nadrzędny Autor krak Dodany 2010-04-24 19:27
Osobo Eligiusz.   Sam masz 73 lata czy piszesz o 73-latkach.  W pierwszym przypadku to ty sam po 1945 roku budowałeś, wypracowywałeś bogactwo tego kraju, a jeżeli jesteś młodszy to od 20 lat sami wybieramy władzę, która zarządza tym krajem. Jak zarządza – odpowiedz sobie sam. Nikt jej nam nie narzucił. 
Zachód jest tylko pewnym odnośnikiem do porównania rozwoju po 1945 roku.  Dzisiaj jak sam nie zadbasz o siebie to nie licz na nikogo. Ja tam na zachód nie liczę. Napisałem co myślę o tym. Krócej byłoby – zadałeś retoryczne pytania.  (Myślę, że wiesz co to znaczy pytanie retoryczne).
A co ma znaczyć "Twój fundusz" w Twojej wypowiedzi? To nie jest mój fundusz. Bez urazy.
Nadrzędny Autor eligiusz Dodany 2010-04-24 18:20
Do Centrum.W dalszym ciągu udajecie ,że pomagacie ON.Takie odpowiedzi włóżcie w swoje dokumentym i w dalszym ciągu udawajcie pomoc ON/skrót/ Przecież dokładnie wiecie,że wszystkie agendy rządowe na których utrzymaniu wy jesteście mają gotowe formularze 0 odpowiedzi o braku funduszy.Czy wy jako pracownicy zbliżeni do władz centralnych kierując nas biedaków do PCPR-ów nie zdajecie sobie sprawy,że robicie nas w "balona".Przecież dokładnie wiecie,że oni nam odpiszą "brak funduszy"a wy i oni są zadowoleni.Zrobili swoje.Czy nam w tak biednym kraju potrzeba tak rozbudowanej administracji do odpisywania sloganu"brak funduszy".Myślę,że Tusk i tym problemem się zajmie i wtedy urzędnicy nie będą mu potrzebni.
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2010-04-22 07:06 Zmieniony 2010-04-22 07:20
przed kilkoma dniami był program  w telewizji, iż PFRON przez wprowadzenie dofinansowań do rynku pracy, konkretnie dofinansowanie składek na ubezpieczenie społeczne dla pracujących ON, PFRON ma problemy finansowe, i wiąże się to pośrednio z przełożeniem funduszy na ten cel, a co dalej idzie za mało jest na inne dofinansowania.
Oczywiście jest to na niekorzyść wielu ON, ale ? taki galimatias zafundowano nam dwa lata temu. Przedtem ON nie płacił składki na ZUS, PFRON tym samym nie musiał współfinansować.
Pracujący płaci  składkę do ZUS lub KRUS, a potem i tak dostaje zwrot od PFRON,
a w między czasie PFRON traci pieniądze na obsługę programu SODiR, druki np. Wn – U – G , INF-U-P,   konkretnie wypłata tym pracownikom pensji. Po drodze banki się też wzbogacają , gdyż przelew na konto  jest dokonywany, dokonywany dwukrotnie, wpłata składki ubezpieczenia społecznego, a potem zwrot, czyli prowizja za przelewy.

Jednym słowem coś za coś w naszym kraju , ktoś zyska ktoś straci, ale dlaczego właśnie najsłabsi mają tracić ?
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2010-04-22 09:09
sami sobie jestesmy winni i tyle.
Nadrzędny - Autor Wolodia Dodany 2010-04-22 17:01
powiedz rallfin co to znaczy??? to coś napisał!
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2010-04-23 09:42
Oznacza to ze:

Czy sprzeciwilismy sie temy procederowi jako ON? Czy organizacje pozarzadowe, ktore to tak tylko krzycza ze ile to dla nas robia, to czy zabraly glos w naszej obronie? NIE NIE NIE !!!! Jakby to im zabrać kase na projekty, to była by burza i to nawet medialna. Ale, ze to nam zabrano, to sie siedzi cicho, bo nie organizacjom zabrano. A przypominam ze pracodawcy na PFRON placa kary za nie zatrudnianie nas, wiec powinny te pieniadze byc dla nas, a nie dla innych.
Nadrzędny - Autor Wolodia Dodany 2010-04-23 11:38
dzięki serdeczne za pouczenie. Moim zdaniem winno być tak że wypracowałem sobie emeryturę czy moj stan zdrowia nie pozwala mi na pracę ani na przebranżowienie do innego zawodu powinienem odgornie otrzymać to co mi się należy i nie starać się o nic wiecej . A że tak nie jest to wina czyja (według Ciebie to "ON"? zawinił, a według mnie to Niepelnosprawni nie mają przebicia nawet wtedy gdy w np. sejmie zasiada poseł Inwalida ktory podobno walczy o sprawy Niepelnosprawnych). Ja nie mam też tendencji odnoszenia się do ludzi "on ona ono " dlatego pisze Niepełnosprawny lub inwalida czasami kaleka. Jestem i bylem przeciw wszelkim Fundacją Orkiestrą itp organizacja bo to one najwięcej zjadają naszych pieniędzy, a nie walcza o nasze dobro. Tak samo jest z rządem - nie dba o nas polaków, za to nagminnie popiera dolara itp podobne waluty. Polak się nie liczy.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2010-04-23 14:01
A możesz wytłumaczyć, Wolodia, dlaczego ktoś ma "walczyć" akurat o Twoje dobro, skoro Ty sam nie walczysz o niczyje...?
Zawsze możesz założyć fundację działającą wyłącznie na swoją rzecz i zbierać tę niebotyczną (jak mniemasz) i łatwo przychodzącą kasę na własne potrzeby. Prawo na to zezwala.
I proponuję zaprzestać już tego komentowania i oceniania osób, które stosują skróty "ON" itp. Ty piszesz tak, a inni inaczej - czy to też jest naprawdę takie trudne do zaakceptowania? Pisanie w necie, szczególnie maili i na forach absolutnie dopuszcza używanie różnych form mniej lub bardziej gramatycznych i skrótów, więc nie ma potrzeby wywyższania wyłącznie własnej maniery.

Najpier karcisz wszelkie możliwe fundacje itp, a zaraz potem żądasz, aby te same zajmowały się Tobą i Twoimi potrzebami. I jak to w końcu jest...?
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2010-04-23 15:52 Zmieniony 2010-04-23 15:55
no skoro biora kase organizacje i krzycza ze na dla nas wszystko robia, to niech sie zajma konkretnie nami, a nie soba. bo jak narazie to dbaja tylko o siebie.
Nadrzędny Autor Wolodia Dodany 2010-04-23 22:02
wracajac do watku to wlaśnie z tych kilku postów na tej stronie nie znalazłem jednosci w walce o dobro Niepelnosprawnych. Patrz wypowiedź bluengel z godz 22. Wychodzi na to że tak jak w rodzinie mozemy sobie tylko pogdybać i na tym koniec. Postaw sie albo zaproponuj cos to od razu jesteś wyklęty a może jeszcze gorzej. I powiedz rafallbn1981 co dalej ?
Nadrzędny - Autor Wolodia Dodany 2010-04-23 18:54
Miła jesteś Bluengell
I dlatego śpieszę donieść że nie wszyscy urodzili się do przywodstwa w kraju nie wszyscy moga pelnić rolę  dyrektorow wlaścicieli bo kto by na cich pracował? natomiast wielu jest do tego by pokazywać prawidlową drogę rządzącym by mogli sie dłuzej utrzymać przy władzy. I to jest ta róznica między nami. Ja nie mam fabryczki a Ty chcesz robotników i to oddanych potulnych by harowali i garowali dla Ciebie i na Twoje konto, jak aktualnie rencisci emeryci z ograniczonymi zarobkami Pewnie powiesz że ograniczone nie przez Ciebie  ale to to samo bo więcej nie placisz niż to minimum.
Czy ja karcę inne fundacje i czy ja chcę by istnialy to powiem że ja je zwalczam i ja nic od nich nie chcę bo przyklady jakie daje świat dziennikarzy co te fundacje nie wyrabiają dla ludzi ułomnych było ucięte na zawsze. Przyklad dzieci chronionych przez te fundacje jest jawnym przykldem wypaczenia tej formy pomocy. Opieka w kraju milionów Niepelnosprawnych przez te fundacje jest raczej niemożliwa a pokazywanie jednostek dostających opiekę od tych fundacji jest krzywdzące dla pozostałych milionów. itd, oraz dalej proszę o dyskusję.
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2010-04-23 21:00
Wolodia - jak zwykle i jak więle innych osób, nie masz pojęcia o czym, ale piszesz i wyrokujesz.
I tu się mylisz - jeśli sądzisz, że człowiekowi za dobrą robotę wystarczy zapłacić te minima, o których wypisujesz, to jesteś w... błędzie co najmniej. Rzetelny pracownik otrzymuje u mnie takie wynagrodzenie, na jakie zapracuje i na jakie się ze mną umawia. A moim zadaniem jest zapewnić płynność finansową.
Nie stosuję ograniczeń, ponieważ nie zatrudniam obecnie osób pobierających renciny - bo takie się nie zgłosiły do konkretnych zadań (albo się nie nadawały). A poza tym - ograniczenia w zarobkach nie są obligatoryjne a już na pewno są niezależne od firmy. Chcesz zarabiać dużo - zawieś rentę. Proste. I nie dorabiaj tu filozofii, której nie ma. Ja sama taką drobę wybrałam i nie żałuję.
Już nie dyskutuję, bo poziom wypowiedzi oraz intencje mnie jednak przera(ża)stają.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / PFRON (9912 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill