www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / symbole niepełnosprawności (7939 - wyświetleń)
- Autor biedroneczka Dodany 2010-03-31 06:57
Witam. Proszę o poradę. Dostałam orzeczenie o niepełnosprawności z symbolem 05-R stopień umiarkowany. W poprzednim miałam dwa symbole 10-N i 05-R. Proszę mi powiedzieć z czym to się wiąże? Wiem, że symbol N to są sprawy neurologiczne. Czy jest możliwe, że  cofnęły się? Zaznaczam, że badanie lekarskie na komisji przez lekarza orzecznika było bardzo powierzchowne. Czy warto odwoływać się od tego orzeczenia?
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2010-03-31 09:19
10-N – schorzenia neurologiczne
05-R – schorzenia narządu ruchu
Te niepełnosprawności są ze sobą często powiązane.
Mogą się pojawić problemy przy odpisach podatkowych np. jeśli będzie trzeba odliczyć leki związane z neurologią czy jakieś urządzenia, publikacje związane z rehabilitacją spraw neurologicznych.
Mogą być też problemy z wyjechaniem na turnus rehabilitacyjny gdzie rehabilituje sie tylko schorzenia neurologiczne (aczkolwiek e są najczęściej połączone z rehabilitacją narządu ruchu)
Nadrzędny - Autor mirek.bak Dodany 2010-03-31 19:42
Moją niepełnosprawność orzeczono w 2001 a powód:R/N. Dożywotnio. Wtedy oznaczało to:Ruchowe/naczyniowe(zrąbane kolana/astma atopowa) Dziś,gdy podaję litery mojej niepełnosprawności ludzie patrzą na mnie z czymś takim dziwnym w oczach i pytają :Panie,co to za choroba nerwowa ? Nie mam już siły tłumaczyć...
Nadrzędny Autor biedroneczka Dodany 2010-04-01 13:35
Mirek trzymaj się, a niech się dziwią.
Nadrzędny Autor biedroneczka Dodany 2010-04-01 13:33
dziękuję :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / symbole niepełnosprawności (7939 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill