www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / dot. decyzji PCPR o odmowie dofinansowania (17620 - wyświetleń)
- Autor leoleg Dodany 2010-04-10 14:38
Witam, otrzymałem przed chwilą informację z PCPR o braku możliwości dofinansowania do turnusu rehabilitacyjnego - brak środków. Czy można się odwołać od takiego pisma?
Jednocześnie dodam, że otrzymuję odmowę trzeci rok z rzędu, a jestem inwalidą pierwszej grupy aktywnym zawodowo.
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2010-04-10 15:29
Szanowne forum.Ustosunkujcie się, do takich wypowiedzi na forum.Dlaczego milczycie.Przecież wszystkich kierujecie do PCPR-ów
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2010-04-10 17:44
Eligiuszu, akurat tu Ciebie nie rozumiem - a co mają do tego forumowicze lub Integracja? Ponieważ to PCPRy dysponują środkami, one oraz instytucje nadrzędne powinny się tłumaczyć. Chyba się nieco zagolopowałeś...
Nigdy nie ma kasy dla wszystkich.
Nadrzędny Autor eligiusz Dodany 2010-04-12 08:32
Odpowiedż dla bluengel.Nie zwracałem się do Ciebie ,więc pilnuj swojego nosa.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2010-04-10 17:39
Dziś sobota i nikt nie pracuje. Poza tym dzień wielkiej tragedii. Czy ON musi mieć wszystko zaraz?
W PONIEDZIAŁEK NAPEWNO ODPISZĄ.

leoleg jak nie masz kasy to kupisz coś? Co ci da odwołanie się? Obym się myliła.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2010-04-10 17:43
Jestem pewna, że nie ma tu PROCEDURY odwoławczej - tzn. Ty piszesz odwołanie, a oni muszą szczegółowo uzasadnić swoją decyzję lub ją zmienić na podstawie Twoich argumentów. Tak jest w przypadku KONKURSÓW a tu to jednak inaczej przebiega.
Oczywiście - nikt Ci nie przyłoży za to, że złożysz pismo z prośbą o głębsze uzasadnienie odrzucenia i ponowne rozpatrzenie wniosku, więc czemu nie? Ale akurat "brak środków" zawsze wygra, ponieważ jeszcze chyba się nie zdarzyło, aby wystarczyło dla wszystkich chętnych. A że tych przyznawanych, na przykład na turnusy, nikt po prawdzie nie analizuje pod kątem zasadności i np. uczciwości... Więc PCPR-y mają tu sporą dowolność i bezkarność.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-04-11 10:18
u mnie w pcpr też nie dofinansowują turnusów podobno dofinansowują sprzęt ortopedyczny a pieniądze rozdziela dyrektor
Nadrzędny Autor Kamyk Dodany 2010-04-12 11:24 Zmieniony 2010-04-12 11:27
Do leolog-
Orzecznictwo rentowe a orzecznictwo pozarentowe :

1.Poprzedni system orzecznictwa - I grupa inwalidzka , to było  Orzeczenie Komisji Lekarskiej ds.Inwalidztwa i Zatrudnienia .

2.Obecny system orzecznictwa - Całkowita niezdolność do pracy i samodzielnej egzystencji .Niezdolność do samodzielnej egzystencji - to jest obecny stan prawny czyli Orzeczenie Lekarza Orzecznika ZUS .A w  kontekście Orzeczenia Powiatowego Zespołu ds.Orzekania o Niepełnosprawności - to znaczny stopień niepełnosprawności.

Nie baw się w taki sposób chłopcze /dziewczyno.To nie jest msce na takie zabawy "aktywnie zawodowy/a". Tutaj piszą również forumowicze ON którzy  mają myślące  mózgi ,oczy i inteligencję. Nie bądź taki hej! Nie rań chorych ludzi!!! Są inne fora gdzie możesz zadawać tzw ściemę,tworzyć krypto..... Rozumiesz człowieku .
Przypominam ,że osoby niepełnosprawne mogą ubiegać się o dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rahabilitacji Osób Niepełnosprawnych do uczestnictwa w turnusie( są podane warunki w rozumieniu przepisów o świadczeniach ....).
Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 15 listopada 2007 r. w sprawie turnusów rehabilitacyjnych (Dz.U.Nr 230,poz.1694).
Bez odbioru aktywnie zawodowy z I grupą inwalidzką.
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2010-04-13 10:49
Odmowa przyznania dofinansowania nie jest decyzją administracyjną. Tak więc nie ma możliwości odwołania się od niej. Każde Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie może ustalić własne zasady rozdziału środków na dofinansowania do turnusów rehabilitacyjnych. Spowodowane jest to zazwyczaj małą ilością środków.
Nadrzędny - Autor minka Dodany 2010-04-13 15:39
Niestety nie macie racji. Ja w sprawie mojej mamy odwołałam się od decyzji. Mama miała 2 gr- umiarkowana. Byłą w roku 2008 na turnusie, w 2009 dostała odpowiedx, że ze względu na brak środków nie ma dofinansowania. Odwołałam się i napisałam, że nastapiło pogorszenie stanu zdrowia- kopia wypisu ze szpitala i dostałam decyzje, że jest dofinansowanie:)
Trzeba próbować...
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2010-04-14 10:05
oczywiście takie pisma są dopuszczane, ale nie mają one postaci odwołań. Odwołanie, na podstawie Kodeksu Postępowania Administracyjnego są możliwe tylko od decyzji administracyjnych. Odmowa przyznania dofinansowania nie jest decyzją administracyjną.
Nadrzędny - Autor bettispageti Dodany 2010-04-14 20:38
PCPR-y chyba rzeczywiście nie mają kasy ,bo ja też otrzymałam odmowę na dofinansowanie w ramach likwidacji barier w komunikowaniu się-trzeci raz z rzędu :-(
Nadrzędny - Autor Kamyk Dodany 2010-04-15 06:37
Wczoraj doczytałem się w internecie w temacie  likwidacji tego tworu PCPR. Jak mamy  to damy a jak nie to nie damy dofinansowania  ale na etaty to mają co m-c.Pozdero od Kamyka!
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2010-04-15 07:52
Odpowiedż dla Kamyka.I tutaj trafiłeś w sedno sprawy.Ile jest ludzi żerujących na finansach przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych.Te wszystkie agendy na szczeblach ministerialnych,różne fundacje i portale internetowe,to nie są wolontariusze.To są wysoko opłacani pracownicy na pensjach ministerialnych /warszawskich/ No przecież tak nie może być aby na nic nie było pieniędzy.Różne gazety,portale telewizja ,radio-"Trzeszczą" o pomocy dla niepełnosprawnych.Jeżeli na dole/powiaty/na nic nie mają pieniędzy to po co PCPR.Tam w każdym siedzi około 25 -30 osób i to na pensjach.Pani dyrektor z sekretarką.Po co mają siedzieć jak tylko "produkują" odmowy z braku funduszy. Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2010-04-15 08:52
Niech mi chociaż raz ktoś z Was - może np. Ty, Eligiuszu - odpowie jednoznacznie, czy: Czy Ty pracowałbyś za darmo, ale kompletnie za zero kasy w jakimkolwiek biurze, firmie, fundacji, urzędzie????? Stać Cię na taką filantropię?

Owszem, m. in. w PCPR-ach pracuje za dużo ludzi, ale główny problem to to, że są kompletnie niekompetentni: i jako urzędnicy, i jako specjaliści w tych konkretnych dziedzinach. Nie pojmuję, jak w XXI wieku nadal mogą mieć miejsce sytucje jak z "Misia" wyjęte, że siedzi "biurowa pani", ma biurko zastawione jedzeniem a petentów przyjmuje kiedy chce i jak chce. Nie rozumiem, dlaczego tam się nie wymaga ani kultury, ani profesjonalizmu, ani rzetelności.
Mało jest tam osób z poczuciem misji i chęcią do rozwijania się. Lecz to wszystko jest może z kolei wynikiem ciągłego BRAKU ROZWIĄZAŃ SYSTEMOWYCH I dobrych pomysłów. Osobiście widzę, że to się - przynajmniej w większych ośrodkach - pomalutku zaczyna zmieniać, ponieważ wchodzą młodsi, lepiej przygotowani ludzie, ale faktycznie, jeszcze daleka droga.

Natomiast, drodzy panowie przedmówcy, w tak licznym narodzie jak nasz nie jest łatwo zrewolucjonizować coś, co nie działa od zawsze. Uwierzcie mi, że wy pierwsi będziecie najmniej zadowoleni, kiedy ktoś w końcu zacznie te ważne zmiany w drastyczny sposób wprowadzać. I też będzie źle.

Właściwie to zgadzam się z Wami w większości argumentów, ale wkurza mnie, że tak łatwo uogólniacie - a ewidentnie dysponujecie wiedzą głównie z własnego podwórka, która nie musi odzwierciedlać sytuacji w każdym ośrodku, mieście, organizacji. Nie sądzicie, że łatwo się krzywdzi dobrych ludzi w ten sposób...?

Mówcie o tych problemach, piszcie, wetujcie - ale do urzędów, do rządu, do posłów, do radnych, w mediach. To przynosi skutki!!! Ale takie anonimowe wylewanie pomyj, wbrew pozorom (poza walorami terapeutycznymi) wpada do studni nicości.
Nadrzędny - Autor minka Dodany 2010-04-15 14:41
Jeśli ktos mi nadal nie wierzy wklejam cytat ze strony MOPS.... Ja w imieniu mamy się odwołałam od decyzji ze skutkiem. A jesli wolicie siedzieć biernie, zastanawiając sie, czy to jest decyzja administracyjna czy nie, to Wasza sprawa.
"Świadczenia z pomocy społecznej przyznawane są w formie decyzji. Wszystkie decyzje o przyznaniu pomocy, a zwłaszcza decyzje o odmowie przyznania pomocy,dofinansowania wydawane są w formie pisemnej. Wyjątek stanowią świadczenia w postaci pracy socjalnej, poradnictwa, itp. – tu pomoc udzielana jest bez konieczności wydawania decyzji. Stronom przysługuje odwołanie od decyzji Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej."
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2010-04-15 15:10
Strasznie się uparłaś...
Tylko że Ty piszesz o MOPS-ie a pozostali o PCPR-rze...

Nikt przecież nikomu nie zabrania zresztą napisać odwołania - uprzedzamy jedynie, że ono nie musi mieć siły sprawczej.
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2010-04-15 17:55
Jest tydzień skupienia.Nie będę prowokował.Ale po niedzieli ustosunkuję się do Twoich wypowiedzi .Szczególnie w kontekście wczasów na Karaibach w oparciu o dzisiejszy artykuł
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2010-04-15 20:24
Aha... Znaczy: teraz masz w głowie podłe myśli, ale dla pozoru ich nie wypowiesz. Za to już po niedzieli nie będziesz się krępował.
To prawie jak z CHODZENIEM do kościoła w niedzielę - a po mszy to już można grzeszyć i obrażać. Też pięknie...

A w sprawie wyjazdów na Karaiby - gdybyś Ty pracował w takim ZPChrze i by Ciebie zaproszono, już widzę, jak byś odmówił udziału w pseudoszkoleniu w ciepłym kraju. Bardzo dobrze, że to w końcu ukrócono, ale nie trwonionoby tej kasy tyle lat, gdyby ludzie-pracownicy firm reagowali i donosili uprzejmie o wydawaniu pieniędzy z funduszy niezgodnie z przeznaczeniem tudzież egzekwowali realizację rzeczywistych potrzeb pracowników. Ale było miło, więc wszyscy siedzieli cicho.
Wiem, co mówię, ponieważ w jedynym ZPChrze, w którym jako młode dziewczę pracowałam, właśnie taki proces uskuteczniłam - napisałam nowy regulamin, powołałam komisję i z dnia na dzień pieniądze zaczęły trafiać do ludzi. Był mały dym, ale szef uznał w końcu nasze racje. Więc to działa, tylko trzeba przestać być spolegliwym zwierzątkiem.
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2010-04-16 09:19
mops i pcpr to jest praktycznie to samo, tylko chodzi o region działania.
ON jest tak ciezko z praca, ze nikt nie bedzie donosil, aby potem nie miec pracy.
Skoro pracowalas zpchr to tez pewnie wiedzialas o wyjazdach turystycznych a nie zareagowalas.

I taka jest rzeczywistosc.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2010-04-16 10:49
Rafale, mógłbyś przynajmniej raz chcieć posłuchać i spróbować zrozumieć, co chce przekazać druga osoba.
Skoro się godzicie na takie patologie - nie wymagaj, aby inni za was te sprawy załatwiali. Wasz wybór, wy ponosicie konsekwencje.

U mnie takich wyjazdów nie było, ponieważ się na nie nie zgadzaliśmy i zostało to uwzględnione. Nie wmawiaj mi rzeczy, o których nie masz pojęcia ani wiedzy. To tak, jak bym ja teraz powiedziała, że jesteś złodziejem - bez żadnych dowodów, faktów, ot tak sobie. Ale nie powiem, bo to nie w porządku.
Nie wiem - zazdrość tobą kieruje czy coś innego?

Rzeczywistość jest taka, że zamiast tyle gadać po próżnicy, można by sobie znaleźć jakieś zajęcie w najbliższym otoczeniu i służyć sobie i innym.
Nadrzędny Autor slider Dodany 2010-06-01 07:52
Zgadzam się z bluengel.
Poza tym wynagrodzenia urzędników idą z innej puli, niż dofinansowania.
PCPR-y finansowane są przez powiaty a środki na dofinansowania pochodzą z PFRON, są one małe i nie wystarczają na obecne potrzeby.

Co do posta Minki w sprawie odwołania.
Jedyną możliwością przyznania dofinansowania musiała być rezygnacja innej osoby, bo brak środków to brak środków i nic się za tym nie kryje.
"Z pustego to i Salomon nie naleje"
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / dot. decyzji PCPR o odmowie dofinansowania (17620 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill