www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / niepelnosprawne dziecko i zasiłek stały (2037 - wyświetleń)
- Autor justyna213 Dodany 2010-10-28 21:20
Witam, dzis odebrałam orzeczenie syna i przy okazji od Pani która mi je wydawała dowiedziałam się o zasiłku stałym.
Nie jest to moje pierwsze orzeczenie - trzecie z kolei ale mamy okresowe. Dotąd w gminie słyszałam tylko ze nic nam sie nie nalezy ze wzgledu na przekroczone kryterium dochodowe (9 zł !). Dostajemy tylko 153 zł świadczenia na synka.
dziecko ma juz 6 lat, ale jest dzieckiem niedowidzącym (-13) i nie ukrywam że przydałoby mi sie ten zasiłek stały. Sam zakup okularów to wydatek rzędu 800-900 mniej więcej co 6-8 miesięcy. I proszę mi wierzyć cena oprawek stanowi drobną część tej kwoty.
Doczytałam troche że żeby "załapać" sie na zasiłek stały musi być w orzeczeniu punkt o konieczności stałej lub długotrwałej opieki - u nas nie wymaga.
Trochę się z tym nie zgodzę, bo o ile Młody jest samodzielny ale tylko do pewnego stopnia. Skoro dziecko nie widzi to tej pomocy potzrebuje. Muszę go wozić do szkoły, co prawda 1,5 km ale sam sobie na razie nie poradzi, muszę mieć dodatkowe książki z większym drukiem, szkoła mi zamawia- koszt oczywiście też większy. Psycholog z poradni psychologiczno- pedagogicznej oceniła, ze dla syna potrzebna będzie dodatkowa pomoc w postaci drugiego pegagoga,żeby sobie poradził w normalnej szkole.
Pani z gminy idzie w zaparte, ze nie mam nawet po co składać wniosku o ten zasiłek. Jak to w koncu jest?
Nadrzędny Autor chrupka79 Dodany 2010-10-29 08:43 Zmieniony 2010-10-29 08:46
zobacz czy na orzeczeniu małego w pkt 7.8 jest wymaga jeśli tak należy ci się św pielęgnacyjne czyli ten stały w wysokości 520 zł miesięcznie oczywiście o ile nie pracujesz jeżeli jest nie wymaga to rób odwołanie pisz natychmiast masz na to 14 dni , św pielęgnacyjne od stycznia 2010 jest przyznawane bez względu na dochód tzn że nie ma granicy dochodowej i tak jak napisałam wcześniej o ile nie pracujesz te pieniądze na dziecko ci się należą a co do pań z gminy to są zwyczajnie nie douczone, możesz mi wierzyć bo sama też pobieram takie, musisz się nastawić na walkę bo mi się czasami wydaje że ci w pomocy społecznej to się tak zachowują jakby to z ich wypłaty pobierano POWODZENIA
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / niepelnosprawne dziecko i zasiłek stały (2037 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill