www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / mam 26 lat i straciłem prawą nogę powyrzej kolana (5330 - wyświetleń)
- Autor budziol85 Dodany 2011-04-08 08:36
Mam na imię Rafał mam 26 lat żonę i synka 6 miesięcy i nie mam prawej nogi.Najgorsze że nie potrafię sobie z tym wszystkim poradzić.
Nie mam pojęcia jak teraz będzie wyglądać nasze życie.Jeśli ktoś był w podobnej sytuacji to chętnie wysłucham rad co do protezy,rehabilitacji 
i jak poradzić sobie z tym nieznośnym bólem i bezsennością. Proszę o pomoc.
 
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2011-04-08 18:23
Witaj Rafał. Wklejam tu link naszego forum. Znajdziesz tam adres stronki amputowani warto i tam zarejestrować się i poklikać. Nie odpycham cię ale wiem jak ciężko jest się przystosować od nowa do życia : a oto link http://forum.niepelnosprawni.pl/topic_show.pl?pid=135516;hl=amputowani
Trzymaj się moze poza mną ( nie jestem po amputacji) ktoś się odezwie.
Nadrzędny Autor kudlata Dodany 2011-04-14 16:19
Witaj Rafał. A ja mam 7-miesięczną córkę, straciłam jesienią w wypadku lewe przedramię i dużą część prawej dłoni :-(
Nie wiem kiedy straciłeś nogę, ale musi minąć trochę czasu, żeby sobie z tą nową sytuacją poradzić, na początku nie jest różowo; może u Ciebie jest za wcześnie? Wasze życie będzie siłą rzeczy inne, ale może być też całkiem dobre i szczęśliwe. Mi bardzo pomaga córeczka, to taki mój mały motywatorek:) wystarczy, że spojrzę w jej ufne oczka i wiem, że nie mogę jej zawieść. Ty też  jesteś potrzebny swojemu synkowi i możesz jeszcze dużo w życiu zdziałać pomimo braku nogi.
Na pewno warto zapisać się na rehabilitację, mi dużo dała i fizycznie i psychicznie. Co do protezy, to nie wiem jaką rozważasz, ale zazwyczaj są to duże koszty, więc pomyśl o subkoncie w jakiejś fundacji, żeby zbierać na nią pieniążki. Co do bólu i bezsenności, to chyba tylko lekarz może pomóc. Naprawdę wszystko może się jeszcze ułożyć.
Trzymaj się, z całego serca Ci kibicuję.
Jakbyś miał jakieś bardziej szczegółowe pytania to pisz na: kudlata1@gazeta.pl, postaram się odpowiedzieć.
Nadrzędny - Autor Ludmiła Pytlos Dodany 2011-05-05 07:12
RAFAŁ ja jestem po amputacji lewej nogi bardzo wysoko; tak; że ortopeda który usiłował [i wziął odlew]stwierdził,że to będzie bardzo trudne do zastosowania w praktyce MAKABRA ja już jestem po entej przecenie ty jesteś młody i masz swoją rodzinę;będzie to trudne ale nie niewykonalne!.UCZCIWIE MÓWIĄC to ja CIEBIE podziwiam tak jesteś SUPER GOŚĆ! długo odczuwałam bóle w kikucie/brzydka nazwa/, nawet do dzisiaj przy zmianach ciśnienia TEŻ.
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-05-06 17:15
KAŻDY CIERPI W SAMOTNOŚCI! CZY TAK NAPRAWDĘ KOBIETA, MĘŻCZYZNA MOŻE KOCHAĆ KALEKĘ? TAK TO SŁOWO JEST CELOWE-BRAK RĘKI,NOGI. CZASEM NIE BRAK NICZEGO ZGRABNA, ŁADNA ALE.. CHORA, CIĘŻKO PORADZIĆ SOBIE ZE SAMYM SOBĄ, A DOPIERO Z DRUGĄ OSOBA!
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-05-06 18:05

> CZY TAK NAPRAWDĘ KOBIETA, MĘŻCZYZNA MOŻE KOCHAĆ KALEKĘ?<


Może.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-05-06 18:51
bober czy twierdzisz że on nie mają prawa do miłości
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-05-07 18:44
Piszesz standardem (barbara33). PRAWO DO MIŁOŚCI MA KAŻDY CZŁOWIEK I ZWIERZE.Nie jestem rozeznana jeszcze gdzie co się pisze. Chyba Indian odpowiedział lakonicznie i pewnie, zgodnie z doświadczeniem i życiem. Szacunek to jedno, a bezwarunkowa miłość to zupełnie coś innego!
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-05-07 20:40
Odpowiedziałam zgodnie z własnym doświadczeniem. Już to kiedyś opisałam. :-)
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-05-08 08:46
piszmy na końcu
po za tym podtrzymuje swoje zdanie
Nadrzędny - Autor Ludmiła Pytlos Dodany 2011-05-06 20:31
KOCHANI wszyscy mają prawo do miłości/dzisiaj jestem w doskonałym humorze ,bo odwiedzili mnie znajomi z mojej pracy są kochani przez 10 lat ani razu nie posprzeczaliśmy się oczywiście nie zawsze mieliśmy te same poglądy na daną sprawę,ale to zawsze była kulturalna dyskusja[bez złości]; oprócz miłości ważny jest szacunek i to należy zapamiętać.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-05-07 09:48
to miło że pamiętają
masz racje
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / mam 26 lat i straciłem prawą nogę powyrzej kolana (5330 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill