www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Praca na dwa etaty (7653 - wyświetleń)
- Autor Gitara Dodany 2011-08-02 11:35
Witam.
Obecnie jestem zatrudniony na umowę o pracę, której ważność wygasa z dniem 31.08.2011r. Zakładam, że dostanę kolejne przedłużenie tej umowy na okres jednego roku (umowa o pracę na czas określony tak jak obecnie). Dodam, że jestem zatrudniony jako osoba niepełnosprawna z dochodem 1317 zł brutto i mój aktualny pracodawca korzysta z dofinansowania PFRON. Wykonuję swoją pracę zdalnie i robię to w czasie krótszym niż przewidział to mój pracodawca. Ponieważ kokosów nie zarabiam, zmuszony jestem do poszukiwania dodatkowej pracy (na zasadach ogólnych tak jak dla osoby całkowicie zdrowej), gdyż to co aktualnie zarabiam wystarcza mi jedynie na opłacenie wynajętego mieszkania i podstawowe środki do życia.

W związku z powyższym mam następujące pytania:

1.Jeżeli podejmę dodatkowe zatrudnienie na umowę o pracę w pełnym wymiarze godzin - pełny etat (na zasadach ogólnych tak jak dla osoby całkowicie zdrowej) lub inny rodzaj umowy cywilno-prawnej u drugiego pracodawcy to czy będzie musiał płacić za mnie dodatkowe składki tj. ZUS itp.?
2.Czy mój aktualny pracodawca nie straci obecnych przywilejów (dofinansowanie z PFRON) wynikających z mojego stopnia niepełnosprawności jeżeli będę równolegle zatrudniony w innym zakładzie pracy?
3.Czy ja będąc zatrudniony w dwóch firmach (na umowę o pracę) jestem narażony na jakiekolwiek nieprzyjemności z tytułu dofinansowania miejsca pracy ze środków PFRON u jednego z pracodawców?

Jeżeli ktoś się orientuje rzetelnie w tej materii to proszę o rzeczowe informacje.

Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor danielxs Dodany 2011-08-02 20:40
znawca nie jestem ale wydaje mi sie ze osoba niepelnosprawna nie moze pracowac wiecej niz 35 godzin tygodniowo oraz nie moze byc zatrudniona w godzinach nadliczbowych ( tzn ze nie mozna miec nadgodzin ) ale pewien nie jestem
Nadrzędny Autor andrzej1964 Dodany 2011-08-28 13:17
to nie są godziny nadliczbowe, tylko dodatkowa praca. Jeśli to jest praca na otwartym Wolnym Rynku Pracy, bez obawy można podejmować, jeśli oczywiście podstawowa praca na to pozwala. Warunkiem z tego co mi wiadomo, to że nie mogą podobno być dwie takie same umowy, czyli umowy o prace. Też nie może być tak, ze na drugiej umowie nie mogą być wpisywane godziny pracy. Godziny pracy są ustalane na gębę, ale i solidnie bez żadnych przekrętów.
Ja tak samo na podobnej zasadzie pracuję. W jednym ZPChr, a w drugim na Otwartym Rynku Pracy i wszystko jest ok. Z ZUSem tak samo jest wszystko ok
W drugiej pracy pracuję tylko 4 godziny, ale też nie codziennie, tylko wyznaczone dni.
Także podobnie mam sytuację, gdzie muszę sobie dorobić, bo mnie nie stać na wiele spraw, życie ile dziś kosztuje
Nie tak dawno wystarczyło mi z jednej pensji wyżyć, dziś już nie i moglem sobie odłożyć i było wszystko ok.
Dziś jestem zadłużony.
Ceny idą w górę. O tym już się nie chce mówić.
Wiele stron już analizowałem i dziś wszystko jest dozwolone, ważne że zdrowie jest, jak tylko to pozwala, to nie ma sprawy.
Na wielu stronach internetowych to jest opisane, wystarczy trochę poszukać, a wszystkiego można się dowiedizeć
Dziś osoba niepełnosprawna, to jak sprawna.
Aby tylko zdrowie dopisywało i kondycja
Nadrzędny - Autor Julka_ Dodany 2011-08-03 07:09
a w Zusie, w dziale renty, już byłeś? zgłosić, że masz ochotę podjąć pracę, drugi etat?
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2011-08-03 07:52
1.Jeżeli podejmę dodatkowe zatrudnienie na umowę o pracę w pełnym wymiarze godzin - pełny etat (na zasadach ogólnych tak jak dla osoby całkowicie zdrowej) lub inny rodzaj umowy cywilno-prawnej u drugiego pracodawcy to czy będzie musiał płacić za mnie dodatkowe składki tj. ZUS itp.?

- przy umowie cywilno prawnej pracodawca nie musi odprowadzać składek o ile osoba gdzieś już pracuje na umowę o prace. W przypadku umowy o pracę pracodawca odprowadza pełne składki

2.Czy mój aktualny pracodawca nie straci obecnych przywilejów (dofinansowanie z PFRON) wynikających z mojego stopnia niepełnosprawności jeżeli będę równolegle zatrudniony w innym zakładzie pracy?

- obecny pracodawca nie straci, natomiast następny nie będzie otrzymywał refundacji wynagrodzenia. PFRON refunduje tylko do pełnego etatu.

3.Czy ja będąc zatrudniony w dwóch firmach (na umowę o pracę) jestem narażony na jakiekolwiek nieprzyjemności z tytułu dofinansowania miejsca pracy ze środków PFRON u jednego z pracodawców?

- ze strony PFRON nie – aczkolwiek ZUS może przysłać wezwanie na komisje lekarską by sprawdzić czy aby na pewno jest Pan niezdolny do pracy. Nawet jeśli ma Pan orzeczenie na czas nieokreślony.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Praca na dwa etaty (7653 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill