www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Informatyk (10801 - wyświetleń)
- Autor Dorota17 Dodany 2011-10-27 17:56
Witam! Potrzebuje porady od "informatyka" otóż wysyłałam płytyCD z Rezonansem do Niemiec i ciągle dostaje odpowiedz że nie mogą odczytać tych płyt. Może ktoś mi poradzi dlaczego tak jest, to jest dla mnie ważne. Ja szukam lekarza-poruszam sie na wózku. Bede wdzieczna za odpowiedz.
Nadrzędny Autor Ella. Dodany 2011-10-27 18:28
Dorota spytaj Ioty w wątku Porady.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2011-10-28 13:07
Pani Doroto,

Nie jestem informatykiem, co najwyżej "informatykiem" w cudzysłowie właśnie, ale taka sugestia:

Bez informacji dlaczego lekarze nie odczytać płyt *czy płyta w ogóle nie chodzi w napędzie, czy mogą ją przejrzeć, ale nie umieją uruchomić), nie sposób doradzać. Może chodzić o zrysowanie czy uszkodzenie płyty, o niewłaściwy format nagrania, o to że nie mają odpowiedniego sprzętu do odtwarzania (oczekiwali, że dostaną te pliki w jakimś konkretnym formacie). Bez dodatkowych informacji nie da się udzielić szczegółowej odpowiedzi - dokładnie tak jak lekarz nie może przepisać leczenia tylko na podstawie deklaracji "Źle się czuję" - najpierw musi ustalić, czy pacjenta boli ząb, czy złamał nogę.

Przydałyby się dokładne informacje o tym JAK lekarze z Niemiec kazali Pani te zdjęcia przysłać, JAK je Pani nagrała i wysłała oraz - jeśli może zdobyć Pani taką informację - co dokładnie oznacza stwierdzenie że "nie mogą odczytać płyty". Wiem, że to dużo, ale "nie działa" to jeden z najtrudniejszych problemów w informatyce czasami - bo nie wiadomo co dokładnie "nie działa".
Nadrzędny - Autor Dorota17 Dodany 2011-10-28 17:43
Witam! Program którym zgrywam to Nero, Kazali mi nagrać na płyty CD. Przeciez nie wyśle im orginalnych płyt z badaniami, jedną to owszem może byc problem gdyz mam implant i jest "dziura". Ale lekarze mogą bez prolemu odczytac, Ja też odczytam. Wiec tego nie rozumiem, chyba że to jest " specjalnie" Szukam pomocy ale Ja mam zepsuty kregosłup po operacji i siedze na wózku. W Polsce mi powiedzieli że jest uszkodzenie rdzenia ale nikt wiecej niechce ze mną rozmawiac
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-10-28 17:59
Dorota, ja na Twoim miejscu, dała bym te płyty do obejrzenia w jakiejś poradni. Następnie tam gdzie lekarz w Polsce "widział". Wiem ze swojego doświadczenia, że płytki z RTG są różnie nagrywane i odtwarzane. Nie jestem informatykiem ale wiem, że może tak być. Musi być ten sam program.
Powwodzenia.
:-)
Nadrzędny Autor Dorota17 Dodany 2011-10-28 18:05
Wielkie dzieki za rade, masz racje najlepiej sprawdze w przychodni.
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-10-28 21:33
I tu chyba bober ma rację. Ja na swoim komputerze obejrzałam płytkę z tomografii, a mój lektarz na swoim już nie obejrzał. Problem wyszedł dość duży .... RTG oboje mogliśmy na swoich komputerach obejrzeć. Troszkę mnie to zdziwiło.
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2011-11-07 05:59
Bober bzdury pisze jak zawsze..
  Weź ściągnij program
LINK

Zajrzyj pobierz program  .
1.  Utwórz obraz płyty na dysku tym programem  a następnie  wypal ..  Najpierw  poeksperymentuj  na płytce  DVD-R ( płytka wielokrotnego zapisu  - koszt około 3 złotych).
Po wypaleniu sprawdź na innym komputerze...  i jak będzie chodzić wyślij do Niemiec..
Nadrzędny - Autor krak Dodany 2011-11-09 23:52
Problemem jest nie sposób wypalania ale program i format w jakim dokonano zapisu. Formalnie powinien być nagrany na CD czy DVD program otwierający pliki z obrazem. U nas czasem tak bywa, że nagrywa się same tylko pliki z obrazem RTG czy rezonansu w formacie "nie otwieranym" przez zwykle zainstalowane przeglądarki grafiki. Trzeba znaleźć program który otwiera i jego wgrać na płytkę razem z rezonansem. U nas jest czasem jeszcze partyzantka w pracowniach RTG. Oni otworzą bo mają programy ale ty się martw człowieku.
Tak tylko ogólnie mogę odpowiedzieć bo miałem podobny problem kiedyś.
Może już w Niemczech technologia poszła tak do przodu, że nasze programy są już tak stare, że nie obsługiwane przez ich najnowsze oprogramowanie?
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2011-11-10 07:02
Krak zrozum oprogramowanie w  Niemczech jest takie samo jak w Polsce jedyna różnica wersja językowa i u nas możesz wybrać też inną wersję językową..
I problem jest jak pisałem wyżej..
Nadrzędny - Autor krak Dodany 2011-11-10 09:16
To co napisałem znam z autopsji. Też otwierałem z potrzeby płytki z wynikami RTG, rezonansu itp. I wiem jak różnie są nagrywane. Co do programów to pewne przypuszczenie bo nie chce mi się wierzyć że nie potrafili w niemczech tego zrobić. Może tylko sposób ich pracy nie ułatwia tego. Nie otwiera się to nie otwiera się i już. Ja kombinuję, ściągam programy (np. kiedyś musiałem ściągnąć gViewer by otworzyć .  Choć trzeba przyznać, że w większości są załączone przeglądarki dla formatu zapisu.
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-11-10 21:01
krak nie wiem jak długo jesteś na forum, ale dyskusja merytoryczna z godunow to strata Twojego czasu.
On do upadłego będzie bronił swoich fantazji. Na żadnym forum do niego nic nie dociera.
Poza tym uważam (nie tylko ja), że pisze pod wpływem.... i zwyczajnie nie myśli.
Masz rację - sprawdziłam.
Pozdrawiam.:-)
Nadrzędny - Autor krak Dodany 2011-11-10 22:00
Dzięki, bober. Też pozdrawiam. :-)
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2011-11-13 07:46
Piszesz   gViewer by otworzyć
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
To nie w tym programie  jest problem poczytaj  coś na temat obrazów plików  iso. plików  obrazu ( różne formaty)   bo tu jest problem a nie w przeglądarkach plików graficznych  Pisałem o tym wcześniej . No chyba że chcesz słuchasz rad psychiczne chorego człowieka  . Wybór należy do Ciebie .. 
Nadrzędny - Autor krak Dodany 2011-11-13 17:55
Godunow,  czytaj ze zrozumieniem. 
Płytka CD czy DVD z nagranym obrazem badania radiologicznego (RTG, TK czy RM) powinna być odczytywana w gabinecie lekarskim, pielęgniarskim każdej przychodni czy szpitala. Nie tylko w Polsce.  Nie dyskutuję o formacie plików,
bo badanie powinno być wydane w takiej postaci by można je było oglądnąć, zobaczyć w każdym miejscu. Nawet  na domowym komputerze przez lekarza będącego na wizycie domowej.  
I tutaj leży problem. Jak są nagrywane w pracowniach radiologicznych płytki. Dlaczego są nieodczytywalne poza miejscem nagrania (pracownia, poradnia, szpital itp.).
Przykład z gViewer to domowe rozwiązanie, które przyniosło efekt w konkretnym przypadku. A nie program profesjonalny. Na tym koniec. Basta.
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2011-11-14 07:15 Zmieniony 2011-11-14 07:22
Piszesz  bo badanie powinno być wydane w takiej postaci by można je było oglądnąć, zobaczyć w każdym miejscu. Nawet  na domowym komputerze przez lekarza będącego na wizycie domowej.  
XXXXXXXXXXXXX
Takie nagrane  płytki z badaniami   leżą przede mną... i chodzą  bez problemu... można je kopiować.. dlatego pytałem o format..

Dlatego pytałem o format  obrazu płyty bo tu leży przyczyna.. Odróżnij  obraz płyty od obrazu typu jpeg BMP czy  podobny, Widze że się  nie dogadam..
Napis  jaki format ma płyta CD,. (Obraz tej płyty)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Informatyk (10801 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill