www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Bardzo nietypowy problem (6682 - wyświetleń)
- Autor soviet30 Dodany 2016-03-21 20:29
Mimo że sam choruje na prawostronne MPD to mam pewien problem bo gdy oglądam na YT filmiki przedstawiające osoby doświadczone ciężej przez tą chorobe,lub polio(Choroba XIX wieku)
to odczuwam obrzydzenie na widok takich osób które mają problemy z mówianiem i poruszają się na wózkach inwalidzkich bądż o kulach.Chociaż mój ojciec ma czterokończynowe MPD  i chodzi gorzej niż ja to  w wieku dorosłym(w przeciwieństwie do okresu dojrzewania i zwłaszcza szkoły podstawowej,kiedy w podstawóce i zwłaszcza w okresie dojrzewania wstydziłem się ojca z powodu niepełnosprawności i tego że jest mechanikiem.)teraz się go nie wstydze i go akceptuje z jego chorobą.Czy potrzebny jest psycholog?
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2016-03-21 20:31
Oczywiście i to od zaraz!!!
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-03-21 20:43
Po co piszesz na tym forum skoro czujesz obrzydzenie do niepełnosprawności? Zdajesz sobie sprawę z tego, że może w tej chwili kogoś ranisz takimi wypowiedziami?

Skoro Ty też jesteś ON, to czy patrząc w lustro również czujesz obrzydzenie?
Nadrzędny - Autor soviet30 Dodany 2016-03-21 21:53
Czasem bywa że wstydzę się własnej niepełnosprawności.
Nadrzędny Autor Gollum-bis Dodany 2016-03-21 21:55
Tobie nie jest potrzebny psycholog, ale psychiatra.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2016-03-21 22:14 Zmieniony 2016-03-21 22:16
Tego akurat nie musisz się wstydzić.

Zobacz jak to w życiu jest, ci co łamią prawo, są wredni dla innych, mają w nosie to, że ktoś jest głodny, gdy oni marnują jedzenie, wywołują wojny itd. można by długo wymieniać, tacy nie mają skrupułów. Oni się nie wstydzą, a Ty wstydzisz się czegoś na co nie miałeś wpływu?
Nadrzędny Autor kori22 Dodany 2016-04-15 14:56
Nie wstydź się, to nie powod do wstydu
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2016-03-21 22:08
Że Tobie ,to nie wydaje mi się.
Ale takie podejście jest w naszym społeczeństwie normą. Wystarczy wspomnieć o jakieś chorobie o której nie ma wiedzy jakim sposobem się zakażamy?
Niektórzy uważają ,ze taki temat powinno się zamieść pod dywan i wtedy on nie istnieje. Podobnie jak sprawa sexu wśród osób bardzo odbiegających od normalności czy choćby psychicznie upośledzonych.
Wielokrotnie spotkaliście się pewnie z odruchem na nie, gdy dotyczy przewinięcia nie swojego dziecka.
Problem znika gdy to dotyczy naszego dziecka. Ale problem ponownie powraca, gdy takie czynności musimy wykonać u osoby dorosłej.
A skoro widok osoby chorej

>  ma czterokończynowe MPD  i chodzi gorzej niż ja to  w wieku dorosłym


nie należy do najprzyjemnieszych nie powinno to nikogo dziwić, nawet (a może szczególnie) ON.
Nadrzędny - Autor soviet30 Dodany 2016-03-21 22:24
Już chodzę do psychiatry z powodu halucynozy organicznej,więc powiem jej że mama taki probleem może coś poradzi.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2016-03-22 10:01
Wiesz co? Intuicja i doświadczenie mi mówią, że Ty to wszystko sobie zmyślasz.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-03-22 13:51
Tak jest.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2016-03-22 17:11
dlatego jak najprędzej powinien zgłosić się do specjalisty, by tworzył bajki bardziej logiczne
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-03-22 17:18

>bajki bardziej logiczne <


        Soviet a raczej- Młody :-)  - tak wolę!

                             Kurcze!!

         Co prawda "pomagiera" nie potrzebuję
          ale może na próbę Cię zaangażuję ?
Nadrzędny - Autor soviet30 Dodany 2016-03-23 12:19
Nie mam pojęcia o kim mówicie.KIm wogóle był ten Młody??A wizyta u psychiatry coraz bliżej,więc może coś poradzi.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-03-23 13:39

> z powodu halucynozy organicznej,<


>KIm wogóle był ten Młody?<


  Był tu użytkownik  o takim nicku "Młody". Przed około 1.5 roku. Napisał nam, że u psychiatry leczy identyczną jak Ty chorobę. Po za tym przez jakiś czas stosował identyczny z Twoim avatar. Trochę dużo tych zbieżności ale jeżeli to tylko zbieżności to przepraszam.
Nadrzędny - Autor soviet30 Dodany 2016-03-23 19:30
Tylko zbierzność.
Nadrzędny Autor Arleta11 Dodany 2016-04-03 14:15
Ja znam ludzi którzy twierdzą że bycie niepełnosprawnym to dla nich siła aby żyć tak jak inni, wcale sie tego nie wstydząc
Nadrzędny Autor Koleżanka Dodany 2016-04-28 09:03
Możesz udać się na terapię, aby pogodzić się z własnymi ograniczeniami. Widocznie tego potrzebujesz.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Bardzo nietypowy problem (6682 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill