www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Przejście dla pieszych (2044 - wyświetleń)
- Autor jasmine Dodany 2014-01-03 21:50
Witam,

Jestem słabowidzącą mamą dwójki dzieci, mam znaczny stopień niepełnosprawności. Mieszkam na obrzeżach miasta, gdzie nie ma sygnalizacji świetlnej przy przejściach dla pieszych. Żeby dotrzeć do szkoły, przedszkola, lekarza czy poczty muszę pokonać dwa przejścia. Na jednym z nich od niedawna jest sygnalizacja (postawili Biedronkę to i światła się znalazły), więc zostało mi jedno przejście, które w zasadzie odcina mi drogę do świata, bo nawet, żeby dotrzeć na przystanek muszę przez nie przejść. Rozmawiałam z panią sołtys, powiedziała mi, że nie ma szans na postawienie świateł. Poradzono mi też przedłożyć sprawę prezydentowi miasta. Mam pytanie, czy już kiedyś spotkaliście się z podobnym problemem, czy ktoś już próbował wywalczyć usunięcie takiej bariery architektonicznej, i czy w ogóle jest jakakolwiek szansa na rozwiązanie tego problemu?
Nadrzędny - Autor jasmine Dodany 2014-01-13 21:44
Widzę, że nie łatwo jest uzyskać odpowiedź od Centrum. W takim razie może znajdą się jacyś słabowidzący / niewidomi forumowicze, którzy podsuną mi pomysł, bądź opiszą mi jak oni radzą sobie z przejściami bez sygnalizacji.
Nadrzędny Autor Kobieta A. Dodany 2014-01-13 22:11
"W kupie siła". Nie spotkałam się z taką sprawą, ale jest kilka możliwości - warto spróbować. Znaleźć więcej osób, np. rodziców dzieci, napisać pisma do wszystkich zaczynając od "dołu" i do Ministerstwa, powołać się na ustawę o niepełnosprawnych, dyskryminację itd. Znajomy Radny, Prezydent miasta itp. Biedronka robi tyle kasy, a ma tylu kierowników, że i tramwaj mogą załatwić na wsi :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Przejście dla pieszych (2044 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill