www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Zatrudnienie niepełnosprawnego w jednoosobowej firmie (1213 - wyświetleń)
Autor moti88 Dodany 2014-08-27 15:30 Zmieniony 2014-08-27 15:51
Witam, posiadam umiarkowany stopień niepełnosprawności z tytułu 04 i 05. Wiem ze moj obecny pracodawca ma co miesiac za mnie zwrot w wysokosci 1175zl oraz dodatkowo 600zl za niepelnosprawnosc wynikajaca z 04. Czy jesli zatrudnie sie u mojej nazeczonej ktora ma firme jednoosobowa i bede jej jedynym pracownikiem to taki zwrot jej tez przysluguje ? Jesli tak to czy po zawarciu malzenstwa nadal bedzie mozna liczyc na zwrot badz inne ulgi ?

Druga część mojej sytuacji zdrowotnej. Od urodzenia bardzo mocno niedowidze na jedno oko tzn w zadnych okularach nie jestem w stanie nic przeczytać czyli po za rozmazanymi barwami nic nie widze, w dziecinstwie mama zaprowadzila mnie na komisje w pomocy spolecznej i dostalem staly stopien niepelnosprawnosci lekki na wzrok 04. Jakies 5 lat temu jak pracowalem w magazynie pojawili sie silne bole plecow po badaniach itp okazalo sie ze w odcinku ledzwiowym mam wysuniete dwa dyski ktore powoduja u mnie rozne bole plecow oraz skurcze w nogach. Dzieki temu wywalczylem czasowy umiarkowany stopien niepelnosprawnosci takze przyznany w pomocy spolecznej.
Co do wzroku pogorszylo mi sie zdrowe oko i mam stwierdzony astygmatyzm. Z moich schorzen jestem wykluczony z bardzo duzej ilosci zawodow, wielokrotnie bylem usadzany przez lekarzy zakaldowych, prace na wyokosci licencja ochroniarsak praca biurowa. Pracuje na recepcji teraz w ochronie za 1230zl /msc. Czy sa jakiekolwiek szanse ze mogl bym starac sie o jakas rente z zusu ? dodam ze mam 26 lat...
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Zatrudnienie niepełnosprawnego w jednoosobowej firmie (1213 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill