www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 119) (3760873 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-02-21 19:14

>Pytam więc, co takiego robią posłowie i senatorzy dla Ojczyzny i Narodu Polskiego, że po przeszło dwudziestu latach od transformacji, mamy tyle biedy w kraju i ludziom żyje się coraz gorzej?


Pytania powinieneś skierować bezpośrednio do tych , o których piszesz.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-02-21 20:44

>Pytania powinieneś skierować bezpośrednio do tych , o których piszesz.


Ci, o których piszę, wprawdzie nie wybrali się sami, ale zgłosili swoje kandydatury do wyborów obiecując, że będą reprezentować wyborców. Później, po wyborach, złożyli ślubowania, których nie dotrzymują. Jaki jest sens, aby do nich kierować te pytania? Żaden. To raczej wyborcy powinni zastanowić się kogo wybrali i czy wybór był dobry, aby w przyszłości nie popełnić błędu. I właśnie do wyborców kieruję te pytania. Jednocześnie wskazuję jak mało znaczące są dzisiaj wszelkiego rodzaju przysięgi, przyrzeczenia i ślubowania.
Taki wniosek nasuwa się sam, po przeczytaniu mojego postu.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-02-21 20:54
A masz propozycję takich kandydatów , którzy wywiążą się z tego co obiecują?
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-02-21 21:38
Nachbarowi się marzy Majdan ...
Nadrzędny Autor Staruszka123 Dodany 2014-02-21 21:50
MOJE DZIADKI CZASEM GDY ODCHODZA DO DOMU MOWIA ZE ZABIERAJA SWOJ MAJDAN.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-02-21 23:02

>Nachbarowi się marzy Majdan ...


Nie Majdan, ale czasy, kiedy ludzie zaczną samodzielnie myśleć, wówczas zobaczą, jak są manipulowani.

> A masz propozycję takich kandydatów , którzy wywiążą się z tego co obiecują?


Właśnie o tym napisałem powyżej.  Kandydaci mogą obiecywać dużo, a nawet więcej. Ważne, czy będzie to postępowe i realne. I takich należy wybrać. Póki co nadal uprawia się karuzelę stanowisk i ciągle te same twarze rządzą. Bardziej dbają o swoje stołki i kolesiów, niż o wyborców.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-02-22 07:37
Mi sid zyje coraz lepiej. Tylko ja nie siedze i nie czekam az wladza cokolwiek za mnie zrobi.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-02-22 09:53
Trawestując Wyspiańskiego, niech na całym świecie wojna, byle 'moja wieś' spokojna?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-02-22 11:48
Nie. Po prostu bzdura jest to ze jest coraz gorzej.
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2014-02-22 13:03

>Nie. Po prostu bzdura jest to ze jest coraz gorzej.


Masz rację, bo gorzej już być nie może. Chyba, że .... znajdzie się taki, który jeszcze gorzej jak gorzej zrobić potrafi.
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-02-22 18:45
Ty rogaliku zaproponuj pomoc komuś  na forum i będziesz ok. Teraz jesteś  kosmita  :-))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-02-22 08:34

>Właśnie o tym napisałem powyżej.  Kandydaci mogą obiecywać dużo, a nawet więcej. Ważne, czy będzie to postępowe i realne. I takich należy wybrać.<


To właśnie mówię wyżej, daj przykład takiego kandydata skoro już potrafisz tak samodzielnie myśleć i jesteś lepszy w tym myśleniu od innych.

Nie wszystko jest w kraju ok, ale zmieniło się chociażby to, że możesz sobie  na forum wypowiadać słowa krytyki na temat rządzących. Za komuny nie mógłbyś sobie tego nawet "pomyśleć", bo by Cię spałowali i wywieźli z kraju. Chyba tu piszą osoby, które wiedzą o jakim czasie mówię.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-02-22 13:18

>To właśnie mówię wyżej, daj przykład takiego kandydata skoro już potrafisz tak samodzielnie myśleć i jesteś lepszy w tym myśleniu od innych.


Lidian, czy chociaż wiesz na czym samodzielne myślenie polega? Chyba nie sądzisz, że ci, którzy opowiadają się za jedną z wiodących w sondażach partii, potrafią myśleć samodzielnie i wyciągać wnioski. Zastąpienie  dżumy cholerą nie zmieni rzeczywistości na tę, jaką nam obiecują. A właśnie tak wyglądają słupki poparcia.  Nie wskażę więc żadnego kandydata, ponieważ każdy ma wolny wybór. Inna sprawa, że nie każdy z tego korzysta, bo gdy dochodzi do wyborów, szuka podpowiedzi.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-02-22 13:29
Wykręcasz się od odpowiedzi. Potrafisz tylko jątrzyć. Dochodzę do wniosku, że Amalian miał rację mówiąc, że marzy Ci się Majdan.

>Lidian, czy chociaż wiesz na czym samodzielne myślenie polega?<


Skądże, ja nie wiem. Tylko Ty to potrafisz. 
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-02-22 18:19

>Skądże, ja nie wiem. Tylko Ty to potrafisz.


Lidian, ja nie powiedziałem, że nie wiesz na czym polega samodzielne myślenie, tylko zapytałem, czy wiesz?  Wynika to zresztą z dalszej treści mojej wypowiedzi, gdzie poddaję w wątpliwość, czy ludzie głosujący w sondażach na dwie wiodące partie mogą samodzielnie myśleć, biorąc pod uwagę dotychczasowe dokonania tych partii. To pytanie wynikało z mojej retoryki i nie było ad personam.

> Amalian miał rację mówiąc, że marzy Ci się Majdan.


To już wyjaśniłem. Marzy mi się nie Majdan, ale to, aby ludzie zaczęli samodzielnie myśleć. Do czego prowadzi syndrom grupowego myślenia poczytaj pod poniższymi linkami:
Syndrom grupowego myślenia
Głupota
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-02-22 18:35

>To pytanie wynikało z mojej retoryki i nie było ad personam.


<
W każdym razie tak zabrzmiało.

> Do czego prowadzi syndrom grupowego myślenia poczytaj pod poniższymi linkami:


<
I znów próbujesz pouczać na dodatek nie własnymi słowami, a cytując encyklopedię.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-02-22 14:09
Nachbar. Wyjedz. Wszyscy na tym skorzystaja. Jecxysz jak baba tylko.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-02-22 14:26
Kobiety są silniejsze od niektórych facetów. Kasę też potrafią niezłą zarobić , urodzić dzieci i radzą sobie dobrze bez ciągle narzekającego faceta. Całe szczęście, że nie wszyscy panowie tacy są. 
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-02-22 17:23
Wiesz ze nie o to mi chodzilo.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-02-22 17:40
Wiem. ale wkurza mnie słowo baba. :-))))))
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-02-22 18:36

>Nachbar. Wyjedz. Wszyscy na tym skorzystaja. Jecxysz jak baba tylko.


Wszyscy by skorzystali, gdyby wyjechali ci, którzy doprowadzili kraj do obecnego stanu. I moja dobra rada: nie obrażaj, gdy nie masz argumentów.
A do czego może doprowadzić nienawiść? Zresztą tło tej zbrodni nie jest jeszcze znane, ale jedno jest pewne, był dobrym samorządowcem.
Pogrzeb burmistrza, który został brutalnie zamordowany
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-02-22 19:22
Jedz. Zafunduje Ci bilet gdzie chcesz.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-02-23 00:25
:-) I bez Nachbara będziesz miał poczucie, że wszystko jest piękne, dobrze i gospodarnie zarządzane, prezesi pracowici, spółki potrzebne, OFE robiące kasę charytatywnie, służba zdrowia jak samarytanie, a KK jak piękna latarnia na wezbranym morzu. Do tego wszystkim się rozda różowe okulary jak Tobie, bo wszystko jest ok, tylko  się ten Nachbar czepia, czepialski.:-)))
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-02-23 08:14
Nie. Bedzie po prostu jednego malkontenta mniej.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-02-23 08:41
Uważaj, bo w myśl tego zostałaby w Polsce garstka ludzi. Jest na co narzekać i tego nikt nie zagada tym, ze mu jednostkowo dobrze. Poza tym już Cię kiedyś edukowałam, jesli się nie obrazisz: RÓWNAJ W GÓRĘ. Zadowolenie z tego co jest uwstecznia.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-02-23 12:18
Alez ja rownam. Zdalen mature, potem mgr. Potem podyplomowe. Pierwsza pensja na reke 1700, potem 2800,3500.dalej niewazne:) pierwsze prace dodatkowe po 360zl za tekst. Teraz pisze analize za 8200.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-02-23 12:27
Ale ktoś Ci śmieci wywozi, bo inaczej byś się w nich utopił. Tacy ludzie też chcą godnie żyć. Wszyscy nie mogą być "rogalami". :-) 
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-02-23 13:14
Równasz w górę indywidualnie, a chodzi o to by równać w górę wymaganiami obywateli wobec państwa. Tu stoisz w miejscu, bo pryzmat osobistych sukcesów Cię zatrzymuje w miejscu w ocenach sytuacji globalnej.
Więc nie potępiaj malkontentów, tylko  narzekania odnoś do skali kraju, a nie do swojego zadowolenia. Osobiście mam sytuację ustabilizowaną, ale widzę ( nie tylko ja na tym forum) tych, którym gorzej. Ty nie.
A ja jestem ciekawa jak człowiek, który ma wycinkowy ogląd sytuacji w kraju, może dokonywać analiz ekonomicznych.
Pytam, bynajmniej nie złośliwie,tylko z autentycznej ciekawości. I nie mów mi o ekonomicznej skali globalnej, bo tę tworzą mniejsze ogniwa, a czasem wręcz szczegóły społeczne.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-02-23 14:08
Panstwo ma nie przeszkadzac. Nic wiecej nie chce. Grupy z dysfunkcjami (w tym ON) maja prawo liczyc na wsparcie ale zdroworozsadkowe i mimo wszystko przede wszystkim liczyc na siebie w miare mozliwosci.
Pracuje na podstawie danych odnoszacych sie do badanej zbiorowosci. Jasne ze w statystyce gina jednostki ale inaczej nie da sie zrobic zadnej powaznej analizy.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-02-23 14:25
gdzie on takie glupoty przeczytal , Tadeusz masz cos z tym wspólnego?  to zakrawa na wielka farsę. panstwo placi idiotom za idiotyczne opracowania??
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-02-23 15:25
Spojrz w lustro tam znajdziesz idiote za kazdym razem.
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-02-23 16:16
wiem, wkleilem w narozniku zdjecie rogala :-)))
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-02-23 16:17

>Spojrz w lustro tam znajdziesz idiote za kazdym razem.


Rogal, przeczytaj poniżej o lustrze. Może zrozumiesz jaki morał wynika z patrzenia w lustro.

- Wytłumacz mi, Rebe, bo nie rozumiem: przychodzisz po pomoc do biednego - pomaga ci jak tylko może. Przychodzisz do bogacza - udaje, że cię nie widzi. Czemu tak się dzieje?
- Spójrz, Abram, przez okno. Co widzisz?
- Sara z Ickiem idzie ze sklepu. Josel na bazar jedzie. Rapaport z Rywką rozmawia...
- Dobrze, Abram. A teraz spójrz w lustro. Co widzisz?
- Cóż mogę widzieć, Rebe. Siebie samego widzę.
- Widzisz, Abram - okno jest ze szkła i lustro ze szkła. Wystarczy dodać odrobinę srebra i już widzisz tylko siebie...
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-02-23 16:25
Takie czasy.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-02-23 16:31
Co mają czasy do naszych relacji z drugim człowiekiem. Nie chcemy widzieć innych, to nie widzimy nic prócz czubka własnego nosa. A ewangelia na dziś jest w podobnym tonie:
http://www.rozaniec.eu/
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-02-23 17:09
"„Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie”."
Przypomniała mi się inna teoria, związana z reinkarnacją. Wszystko co człowieka spotyka jest celowe, a ludzie których się spotyka są narzędziami, które mają się przyczynić do przerobienia jakiejś lekcji z poprzednich wcieleń, lekcji  nie przerobionej wcześniej, albo błędów popełnionych. To podobno tłumaczy nasze życiowe porażki i przykrości. Po przerobieniu wszystkiego, po wielu wcieleniach następuje zjednoczenie z Bogiem, czyli nirwana, wieczna szczęśliwość.
I tu i tu jest motyw nietrzymania nienawiści w sercu. Trudne?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-02-23 17:39

>motyw nietrzymania nienawiści w sercu. Trudne? <


Mądre. :-)
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2014-02-23 22:16

>Mądre. :-)


I bardzo proste. Wystarczy tylko chcieć i rozumieć co z tego wynika.

Znalazłem taki nius. Pendolino nie pojedzie szybko, bo za szybko zostało sprowadzone. Za szybko i za drogo.
RMF24: Pendolino się nie rozpędzi. Powodem "przejezdność" na torach

>Na wciąż modernizowanym odcinku pociągi - także Pendolino - pojadą z ograniczoną prędkością.

Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-02-25 09:35
http://www.sfora.pl/Ochrona-Tuska-powalila-inwalide-BOR-zaprzecza-a65032

Nic dodać nic ująć tylko wnioski wyciągać. :-(
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-02-25 12:15
a ja słyszałem, że pracownicy ZUS-u będą oglądać-w godzinach pracy- paraolimpiadę . Pytam sie dlaczego ;-))) ??? Pozdrawiam słonecznie :-) .Jeszcze w piżamie i przed śniadaniem :-) .
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-02-25 12:18
a Ty dlaczego o tej porze masz czas być w piżamie?
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2014-02-25 12:24
bo znam swoje możliwości  ... do stanu używania dochodzę dłuuuugo :-( ...ale dochodzę :-)))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-02-28 12:19
A co sądzicie o incydencie na lotnisku we Frankfurcie?
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-02-28 13:29
Uważam, że odnoszenie się do kogokolwiek słowem raus, jest bezczelnością i butą.
Niemiecki zna zwroty grzecznościowe. Wystarczyło powiedzieć dziękuję, do widzenia. I z takimi słowami sie spotykałam kiedyś, gdy była granica.
Z drugiej strony dyplomata powinien być bardziej powściągliwy, nagrać po cichu i spokojnie całe zajście i potem zrobić raban.Bo nie zaczęło się tam od słowa raus. To był ciąg zdarzeń.
Poczekamy na wideo z kamer.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-02-28 13:59
Dla mnie słowo raus ma wymowę taką jak dla wielu Polaków i z tego co czytam Twoją również.
Natomiast, ktoś kto posiada paszport dyplomatyczny powinien się dyplomatycznie zachować. Jeżeli został źle potraktowany, to dochodzić swoich praw odpowiednimi kanałami , a nie targować się z celnikiem i tym samym narażać się na dalsze konsekwencje wynikające z tego zdarzenia.
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2014-02-28 20:54
Dla mnie słowo "raus" znaczy tyle, co "wyjść". Gdyby celnik powiedział "bitte raus" byłoby lepiej? Zapewne, ale trzeba było się obruszyć, bo samo "wyjść" nieładnie się kojarzy. Oglądałem w całości "występ" w TV pana Protasiewicza, a znając działalność tamtejszych służb nie jestem zbytnio przekonany o braku winy pana Protasiewicza. Musiało coś być na rzeczy, skoro celnik zareagował tak, a nie inaczej. Wspominanie Auschwitz i czasy hitlerowskie tylko zaostrzyło konflikt i ośmieszyło nas w oczach świata. W końcu nie po to jest się w Europarlamencie, aby reprezentować samego siebie.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-02-28 21:03 Zmieniony 2014-02-28 21:08
Od tego pana wymagałbym więcej samokontroli i nawet gdyby było jak mówi to zareagował na obraźliwe gesty  celnika, jak słoń w składzie porcelany. Są ludzie którzy boją się latać i grzmotną sobie - w czasie lotu- kielicha lub dwa, ale ... jak kielich myli się z butelką to mówi samo za siebie . Nagranie z telefonu komórkowego było żałosne jak ten pan .
A szkoda, bo byłem pod jego wrażeniem - w dobrym słowa tego znaczeniu .
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-02-28 23:09 Zmieniony 2014-02-28 23:17
Amalian to nie były butelki, tylko małe porcyjne butelki, jedna jak lampka do obiadu. Zareagował mało dyplomatycznie, to fakt, ale Niemiec bez winy nie był.

> Dla mnie słowo "raus" znaczy tyle, co "wyjść".


Tłumacz google podaje dwa znaczenia "na zewnątrz" i 'precz!' Nigdy raus nie było zwrotem grzecznościowym.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2014-02-28 23:38 Zmieniony 2014-02-28 23:47
od polityka tej klasy jednak wymagałbym więcej ...samokontroli również ;-) . On sam miał problem w określeniu wielkości butelki . Nie każdy ma mocną głowię i dwie małpki(butelki) dla jednego to kropla w morzu a dla drugiego o dwa morza za dużo ;-))) .
Co się zaś tyczy zachowania celnika to teraz może mieć żal, że nie miał jakiego paparazzi gdzieś bilsko ... alb kamerki na czole ;-) ....widziałem - na spotkaniu- ze znajomymi film z takiej kamerki ...pół godziny śnieg i szum nart ...już długo ich nie odwiedzę ;-)) .
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-03-01 10:22

>Tłumacz google podaje dwa znaczenia "na zewnątrz" i 'precz!' Nigdy raus nie było zwrotem grzecznościowym.


Chyba słowo "weg" byłoby bardziej obraźliwe, co znaczy "precz, wynocha".
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 119) (3760873 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill